دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

آیا لیزیک جزو جراحی های گران محسوب می شود

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1398/12/13
آیا لیزیک جزو جراحی های گران محسوب می شود
مطالب مربوط با آیا لیزیک جزو جراحی های گران محسوب می شود

 آیا هزینه جراحی لیزیک گران است؟

شما می خواهید بدون استفاده از عینک و لنزهای تماسی به وضوح ببینید، ولیکن هنگامی که پای حساب و کتاب می نشینید و ارقام را جمع می کنید تصور می کنید که نمی توانید هزینه ها را متحمل شوید!
درست است که جراحی لیزیک چشم عموماً می تواند هزینه زیادی را در برگیرد، اما بهتر است که شما این اعداد را با هزینه ای به صورت سالانه برای عینک و لنز ها و موارد مرتبط با آنها می پردازید، مقایسه نمایید. آنگاه متوجه می شوید که قیمت جراحی چند برابر کمتر از دیگر روش هاست که در حال حاضر مشغول به استفاده از آنها هستید و می تواند با استفاده از عمل جراحی باقی پول خود را پس انداز نمایید.

لیزیک چقدر هزینه دارد؟

لیزیک یکی از انواع جراحی های چشم است که در آن از تجهیزات تخصصی و گران قیمتی برای اندازه گیری و برش های دقیق و حساس استفاده می کنند. در نظر داشته باشید که قبل از شروع جراحی به بیهوشی نیاز دارید و پس از آن جهت بهبودی چشم هایتان به قطره و داروهای مختلف احتیاج دارید که تمام این موارد هزینه بر هستند.
هزینه پایه ای که برای جراحی لیزیک نیاز دارید حدود 2200 دلار می باشد. چنانچه در نظر دارید از روش های پیشرفته تر استفاده نمایید، به طبع باید به فکر هزینه بیشتری برای پرداخت باشید. 
در شرایط ذیل هزینه های شما ممکن است دسخوش تغییراتی شود:

  • تخصص پزشک شما، پزشکان با توجه به میزان تخصص و محبوبیتشان دستمزد متفاوتی دارند.
  • موقعیت مکانی شما، هزینه های جراحی در یک شهر با شهرهای دیگر متفاوت است. 
  • مراقبت های بعد از جراحی: ممکن است که شما نیاز به مراقبت بعد از جراحی همانند عمل ترمیمی داشته باشید و باید هزینه آن را نیز پرداخت کنید.

برخی از کلینیک ها ممکن است به مناسبت های مختلف و یا ایام ویژه ای از سال را تخفیف هایی داشته باشند که این برای شما منفعت دارد و می توانید پول خود را پس انداز نمایید.

هزینه جراحی چشم

هزینه عینک و لنزهای تماسی چقدر است؟

همانطور که گفته شد برای جراحی لیزیک چشم حدودا 2200 دلار لازم است، این در حالی است که به ندرت ممکن است بیتر از این مقدار باید پرداخت نمایید. ولیکن عینک یا لنز هزینه ای بیشتر از آنچه فکرش را بکنید را در برمی گیرد.
به گفته کارشناسان، حداقل ترین هزینه برای فریم عینک حدود 500 دلار می باشد، حال لنز و شیشه عینک را هم باید به آن اضافه کرد.
حال همین لنز عینک و یا لنزهای تماسی نیز می توانند بنابر دارا بودن مواردی، تغییرات هزینه داشته باشد!

  • چنانچه نزدیک بینی داشته باشید، پزشک متخصص چشم ممکن است تصمیم به فشرده سازی لنز شما داشته باشد که در این حالت برای شما راحتتر و سبک تر خواهد شد.
  • ممکن است که روکش بیرونی عدسی عینک شما موادی اسپری کنند تا از چشمانتان در برابر تابش اشعه خورشید محافظت کند و همچنین مانع از خراشیدگی روی لنز می نماید.
  • چنانچه چشمانتان دارای دوربینی و نزدیک بینی همزمان است، می توانند از لنزهای دوکانونی برایتان استفاده کنند.

تجویز عینک برای دوسال انجام می شود، در واقع خوش بینانه ترین حالت ممکن این است که از یک عینک تنها می توانید 2 سال استفاده کنید. این در حالی است که نمره چشم شما ثابت بماند. با هربار تغییر در نمره چشم شما می بایست از عینک جدید با لنز جدید استفاده کنید. چنانچه صورتحساب شما هربار 800 دلار و با حتی بیشتر شود، می تواند هزینه بسیار زیادی را برای شما رقم بزند.

هزینه عینک و لنز

لنزهای تماسی حتی از عینک گرانتر هستند. به عنوان مثال، یک جعبه لنز تماسی حدود 26 دلار است، برای هر چشم یک جعبه نیاز دارید و دوره استفاده از آنها 3 ماه می باشد. علاوه بر لنزهای تماسی به موارد مرتبطی نیاز دارید که در نگهداری آنها به شما کمک خواهند کرد. این موارد عبارتند از:

  • هر زمان که لنز جدید دریافت می کنید، باید آنها را دور بیاندازید و تعویض نمایید. همچنین در صورت گم کردن و یا آسیب به لنزهایتان، باید لنز جدیدی تهیه کرده و جایگزین قبلی نمایید.
  • هربار که لنزهایتان را از چشم بیرون می آورید، باید با محلول های خاص که برای آنها تعبیه شده اند، لنزهایتان را شستشو دهید تا باکتری و میکروب هایی که روی آنها جمع شده اند از بین برود.
  • پس از خارج کردن لنز ها و شستشوی آنها، برای نگهداری می بایست از محلول های نگهدارنده ویژه آنها استفاده نمایید. به این صورت که لنز در مایع شناور باشد.
  • هنگامی که بر اثر استفاده از لنزهای تماسی در چشمتان احساس خشکی و خستگی کردید، باید از قطره های اشک مصنوعی ویژه استفاده کنند.

تمامی این محلول ها و پاک کننده ها در طول ماه به یک صورتحساب بزرگ و سنگین تبدیل می شود. چنانچه از ذهن شما عبور کند که می توانید از آب به جای محلول استفاده کرده و یا مدت استفاده از لنز را افزایش داده و یا استفاده نکردن از تمامی موارد لازم برای لنزها، بهتر است بدانید که در صورت عدم استفاده به موقع و میزان لازم از موارد ذکر شده، چشم شما مبتلا به عفونت می شود و این امر یعنی مراجعه به متخصص چشم و درمان و هزینه های به نسبت بیشتر.
بهتر است ثروت خود را پس انداز کنید!
این شعاری است که بسیاری از پزشکان برای جراحی لیزیک و لازک چشم می دهند. معنی چنین شعاری این است که با یکبار جراحی و پرداخت هزینه آن، دیگر نیازی به هزینه های جانبی در طول چند ماه ندارید. چرا که هر چند ماه یکبار دیگر نیازی به خرید عینک و لنز جدید و داروهای سنگین و گران قیمت ندارید. برای بسیاری از افراد که به این گونه به جراحی و استفاده از لنز و عینک فکر نکرده بودند، این روش اقدام مالی هوشمندانه ایست که می توان گفت جراحی لیزیک چشم هزینه کمی را دربرمی گیرد.

پش انداز کردن پول

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 1 از 5 (از 31 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه