دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی
میانگین امتیاز کاربران به این صفحه :
 |  امتیاز 4 از 5 (از 1202 رای)

8 دلیل برای اینکه چرا باید خیلی زود جراحی لیزیک انجام دهید

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1398/12/06
8 دلیل برای اینکه چرا باید خیلی زود جراحی لیزیک انجام دهید
مطالب مربوط با 8 دلیل برای اینکه چرا باید خیلی زود جراحی لیزیک انجام دهید

دلایل بسیار محکم برای انجام هرچه سریع تر عمل لیزیک

جراحی لیزیک چشم، نوعی جراحی است که به معنای عمل لیزر در ضخامت و قرینه است و می ‌توان گفت این جراحی برای افرادی که از لنز عینک خسته شده اند، مناسب است. توجه داشته باشید با وجود اینکه تاکنون این جراحی عملکرد موفقی داشته است و عوارض ناشی از آن بسیار ناچیز است، مشاهده می شود که افراد زیادی به دنبال آن هستند. با این وجود بهتر است با ۸ مورد از مهمترین دلایلی که باید این جراحی را سریعا انجام دهید، آشنا شوید.

عمل جراحی لیزیک چیست؟

امروزه با توجه به اینکه روش‌ های متعدد و مختلفی جهت بازگشت بینایی چشم پیدا شده است، مشاهده می شود بسیاری از افراد که از عینک و لنز خسته شده اند به دنبال شناخت این روش‌ ها هستند. در این بین لازم است بدانید جراحی لیزیک یک جراحی چشم است که می توانید با استفاده از آن لنز و عینک را کنار بگذارید. این جراحی تا کنون سابقه خوبی داشته و بیشتر مردم از آن راضی هستند به طوری که لازم است بدانید عمل لیزیک، جراحی انکساری چشم است که در این عمل جراح متخصص یک شکاف در قرنیه چشم ایجاد کرده و با استفاده از لیزر شکل قرنیه را درست می نماید که این امر موجب برطرف شدن مشکلات تاری چشم خواهد شد.

جراحی لیزیک چشم

جراحی لیزیک برای دوربینی و نزدیک ‌بینی

به طور کلی می توان گفت لیزیک برای بسیاری از افراد مناسب است اما لازم است بدانید افرادی که سریعا باید جهت لیزیک آماده شوند، افرادی هستند که دچار نزدیک بینی و دوربینی می باشند. به طوری که نزدیک بینی شرایطی است که در آن شخص اجسام نزدیک را خوب می بیند اما اجسام دور برای او تار هستند. در این افراد محیط کره چشم زیاد است که باید توجه داشته باشید که در این حالت با استفاده از جراحی لیزیک، جراح متخصص چشم می تواند قرنیه چشم فرد را به حالت طبیعی برگرداند. دوربینی نیز برخلاف نزدیک‌ بینی وضعیتی است که دور کره چشم کمتر از حالت طبیعی بوده و یا قرنیه بیش از حد صاف است، با این وجود لازم است بدانید عمل لیزیک برای این افراد نیز مناسب می باشد.

جراحی چشم

جراحی لیزر برای آستیگماتیسم

دسته دیگری از افراد که جهت عمل لیزیک باید سریعا اقدام کنند، افرادی هستند که دچار آستیگماتیسم هستند. توجه داشته باشید که این افراد به طور کلی دیده تاری دارند به طوری که در این حالت قرنیه به شکل غیر یکنواختی صاف یا محدب می شود و این امر موجب می‌ شود که فرد در فواصل دور یا نزدیک اشیا را تار ببیند. حال اگر بخواهید جهت برطرف کردن این مشکل از عمل جراحی لیزر استفاده کنید باید توجه داشته باشید که پزشک ابتدا وضعیت چشم شما را به طور دقیق ارزیابی خواهد کرد زیرا مهمترین امری که در نتیجه این عمل جراحی تاثیر می گذارد کیفیت ارزیابی چشم ها قبل از عمل است.

جراحی لیزر چشم

دیگر دلایل مهم برای جراحی لیزر

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از مواردی که افراد می توانند اقدام به جراحی لیزیک چشم کنند این است که باید توجه داشته باشید که چشمان دچار مشکلات نامعمول دیگر نباشد. همچنین لازم است که سلامت عمومی شما ارزیابی شود و وضعیت بدنی سالم داشته باشید. دیگر افرادی که می تواند سریعا جهت این جراحی اقدام کنند و افرادی هستند که دچار پیری چشم می باشند‌. در این خصوص باید توجه داشته باشید این جراحی به افرادی که پیر چشمی دارند کمک می کند که اجسام دورتر را بهتر ببینند اما ممکن است توانایی دیدن اجسام نزدیک را ضعیف تر کند. نکته دیگری که در خصوص افراد مناسب برای این جراحی باید توجه داشته باشید این است که داشتن حداقل ۱۸ سال سن و ثابت بودن نمره چشم در یک سال گذشته بسیار مهم است که اگر این شرایط را داشتید می ‌توانید سریعا جهت این جراحی اقدام نمایید. همچنین توجه داشته باشید که قرنیه چشم شما باید ضخامت کافی داشته باشد تا این جراحی به نحو احسن انجام گیرد.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه می باشد