دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

تزریق آواستین برای درمان چه بیماری هایی کاربرد دارد

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1400/03/12
تزریق آواستین برای درمان چه بیماری هایی کاربرد دارد
مطالب مربوط با تزریق آواستین برای درمان چه بیماری هایی کاربرد دارد

آشنایی با تزریق آواستین در درمان بیماری ها

آیا می دانید تزریق آواستین برای درمان کدام بیماری هاست؟بسیاری از بیماری های چشمی به دلیل اینکه احتمال صدمه زدن به دید چشم را دارد پزشک متخصص تزریق آواستین در چشم را تجویز می کند تا از کاهش دید بیماری جلوگیری کند که بنا به تشخیص پزشک متخصص تا هر زمان که نیاز به تزریق باشد باید به درمان ادامه داد.

تزریق آواستین توسط پزشک معالج در اتاق عمل بدون بیهوشی انجام می شود که با استفاده از ظریف ترین سوزن تزریق را انجام می دهند. در ادامه مطلب به عوارض تزریق آواستین، مراقبت های بعد از تزریق آواستین، نحوه ی تزریق و..... خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا بدانید تزریق آواستین برای درمان کدام بیماری هاست و چگونه انجام می شود.

 1. آواستین چه نوع دارویی است؟
 2. تزریق آواستین برای درمان کدام بیماری هاست؟
 3. تزریق آواستین در بیماران دیابتی چه تاثیری دارد؟
 4. نحوه ی تزریق آواستین به چع صورت میباشد؟
 5. تزریق آواستین چه عوارضی دارد؟
 6. مراقبت های بعد تزریق آواستین چیست؟

تمام این سوال ها در ذهن فردی به وجود می آید که قصد دارد از تزریق آواستین به منظور جلوگیری از مشکلات بینایی استفاده کند که ما در این مطلب به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد تا هیچ نگرانی از تزریق آواستین نداشته باشید.

تزریق آواستین برای درمان بیماری ها

تزریق آواستین برای درمان بیماری ها

آواستین چیست؟

در گذشته برای درمان و پیشگیری از برخی بیماری های چشمی پزشک معالج اقدام به درمان بیماری با تجویز قطره و قرص میکردن که امروزه با پیشرفت علم پزشکی دارویی به نام آواستین تولید شده است که یک نوع آنتی بادی می باشد و در درمان بیماری های چشمی تجویز می شود و به عنوان یک داروی کمکی به درمان بیماری سرطان روده بزرگ نیز تجویز می شود. تزریق آواستین به منظور جلوگیری از کاهش دید بیمار تجویز می شود که این دارو برای انواع اختلالات چشمی و شبکیه تجویز می شود.

مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش از وب سایت دکتر پورمازار جراح و متخصص چشم دنبال نمایید

راه های درمان و پیشگیری از تنبلی چشم

دلایل و درمان چشم های خشک و آسیب پذیر

درمان تبخال چشمی و جلوگیری از کاهش بینایی

تزریق آواستین برای درمان کدام بیماری هاست؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که تزریق آواستین برای درمان کدام بیماری هاست؟ پزشک متخصص چشم پزشک پس از معاینه چشم بیمار که دارای مشکلات و اختلالات چشمی باشد که شامل:

 • خونریزی زجاجیه
 • انسداد وریدهای شبکیه
 • ایجاد عروق خونی، دژنرسانس ماکولا

و ... باشد این دارو را تجویز می کند. تزریق داروی آواستین بیشتر برای بیماری های مزمن چشمی تجویز می شود که پزشک معالج با توجه به وخامت بیماری مدت زمان تزریق آواستین را تشخیص می دهد که هر چند وقت یکبار این تزریق صورت بگیرد.

تزریق آواستین برای درمان بیماری چشمیتزریق آواستین برای درمان بیماری چشمی

تجویز تزریق آواستین در بیماران دیابتی

افراد دیابتی به دلیل به وجود آمدن عروق در چشم آنها پزشک متخصص برای جلوگیری از عروق جدید در چشم آنها تزریق آواستین را تجویز می کند و برای سهولت در انجام عمل ویترکتومی در بیماران دیابتی و جلوگیری از خونریزی چشمی در حین عمل قبل از جراحی آواستین را تزریق می کنند که بهتر است یک روز یا یک هفته قبل از جراحی تزریق را انجام دهند.

نحوه ی تزریق آواستین در چشم

به دلیل حساس بودن چشم نگرانی هایی از تزریق آواستین در چشم وجود دارد که این سوال برای شخص بیمار به وجود می آید که تزریق آواستین چگونه صورت می گیرد. تزریق آواستین بنا به تشخیص پزشک در دو چشم همزمان یا با فاصله چند روز انجام می شود که این تزریق در اتاق عمل بدون بیهوشی و با استفاده از قطره های بی حس کننده چشم را برای تزریق آماده می کنند و با استفاده از سر سوزن خیلی ظریف این تزریق را انجام می دهند که پس از تزریق چشم را به مدت یک تا دو ساعت پانسمان می کنند.

عوارض تزریق آواستین

در ابتدای مطلب متوجه شدیم که تزریق آواستین برای درمان کدام بیماری هاست و چگونگی تزریق آن را نیز شرح دادیم حالا می خواهیم بدانیم که پس از تزریق آواستین عوارضی در پی خواهد داشت که این یک نگرانی برای افرادی است که قصد تزریق آواستین در چشم خود را دارند که توصیه ما به شما مراجعه به پزشکان متخصص و با تجربه بالا در این زمینه می باشد.

عوارض ناشی از تزریق آواستین که شامل:

 • خونریزی زجاجیه و یا شبکیه
 • درد در ناحیه تزریق
 • کاتاراکت
 • پارگی یا جدا شدن زجاجیه
 • افزایش فشار چشم
 • خونریزی خفیف در زیر ملتحمه و اندوفتالمیت می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق آواستینمراقبت های بعد از تزریق آواستین

مراقبت های بعد از تزریق آواستین

تزریق آواستین در چشم همانند دیگر عمل ها در بیماری ها نیاز به مراقبت هایی دارد که باید به آنها توجه بسیاری نشان داد که شامل: بعد از تزریق آواستین ریزش اشک خود را به آرامی با یک دستمال تمیز پاک کنید و از خارش و مالیدن چشم خود به شدت خودداری کنید، تا یک روز بعد از تزریق آواستین در چشم به حمام نروید، طبق نظر پزشک قطره هایی آنتی بیوتیک و کورتون را به صورت مرتب استفاده کنید، اگر پس از تزریق آواستین به چشم علائمی همچون درد شدید، حال تهوع با دیدن سایه در چشم خود احساس کردید به پزشک معالج خود مراجعه کنید. استراحت و انجام کارهای روزمره پس از تزریق آواستین منعی ندارد.

سخن پایانی

آواستین به عنوان یک داروی جدید برای درمان بیماری ها تولید شده است که این سوال برای هر کسی ممکن است پیش بیاید که تزریق آواستین برای درمان کدام بیماری هاست؟ تزریق آواستین در بیماری های چشمی مزمن به منظور جلوگیری از کاهش دید استفاده می شود که تزریق آن به صورت سرپایی انجام می شود به گونه ای که بیمار را در اتاق عمل بدون بیهوشی و با استفاده از قطره های بی حس کننده آماده برای تزریق آواستین می کنند که با استفاده از سرسوزن بسیار ظریف در چشم تزریق می شود که به مدت یک تا دو ساعت چشم را باند پیچی می کنند.

پس از تزریق آواستین بیمار باید به مراقبت های پس از تزریق توجه زیادی داشته باشد که مهمترین آنها جلوگیری از خارش و مالیدن چشم می باشد و از دیگر مراقبت های پس از تزریق می توان به اینکه بعد از تزریق به مدت یک روز استحمام نکنید، ریزش اشک را به آرامی با یک دستمال تمیز پاک کنید و بروز هرگونه علائمی مثل درد، خونریزی، حالت تهوع و یا دیدن سایه بر روی چشم به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

آخرین اخبار و مطالب تکمیلی را در این بخش دنبال نمایید

راه های طبیعی برای داشتن چشمانی درشت و زیبا

بلفاریت چشمی یا گل مژه، علت و درمان التهاب پلک

همه چیز در مورد دیدن خطوط جلوی چشم یا مگس پران و نخ پران

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 4 از 5 (از 34 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه

ناشناس
1400/02/12

پدرم داروی آواستین تزریق کردن و در ناحیه تزریق کمی درد حس میکنن. برای درمانش چه راه حلی دارید؟

پاسخ مدیر
1400/02/12

اگر با استفاده از داروی آنتی بیوتیک درد ناحیه تزریق همچنان ادامه داشت، باید حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید