دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

درمان تومورهای چشم به روش پلاک تراپی در ایران

درمان تومورهای چشم به روش پلاک تراپی در ایران
مطالب مربوط با درمان تومورهای چشم به روش پلاک تراپی در ایران

درمان تومورهای چشم

چشم یکی از مهم ترین عضو های بدن انسان است. این عضو هم همانند دیگر اعضای بدن، بیمار می شود. یکی از بیماری های شایع چشمی تومور است. اگر شما از افرادی هستید که با این بیماری مواجه هستید می توانید برای درمان تومورهای چشم از روش پلاک تراپی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این روش درمانی تا انتهای این مطلب با ما باشید.

تومورهای چشم و علائم آن

هنگامی که سخن از تومور به میان می آید، شاید همه ی ما به یاد سرطان می افتیم. اما همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که تومورها انواع گوناگونی دارند. در میان تومورها که در همه سنین دیده می شود؛ هم تومور خوش خیم وجود دارد و هم بد خیم. بیشترین نوع تومور در کودکان شامل درموئیدها ورتینوبلاستوماست است. اما در مورد بزرگسالان نوع این تومورها فرق می کند. تومورهای خوش خیم مانند تومورهای عروق خونی و تومورهای بد خیم مثل: لنفوم.

این تومورها علائم مشخصی ندارند. ممکن است بیمار از کاهش دید شکایت کند ولی در بعضی موارد هم دیده شده است که چشم تغییراتی مانند بیرون زدگی کره چشم، درد، دوبینی، قرمزی، تورم پلک می کند و گاهی اوقات نیز توده تومور قابل مشاهده است.

البته ذکر این نکته هم ضرورت دارد که در کهن سالی با گذشت زمان اطراف پلک چشم افتادگی پیدا می کند و باعث کم شدن میدان دید در این افراد می شود که این کاهش دید را نباید با تومور اشتباه کرد. بنابراین با کم شدن میدان دیدتان حتما قبل از هر اقدامی به چشم پزشک مراجعه کنید و از علت آن جویا شوید و سپس برای درمان اقدام کنید.

معاینه چشم

درمان تومورهای چشم به روش پلاک تراپی

تومورهای چشمی در قدیم از جمله بیماری های لاعلاج شناخته می شده است. با تشخیص بیماری تومور در بین افراد پزشک اقدام به تخلیه چشم بیمار می کرد و یا برای اینکه این بیماری به مناطق دیگر بدن سرایت نکند با اشعه تومور را از بین می برد که این کار هم باعث نابینایی در فرد مبتلا به تومور می شد.

اما امروزه برای درمان تومورهای چشم به روش پلاک تراپی استفاده می شود. در این روش پلاکهایی که حاوی رادیواکتیو هستند که به صورت انتخابی توسط جراح چشم به روی تومور قرار می گیرد. دقت کنید که این کار باید در زمان معینی انجام شود تا مناطق دیگر چشم دچار آسیب دیدگی نشود. در این روش هم بینایی فرد و هم زیبایی ظاهری چشم حفظ می شود.

استفاده از روش پلاک تراپی برای جراحی زیبایی چشم

اگر چه روش پلاک تراپی یک روش درمانی است اما می شود از آن برای جراحی های زیبایی چشم نیز استفاده کرد. در هنگامی که دید افراد در اثر کهولت سن یا افتادگی پلک و چروکیدگی کم شده باشد از روش پلاک تراپی برای از بین بردن کاهش دید استفاده می کنند. گاهی عارضه افتادگی چشم در اثر تصادف و حوادث ایجاد می شود. در این حالت ممکن است که عضله ی بالا برنده چشم آسیب ببیند. در این حالت با استفاده از روش پلاک تراپی قسمت آویزان شده طرفین پلک ها بالا کشیده شده و مشکل تا حدودی برطرف می شود. اما این مشکل ممکن است در بعضی از کودکان نیز وجود داشته باشد. در این کودکان معمولا عضله ی بالا برنده چشم تشکیل نشده است که با روش پلاک تراپی می توان این مشکل را نیز حل کرد و پلک این کودکان بالا نگه داشته می شود. اما این نکته را همیشه مد نظر قرار دهید که بسیاری از جراحی های زیبایی به دلایل زیبا شناختی و ملاحظات اختلال در دید صورت می گیرد و بیشتر افرادی که از پلاک تراپی استفاده می کنند کسانی هستند که در اثر حادثه و یا کهولت سن و یا بطور مادرزادی دچار اختلال در دید همانند دوربینی و نزدیک بینی و یا دیگر مشکلات بینایی هستند که این عوامل آنها را در زندگی دچار مشکل کرده است.

اگر شما هم از کسانی هستید که می خواهید از روش پلاک تراپی برای درمان بیماری خود استفاده کنید می توانید با مراجعه به سایت ما و مشورت با مشاوران زبده ی ما در این سایت از تمامی اطلاعات در این خصوص مطلع شوید. همکاران مجرب و کار آزموده ی ما در سایت به شما در این رابطه مشاوره رایگان می دهند.

درمان بیماری های چشمی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه می باشد