دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

اثر جدی آلودگی هوا بر چشم ها

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :19 آذر ، 1399
اثر جدی آلودگی هوا بر چشم ها

بررسی مهمترین اثر آلودگی هوا بر چشم

اثر آلودگی هوا بر چشم یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که امروزه بسیاری از مردم به دنبال کسب اطلاعات دقیق در خصوص این امر هستند. از مهمترین و اصلی ترین اثرات آلودگی هوا بر چشم می توان به عفونت های چشمی، قرمز چشم، ریزش آب از چشم و غیره اشاره کرد که هر یک از این عوارض ممکن است مشکلات بسیار بالایی را در بینایی و سلامت چشم افراد داشته باشد.

اثر آلودگی هوا بر چشم

آیا شما نیز به دنبال مهمترین و بارزترین اثر آلودگی هوا بر چشم هستید؟ آیا می دانید که مراقبت های لازم در مقابل اثرات آلودگی هوا بر چشم کدام هستند؟ از شما دعوت می شود که مقاله و مطالب پیش روی خود را تا انتها مورد بررسی قرار دهید و از این طریق به جالب ترین و مفید ترین اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

سلامتی چشم یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی می باشد که بایستی توجه و اهمیت بسیار بالایی را برای آن قائل شوید. آیتم ها و عوامل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است سلامت چشم ها را با مشکل مواجه سازد که از مهمترین این آیتم ها می توان به هوای بسیار آلوده اشاره کرد. با فرا رسیدن فصل های پاییز و زمستان نیز میزان آلودگی موجود در هوا بسیار زیادتر شده و از این طریق چشم های ما نیز با آسیب های بسیاری مواجه خواهد شد. چشم تنها عضوی از بدن می باشد که هیچ گونه پوستی از آن مراقبت نکرده و ارتباط مستقیمی را با هوای آلوده دارد. بنابراین بایستی مراقبت های بسیار ویژه ای را چشم های خود در برابر هوای آلوده داشته باشیم تا بتوانیم از بروز اتفاق های ناگوار برای چشم های خود خودداری نماییم. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد مهمترین و اصلی ترین اثرات آلودگی هوا بر چشم و راه های مقابله با آن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انواع آلودگی های هوا که چشم را بیمار می کند

اگر شما نیز به دنبال اصلی ترین و بارزترین اثر آلودگی هوا بر چشم های خود هستید، می توانید اطلاعات درج شده در این مقاله را جدی گرفته و مراقبت های لازم را انجام دهید. اثرات آلودگی هوا بر چشم از انواع بسیار مختلفی سرچشمه می گیرد و آیتم های بسیار متعددی نیز در این زمینه دخیل هستند که از مهمترین آنها می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

  • ریزگردها
  • دوده ها
  • میکروب های موجود در هوا

از مهمترین و اصلی ترین اثرات آلودگی هوا بر چشم می توان به کدر شدن سفیدی چشم، ریزش اشک، قرمزی چشم، خارش و سوزش در چشم، قرمز شدن لبه پلک و خشکی چشم و غیره اشاره کرد. هوای آلوده دارای انواع میکروب های خطراناک و مواد شیمیایی هستند که هر یک از آنها می تواند سلامت چشم های شما را مورد تهدید قرار دهد.

آلودگی هوا و اثرات آن بر چشمآلودگی هوا و اثرات آن بر چشم

مراقبت از چشم ها در هوای آلوده

اگر شما نیز قصد دارید تا در مقابل اثر آلودگی هوا بر چشم در امان باشید، بایستی روش های مراقبت از چشم های خود را در هوای آلوده، جدی بگیرید تا از این طریق بتوانید با خیال راحت به گشت و گذار بپردازید. از مهمترین مراقبت های چشم می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

  • برای کاهش اثرات آلودگی هوا بر چشم می توانید از عینک های مناسبی برای این امر استفاده کنید.
  • چشم های خود را بعد از به خانه رفتن با آب ولرم مورد شستشوی قرار دهید.
  • توصیه می شود که با دست اقدام به مالیدن چشم های خود نداشته باشید.
  • برای شستشوی چشم های خود می توانید از شامپو بچه استفاده کنید.
  • در صورت امکان در روزهایی که هوا آلوده است به بیرون از خانه نروید.

مراقبت از چشم ها در هوای آلودهمراقبت از چشم ها در هوای آلوده

در هوای آلوده از لنز استفاده نکنیم

اگر می خواهید میزان اثر آلودگی هوا بر چشم را کاهش دهید، می توانید در روزهایی که هوا آلوده است، از لنز چشمی استفاده نکنید چرا که چشم در هنگام تنفس، از هوای آلوده ای استفاده می کند که به لنز چسبیده و در نتیجه میکروب ها به قسمت های داخلی چشم نفوذ کرده و مشکلات بسیار زیادی را برای شما به ارمغان می آورد. نفوذ میکروب ها به قسمت های داخلی کره چشم می تواند سبب بروز عفونت های بسیار عمیقی شده که در این صورت مجبور به انجام عمل جراحی هستید.

آخرین مطالب تکمیلی کلینیک بینایی دکتر پورمازار را در این بخش دنبال نمایید

انواع عوارض چشمی و مراقبت از چشم در برابر آن ها

پس از جراحی پلک و عمل لیزیک چه مراقبت هایی لازم است؟

مراقبت از چشم ها در دوران دورکاری و کار با کامپیوتر و لپ تاپ

از دیگر راه های کاهش اثر آلودگی هوا بر چشم

اثر آلودگی هوا بر چشم در سال های اخیر از مهمترین موضوعات تحقیقاتی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان نیز می باشد چرا که میزان آلودگی در کره جهان روز به روز افزایش می یابد. برای در امان ماندن از اثرات آلودگی هوا بر چشم می توانید از روش های دیگری نیز استفاده کنید که از مهمترین آنها می توان به بخور های سرد و گرم، استفاده از دستگاه های رطوبت ساز در خانه و غیره اشاره نمود. شما نیز می توانید برای سلامتی چشم های خود، موثرترین این راه های پیشگیری را انجام داده و برای همیشه مراقب بینایی و چشم های زیبای خود باشید.

اهمیت مراقبت از چشم در هوای آلوده

حلا که به مهمترین اثر آلودگی هوا بر چشم پی بردید، می توانید با آگاهی بیشتری از چشم های خود در روزهایی که هوا آلوده است، مراقبت کنید. همچنین می توانید برای آگاهی دقیق تر از اثرات آلودگی هوا بر چشم با چشم پزشک خود نیز در تماس باشید و از این طریق راهنمایی های مورد نیاز خود را برای سلامت چشم های خود باشید. همچنین توصیه می شود که راه های مراقبت از چشم ها را برای کودکان خود نیز آموزش دهید.

اهمیت مراقبت از چشم ها در هوای آلودهاهمیت مراقبت از چشم ها در هوای آلوده

مطالب مربوط با اثر جدی آلودگی هوا بر چشم ها
تولید شبکیه چشم با استفاده از سلول های بنیادی امکان پذیر شد

تولید شبکیه چشم با استفاده از سلول های بنیادی امکان پذیر شد

تولید شبکیه چشم با استفاده از سلول های بنیادی یک دستاورد بزرگ پزشکی است که می تواند بسیاری از افرادی را که از نابینایی رنج می برند را بینا نموده و امید به زندگی این اشخاص را افزایش دهد.
بیشتر
علت های ایجاد سندرم ژیلبرت یا زردی چشم و راه های درمان آن

علت های ایجاد سندرم ژیلبرت یا زردی چشم و راه های درمان آن

سندرم ژیلبرت یک بیماری کبدی ژنتیکی خوش خیم است و از علائم بنیادی آن زردی پوست و چشم به جهت افزایش تراکم بیلی روبین در خون می باشد. 
بیشتر
آیا دیابت بارداری تاثیری روی بینایی دارد

آیا دیابت بارداری تاثیری روی بینایی دارد

درصدی از زنان باردار ممکن است به دلایل مختلف دچار دیابت بارداری شوند. دیابت دوران حاملگی عوارض مختلفی مانند بروز مشکلات تنفسی، اضافه وزن و احتمال سقط را برای کودک دارد. 
بیشتر
سنجش میزان بینایی با نمودار ای چارت

سنجش میزان بینایی با نمودار ای چارت

آزمایش ها و ارزیابی هایی که چشم پزشکان برای سنجش بینایی استفاده می کنند، با استفاده از نمودار E chart یا Snellen انجام می شود.
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I