دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

محافظ از چشم ها در زمان حضور ویروس کرونا

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1399/07/22
محافظ از چشم ها در زمان حضور ویروس کرونا
مطالب مربوط با محافظ از چشم ها در زمان حضور ویروس کرونا

در دوران کرونا چگونه از چشم های خود محافظت کنیم؟

محافظ برای چشم ها یک گزینه ایده آل در برابر ویروس کرونا می باشد. بکارگیری این نوع از شیلدها برای برخی از افراد الزامی می باشد. ترکیب شیلد با ماسک می تواند یک انتخاب خوب و کامل در برابر ویروس کرونا در نظر گرفته شود. شما با استفاده از محافظ و در نظر گرفتن اصول و نکات لازم، نه تنها مراقب سلامت خود خواهید بود بلکه در سلامت عزیزان و جامعه نیز نقش مهمی خواهید داشت.

معرفی محافظ برای چشم ها

ضرورت استفاده از محافظ برای چشم ها چیست؟ چرا باید بکارگیری محافظ صورت بر چشم ها را، به ویژه در شرایط کرونایی فعلی در اولویت قرار دهیم؟ در ادامه به طور کلی به بررسی برخی از مهمترین مزیت های بکارگیری محافظ و شیلدهای مختلف برای چشم ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و اطلاعاتی مهمی در بکارگیری آنها ارائه خواهیم داد، با ما همراه باشید.

با حضور ویروس کرونا در زندگی، لازم است احتیاط های بسیاری را در پیش بگیریم، زیرا هرگونه سهل انگاری در این مورد می تواند به شیوع شدید این بیماری منجر شود. بهره مندی از انواع مختلف از محافظ ها در شرایط گوناگون یکی از بهترین راهکارها برای مقابله از انتشار این ویروس خواهد بود. چه کسانی موظف به استفاده از شیلد هستند، در چه بازه زمانی باید بکارگیری آن را در اولویت قرار دهیم.

شیلد و یا محافظ یکی از مهمترین اقلامی است که می تواند در برابر آلودگی و میکروب های بسیار زیاد، اثربخشی بسیار خوبی داشته باشد. در شرایط وجود ویروس کرونا که به صورت جدی تاکید می شود از زدن دست به صورت، چشم و بینی جلوگیری گردد، شما می توانید با بکارگیری محافظ یاد شده، به خوبی در برابر این بیماری پیشگیری کنید زیرا در این حالت مطمئن هستید که دست های آلوده با چشم و بینی شما برخورد نخواهند داشت.

محافظت از چشم در دوران کرونامحافظت از چشم در دوران کرونا

چه افرادی باید از محافظ برای چشم استفاده کنند؟

اگر چه بکارگیری محافظ برای چشم ها برای همه افراد به ویژه در شرایط فعلی می تواند بسیار مفید و کارساز باشد ولی استفاده از آن برای برخی از افراد ضروری است. از جمله افرادی که لازم است به طور کامل از شیلد در روزهای کرونایی استفاده کنند می توان موارد زیر را نام برد:

  • ارائه دهندگان خدمات سلامت
  • کودکان
  • افرادی که سخنرانی می کنند
  • افرادی که مشکلات تنفسی دارند

هر فردی که تصور می کند نمی تواند به طور کامل مانع زدن دست به چشم و صورت خود باشد باید در مدت زمانی که در خانه حضور ندارد از این نوع از محافظ ها استفاده کنید. ما به یاری و کمک هم است که می توانیم این بیماری را ریشه کن کنیم در غیر این صورت با تشدید یافتن آن، به مراتب زندگی هر یک از ما با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد. کرونا نه تنها سلامت ما را تهدید می کند بلکه توانسته با محدودیت هایی که به وجود آورده مشکلات مالی و اقتصادی بسیاری نیز برای افراد داشته باشد.

افراد مناسب برای استفاده از محافظ چشمافراد مناسب برای استفاده از محافظ چشم

ضرورت استفاده از محافظ برای چشم

استفاده از محافظ برای چشم ها یک امر ضروری برای افرادی می باشد که در بخش قبلی به آنها اشاره کردیم، شما نیز به منظور پیشگیری بهتر می توانید بکارگیری این نوع از شیلدها را در اولویت قرار دهید. گفتنی است که استفاده از شیلد به همراه ماسک یک ترکیب عالی می باشد که می تواند اطمینان کامل را فراهم کند. شیلدها برخلاف ماسک ها یک بار مصرف نبوده و قابل شستشو هستند به همین دلیل با یک بار خرید این نوع از محصولات می توانید برای مدت طولانی از کارایی آنها بهره مند شوید.

آخرین مطالب تکمیلی کلینیک چشم بینایی را در این بخش دنبال نمایید

مراقبت های بعد از عمل لیزیک چشم

مراقبت از چشم ها در دوران دورکاری و کار با کامپیوتر و لپ تاپ

نکات و موارد مهم در مراقبت از چشم

انتخاب محافظ برای چشم

در انتخاب محافظ برای چشم ها دقت کنید که شیلد انتخاب شده مناسب و اندازه صورت شما باشد در غیر این صورت به دلیل تنگ و یا گشاد بودن می تواند موجب آزار و اذیت شده و شما را از به کار بردن آن منصرف سازد. تنوع وسیعی از این محصولات توسط شرکت های مختلف تولید و ارائه می شود. هزینه ی درخواستی برای این محصولات نیز مقرون به صرفه است و از سوی دیگر با یک بار خرید آنها می توانید بارها و بارها از کارایی آنها بهره مند شوید.

در زمان بیماری کرونا، بکارگیری شیلد می تواند یک گزینه ی بسیار مناسب باشد . فردی که از این نوع از محصولات استفاده می کند به صورت خودکار از زدن دست به بینی و چشم ها پرهیز خواهد کرد. همانطور که می دانید همین گزینه می تواند در برابر شیوع این ویروس بسیار موثر باشد.

محافظ برای چشم در برابر کرونا

محافظ برای چشم ها در شرایط کرونایی موجود یک امر ضروری برای ارائه دهندگان خدمت سلامت می باشد، هرگونه سهل انگاری ما در برابر این بیماری می تواند به مشکلات جدی تری منجر شود. شما با پیشگیری های مربوط نه تنها مراقب سلامت خود هستید بلکه مراقبت سلامت عزیزان خود نیز خواهید بود. لازم به ذکر است که در بسیاری از مواقع شیلد به تنهایی محافظ کامل نیست و باید به طور همزمان از ماسک نیز استفاده شود. در شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار دارند، هموطنان می توانند با بکارگیری این نوع از محصولات، اطمینان کاملی برای پیشگیری در برابر کرونا به وجود آورند.

استفاده از محافظ برای چشم در برابر کرونااستفاده از محافظ برای چشم در برابر کرونا

باید و نبایدهایی در مورد محافظ برای چشم ها

در بکارگیری محافظ برای چشم ها لازم است برخی از نکات مهم را در اولویت قرار دهید از جمله مهمترین آنها می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

  • شیلد مربوط را روزانه بشویید
  • در صورتی که به کرونا مبتلا شده اید هرگز از شیلد استفاده نکنید
  • از استفاده ی شیلد دیگران پرهیز کنید
  • در صورت به کار گیری مطلوب این نوع از محصولات می توانید پیشگیری مطلوبی در برابر ویروس کرونا و یا هر نوع میکروب و یا ویروس تنفسی ایجاد کنید.
امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 2/3 از 5 (از 33 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه