دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

چگونه یک جراح چشم پزشک خوب انتخاب کنیم

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1398/11/14
چگونه یک جراح چشم پزشک خوب انتخاب کنیم
مطالب مربوط با چگونه یک جراح چشم پزشک خوب انتخاب کنیم

انتخاب بهترین جراح چشم پزشک

انتخاب یک ارائه دهنده مراقبت از چشم یک تصمیم مهم در مورد مراقبت های بهداشتی است. از این گذشته، شما به پزشک چشم خود اعتماد خواهید کرد تا از حس بینایی شما به بهترین شکل محافظت کند.
اولین قدم در تصمیم شما این است که درک کنید دو پزشک چشم وجود دارد: اپتومتریست و چشم پزشکی. یک دسته سوم هم در بین ارائه دهندگان مراقبت از چشم وجود دارد: عینک سازها می باشند.

اپتومتریست کیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که تفاوت بین اپتومتریست و چشم پزشک در چیست؟ اپتومتریست یک چشم پزشک است که موفق به کسب مدرک دکتر بینایی OD شده است. اپتومتریست ها چشم را برای مشکلات بینایی و بهداشتی معاینه می کنند و با تجویز عینک و لنزهای تماسی، عیوب انکساری را تصحیح می کنند. 
اپتومتریست ها در بعضی از کشور ها مجاز به تجویز داروها برای درمان برخی از مشکلات چشم و بیماری ها هستند. دامنه مراقبت اپتومتریست ها را براساس قوانین پزشکی در کشور ها تعیین می کنند.
اگر جراحی چشم انجام شده توسط چشم پزشک انجام شود، ممکن است optometrist نیز در مراقبتهای قبل و بعد از عمل شما شرکت کند. با وجود چند استثناء، اپتومتریست ها مجوز لازم برای انجام جراحی چشم را ندارند.
اپتومتریست به طور کلی باید یک برنامه چهار ساله در مقطع کارشناسی ارشد را در رشته های علوم به همراه چهار سال آموزش حرفه ای بعد از فارغ التحصیلی در مدرسه اپتومتری انجام دهد. از این نظر ، نیازهای آموزشی یک اپتومتریست مشابه مواردی است که یک دندانپزشک دارد.
چشم پزشک یک متخصص مراقبت از چشم و بینایی است. چشم پزشک برای انجام معاینات چشم، تشخیص و درمان بیماری ها، تجویز داروها و انجام جراحی چشم آموزش دیده اند آنها همچنین نسخه هایی را برای عینک ساز ها و لنزهای تماسی چشم می نویسند.
چشم پزشکان به طور کلی چهارسال دانشکده پزشکی عمومی را می گذراند سپس برای تخصص چشم پزشکی می خوانند یک سال هم به عنوان کارآموز کار می کنند.

بهترین جراح چشم پزشک

پزشک عینک ساز

پزشک عینک ساز پزشک چشم نیست، اما در بینایی سنجی بخش مهمی از تیم مراقبت چشم شما هستند. عینک ساز ها از نسخه های نوشته شده توسط یک اپتومتریست یا چشم پزشک برای جا دادن و فروش عینک و سایر عینک استفاده می کنند.
کدام پزشک چشم را باید ببینم: یک اپتومتریست یا چشم پزشک؟
اگر چشمان شما سالم است و نیازی به درمان تخصصی پزشکی یا جراحی ندارد، نوع پزشکی که برای معاینه چشم خود انتخاب می کنید یک ترجیح شخصی می باشد.
پزشک اپتومتریست و چشم پزشک هر دو معاینات معمول چشم را انجام می دهند و هر دو نوع پزشک چشم برای تشخیص، تشخیص و مدیریت بیماری های چشمی که نیاز به معالجه پزشکی و غیر پزشکی دارند، آموزش می بینند.
اگر در حال حاضر مشکل پزشکی چشم دارید - مانند گلوکوم ، دژنراسیون ماکولا یا آب مروارید - لازم است به پزشک چشم  متخصص ماهر مراجعه کنید. در چنین مواردی، اپتومتریست (یا چشم پزشک عمومی) ممکن است شما را به یک همکار که در معالجه بیماری شما متخصص است، ارجاع دهند.
اکثر اپتومتریست ها برای مشکلات عادی چشم (مانند خشکی چشم و عفونت چشم) و برخی بیماری های مزمن چشم (مانند گلوکوم) درمان پزشکی ارائه می دهند. اما برخی از اختلالات چشم نیاز به معالجه توسط چشم پزشک دارند، خصوصاً در صورت نیاز به عمل جراحی یا سایر مراقبت های ویژه.
در بسیاری موارد ، مراقبت از یک مشکل خاص چشم ممکن است توسط یک اپتومتریست و یک چشم پزشک که به عنوان تیم کار می کنند ارائه شود. این ترتیب به عنوان مدیریت مشترک گفته می شود.
در هماهنگی، پزشک چشم اصلی مراقبت از شما (معمولاً اپتومتریست) شما را به یک متخصص (معمولاً چشم پزشک) برای تشخیص قطعی و برنامه درمانی ارجاع می دهد. مدیریت و تشخیص دقیق بیماری با چشم پزشک است و عمل جراحی چشم را هر دو با هم می توانند انجام دهند. پس از کنترل شرایط و یا جراحی توسط متخصص چشم پزشک، نظارت و معالجه شما را انجام داده و یا مراقبت های بعد از عمل را انجام می دهد.
شما می توانید از همکاری همزمان، از چشم خود مراقبت کنید یا می توانید از یک متخصص چشم پزشک کمک بگیرید.

اپتومتریست

بیمه درمانی و انتخاب چشم پزشک

اگر بیمه درمانی دارید که مراقبت از چشم را در بر می گیرد، یکی از عوامل انتخاب چشم پزشک، باید به عوامل بیمه برای هزینه ها درمانی و آیا بیمه هزینه جراحی شما را تامین می کند را، توجه کنید. 
به طور معمول می توانید با مراجعه به مطب پزشک و دادن اطلاعات بیمه خود این اطلاعات را بدست آورید. اکثر متخصصان بینایی سنجی و چشم پزشکی که مراقبت چشم عمومی را ارائه می دهند، اما گاهی معاینات معمول چشم را بیمه در بر نمی گیرد.
همچنین، هنگام تماس با مطب پزشک چشم، از نحوه رسیدگی به مطالبات بیمه ای بپرسید. آیا بیمه درمانی برای انجام درمان پوشش می دهند یا خیر.
اگر بیمه نامه ای ندارید که مراقبت از چشم را در بر بگیرد، هزینه یک پزشک چشم را برای یک آزمایش معمول و هر آزمایش ویژه ای که ممکن است لازم باشد، درمی یابید. در حالی که شما نمی خواهید به تنهایی هزینه یک پزشک چشم را انتخاب کنید، یک فاکتور است که باید در نظر بگیرید.

سایر عوامل هنگام انتخاب چشم پزشک

هنگامی که در مورد خدماتی که یک پزشک چشم ارائه می دهد سوال می کنید، بپرسید که اگر مشکلی تشخیص داده شود که نیاز به معالجه فراتر از محدوده مراقبت پزشک داشته باشد، چه می شود. به کدام متخصصان پزشکی و جراحی مراجعه کنند؟
وابستگی ها و عضویت های حرفه ای پزشک می تواند به نشان دادن تخصص در زمینه های خاصی، تمرین کمک کند. به عنوان مثال، چشم پزشکان ممکن است متعلق به انجمن متخصصان شبکیه آمریکا یا انجمن جراحان آب مروارید و انکسار باشد. برخی از سازمان ها دارای معیارهای سختگیرانه ای برای عضویت یا کمک هزینه تحصیلی هستند، مانند آکادمی اپتومتری آمریکا.
سرانجام، یک عامل اصلی که باید هنگام انتخاب پزشک چشم در نظر بگیرید، توصیه آن پزشک توسط دوستان، اعضای خانواده یا همکاران است. مراجعه پزشکانی که تایید شده اند و امتحان خود را پس داده اند، اغلب بهترین راه برای یافتن یک پزشک چشم خوب، شایسته و دلسوز می باشد و از جلوگیری از بروز عوامل ناخوشایند جلوگیری می کند.

جراح چشم پزشک

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 2 از 5 (از 34 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه