دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی
میانگین امتیاز کاربران به این صفحه :
 |  امتیاز 3 از 5 (از 1204 رای)

عمل بیومکانیک قرنیه پیوندی پس از پیوند نافذ در قوز قرنیه

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1398/06/20
عمل بیومکانیک قرنیه پیوندی پس از پیوند نافذ در قوز قرنیه
مطالب مربوط با عمل بیومکانیک قرنیه پیوندی پس از پیوند نافذ در قوز قرنیه

عمل پیوند نافذ در قوز قرنیه یکی از موفق ترین و بهترین عمل ها برای بیماری قوز قرنیه در بیماران است. بیماران مبتلا به این بیماری می توانند با این عمل از این بیماری سخت رهایی یابند. این بیماری که منجر به کاهش دید بیماران می شود، توانایی دید آنها را مختل کرده و مشکلات بسیاری را برایشان به وجود می آورد.

بیماری قوز قرنیه یا کراتوکونوس چیست؟

بیماری قوز قرنیه یا کراتوکونوس یک بیماری ارثی است که در سنین جوانی رخ می دهد و به تدریج پیشرفت می کند. در این بیماری قرنیه بیمار شکل برآمده ای به خود می گیرد و نازک می شود. قرنیه برآمده به شکل مخروطی تغییر شکل می دهد و همین امر بر روی توانایی دید بیمار و وضوح دید او، اثر می گذارد. این بیماری ممکن است بر روی یک چشم رخ دهد ولی اکثرا در هر دو چشم رخ خواهد داد. عمل جراحی پیوند نافذ می تواند این بیماری را بهبود ببخشد و از پیشرفت آن جلوگیری کند. این عمل بسیار حساس است و باید توسط متخصصان چشم خبره انجام شود.

بیماری قوز قرنیه یا کراتوکونوس

علایم بیماری قوز قرنیه چیست؟

یکی از برجسته ترین علایم این بیماری، برآمده شدن شکل قرنیه و تغییر شکل مخروطی آن است. اما قبل از تشدید شدن این علایم بیمار احساس تاری دید خواهد داشت و چشم او به نور حساس خواهد شد. این بیماری با آستیگمات یا نزدیک بینی همراه است و در همه موارد بیماری، تاری دید رخ می دهد.

بهترین عمل قوز قونیه

در صورتی که این بیماری در مراحل خفیف خود باشد، راه های درمان آن بسیار ساده تر است و می توان از عینک و یا لنزهای تماسی نرم استفاده کرد. اما از آنجایی که این بیماری رو به پیشرفت است و قرنیه با مرور زمان بیشتر تغییر شکل می دهد، این درمان ها در همان مراحل اولیه کارساز خواهند بود و در مرحل بعدی باید از درمان های دیگری استفاده کرد. در مراحل بعدی بیماری از لنزهای تماسی سخت استفاده می شود که آستیگمات ناشی از این بیماری را بهبود می بخشد. قرارگیری این لنزهای سخت توسط پزشک انجام می شود زیرا کاری بسیار حساس و دشوار است.
در موارد پیشرفته تر بیماری قوز قرنیه، بیمار مجبور به عمل پیوند نافذ در قوز قرنیه می شود. این عمل یکی از موفق ترین و رایج ترین عمل های پیوند قرنیه است. در بسیاری از بیمارستان ها این عمل با نام عمل بیومکانیک قرنیه پیوندی پس از پیوند نافذ در قوز قرنیه شناخته می شود و عمل بسیار موفقی بوده است.

بیماری قوز قرنیه یا کراتوکونوس

موفقیت عمل پیوند نافذ در قوز قرنیه

عمل پیوند نافذ در قوز قرنیه یکی از بهترین عمل های بهبود عیوب انکساری است. موفقیت این عمل با بکارگیری روش های پیشرفته پزشکی تا 95 درصد است. به دلیل اینکه در قرنیه انسان رگ های خونی وجود ندارد، موفقیت عمل بیومکانیک قرنیه به بالای 90 درصد می رسد و واکنش های ایمنی بیمار همچون پس زدن پیوند کمتر رخ خواهد داد. از عوامل موفقیت عمل پیوند نافذ در قوز قرنیه، می توان به طبیعی و یکسان بودن ضخامت قرنیه چشم و عدم التهابات و تورم های داخل چشم اشاره کرد. علاوه بر این، در حین عمل، اختلالات اشکی و پلکی نیز در چشم رخ نخواهد داد.
عمل پیوند قرنیه در ایران، برای اولین بار در سال 1330 انجام شد و پس از آن پیشرفت هایی در این علم صورت گرفت تا به عمل پیوند نافذ در قوز قرنیه تکامل یافت. عمل پیوند نافذ در قوز قرنیه یکی از بهترین روش های درمانی برای بازیابی دید چشم فرد بیمار است. با این عمل می توان از نازک شدن پیشرونده قرنیه جلوگیری نمود و این بیماری را درمان نمود. دکتر متخصص ما با به کارگیری بهترین و جدیدترین روش های درمانی در عمل پیوند قوز قرنیه، عیوب انکساری شما را رفع می کند و وضوح دید شما را بهبود می بخشد. تنها کافی است به سایت ما مراجعه کنید و با شماره تماس های درج شده در سایت، تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه می باشد