دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

از بین بردن خشکی چشم

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1398/12/12
از بین بردن خشکی چشم
مطالب مربوط با از بین بردن خشکی چشم

برای از بین بردن خشکی چشم چه کارهایی می توان انجام داد

بیش از 100 میلیون نفر در سراسر جهان علائم ناراحت کننده و ناخوشایند بیماری خشکی چشم را تجربه می کنند. چشمان سرخ، تحریک شده یا خارش دار، تاری دید و احساس اینکه چیزی در چشمان شما گیر کرده است می تواند از علائم این بیماری باشد، و باعث ایجاد ناراحتی در چشمان شود.
همیشه با توجه به فناوری نوآورانه، مراکز لیزر چشم با استفاده از سیستم های مدرن، تسکین واقعی و ماندگار در برابر بیماری خشکی چشم را ارائه می دهند. این فناوری ها باعث شد تا از علائم بیماری خشکی چشم، و مشکلات اصلی چشم پرداخته وآن را به بهترین شکل درمان نمود.

خشکی چشم

چه عواملی باعث خشکی چشم می شوند؟

بیشتر موارد خشکی چشم در اثر مشکلی در غدد meibomian  در پلکهای فوقانی و تحتانی ایجاد می شود. این غدد وظیفه تولید روغن هایی را دارند که مانع از تبخیر خیلی سریع آب و غشا سطح چشم می شوند.
با اختلال در عملکرد غده meibomian، غدد به اندازه كافی از این روغنها تولید نمی كنند، بنابراین اشک چشم از بین می رود. غده های درگیر ملتهب می شوند و سلول های روغنی (meibomian) ضخیم می شوند، ترشحات غده را محدود یا مسدود می کنند. با گذشت زمان، در صورت عدم درمان این غدد، ممکن است بطور دائم از بین بروند.
خشکی چشم یک بیماری مزمن و پیشرونده است. بدون مداخله درمانی، علائم بدتر می شوند. در مورد اختلال عملکرد غده meibomian، وقتی غدد دیگر به درستی کار نکنند، در نهایت می توانند آتروفی کنند و از بین بروند.
خوشبختانه، لیزر چشم مرکز دارای یک راه حل ایمن و موثر برای خشک کردن چشم است: فناوری های ارائه شده، مبتنی بر روش های اثبات شده است، سریع و در کف دست ما جای می گیرد. به عبارت دیگر، این دستگاه کوچک با نتایج بزرگی را ارائه می دهند.

دلایل خشکی چشم

دستگاه های لیزر برای درمان خشکی چشم چگونه کار می کنند

دستگاه ها از گرمازدگی و فشرده سازی هدفمند برای بازگرداندن غده های meibomian  بی عملکرد به سلامتی مطلوب خود استفاده می کند.
اول، ما گرمایش های درمانی را در غدد هدایت می کنیم تا با خیال راحت سلول های ضخیم و مسدود شده meibomian  ذوب می کنیم سپس برای پاک کردن غدد مسدود شده از فشرده سازی ملایم استفاده می کنیم.
روند کار درونی بسیار کوتاه است و فقط حدود هشت دقیقه به طول می انجامد و می تواند برای شش تا هشت ماه تسکین علائم را فراهم کند. هیچ نگرانی در مورد درد یا ناراحتی وجود ندارد. بیماران احساسات در طول درمان را با "ماساژ گرم چشم" مقایسه کرده اند.
اگر مبتلا به بیماری خشکی چشم هستید، می توانید به یک مرکز چشم پزشکی لیزیک مراجعه نموده. این روش مانند تمیز کردن و درمان عمیق برای دندانها می باشد. دقیقاً همانطور که می بینید دندانپزشک شما دو بار در سال برای تمیز کردن عمیق دهان برای سالم نگه داشتن دهان و سالم بودن بیماری دندانی کمک می کند، این دستگاه ها، غده های meibomian  شما را به بهترین صورت درمان می کند تا از بیماری خشکی چشم و علائم ناراحت کننده آن جلوگیری کند.

از بین بردن خشکی چشم

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 4/3 از 5 (از 33 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه