دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

بررسی بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1400/04/29
بررسی بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن
مطالب مربوط با بررسی بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن

یکی از روش هایی که امروزه در جهت از بین بردن چین و چروک پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد بوتاکس است. بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن را میتوان از دیدگاه های مختلف مورد سنجش قرار داد. مزایا و معایب بوتاکس پیشانی را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بوتاکس پیشانی

با افزایش سن انسان چروک های صورت پیدا شده و در نواحی مختلف صورت به چهره می نشیند. یکی از پرکاربردترین و کم هزینه ترین روش ها جهت از بین بردن چین و چروک صورت بخصوص در نواحی پیشانی استفاده از بوتاکس (سم آماده شده باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم) می باشد که با تزریق وارد پیشانی شده و با فلج کردن عضلات انقباضی موجب از بین بردن چین و چروک صورت می گردد.

البته بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن را می بایست به صورت کامل بررسی نمود چرا که این روش در کنار فوایدی که دارد دارای معایبی نیز هست و با توجه به شخص و حالت های شخص دارای تاثیرات متفاوتی می باشد.

مزایا و معایب بوتاکس پیشانی

همانطور که در بالا ذکر شد یکی از مزایای استفاده از بوتاکس در پیشانی فلج کردن عضلات ناحیه بوده که باعث از بین بردن چین و چروک آنها می گردد که این کار منجر به بازگشت زیبایی و جوانی پوست می گردد که مورد تقاضای اکثر افراد می باشد.  مزایای آن به این دو مورد محدود نشده و خیلی از افراد دچار عرق شدید هستند که باعث مرطوب شدن صورت آنها می گردد و بوی نامطبوع در چهره آنها به وجود می آورد.

با استفاده از بوتاکس شما از شر تعریق ها خلاص می شوید. مورد دیگر که میتواند مورد بررسی قرار گیرد در افرادی هست که دچار سر درد میگرنی هستند البته نه در کلیه افراد بلکه در بعضی از افراد چرا که هنوز این موضوع از نظر علمی اثبات نشده است. همچنین می توان یکی دیگر از مزایای بوتاکس را کوچک شدن غده پروستات در مردانی که دچار این عارضه هستند را نیز ذکر کرد.

بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آنبوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن

معایب بوتاکس پیشانی

همانطور که اشاره شد بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن موضوعی هست که میخواهیم به آن بپردازیم. در کنار مزایایی که برای استفاده از بوتاکس بیان شد حال نوبت به بررسی معایت آن می باشد. شایع ترین موردی که در معایب بوتاکس می توان ذکر نمود مربوط به ایجاد عفونت و تورم در پیشانی است. مورد دیگری که در بعضی از افراد مشاهده شده است ایجاد واکنش های آلرژیک می باشد.

در مورد عوارض معمولی و موقتی بوتاکس پیشانی می توان به التهاب پوست پیشانی، خارش، سردرد و قرمزی پوست اشاره نمود البته همانطور که گفته شد این عوارض زودگذر بوده و پس از مدتی کوتاه از بین می روند. موردی که در بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن بسیار تاثیرگذار است میزان دوزاستفاده بوتاکس، کیفیت بوتاکس و شخص تزریق کننده آن می باشد به همین دلیل است که تاکید می شود اگر قصد انجام این کار را دارید، به متخصص مطمئن مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش از وب سایت دکتر پورمازار دنبال نمایید

بوتاکس چیست و چه ویژگی هایی دارد

آشنایی با مراقبت های لازم پس از بوتاکس

هر آنچه باید از رفع گودی زیر چشم با تزریق بوتاکس بدانید

چه کسانی نباید بوتاکس پیشانی تزریق نمایند؟

پس از بررسی بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که کلیه افراد مجاز به استفاده از بوتاکس نبوده که از جمله میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

  1. افرادی که دارای سن کمتر از 18 سال بوده یا بالای 75 سال هستند به هیچ عنوان مجاز به تزریق بوتاکس پیشانی نبوده و در صورت انجام این کار عوارض بسیار زیادی برای آنها خواهد داشت.
  2. زنان باردار نیز با توجه به شرایطی که دارند در صورتی که قصد انجام پوتاکس پیشانی را دارند می بایست صبر کرده و این کار را بعد از زایمان خود انجام دهند.
  3. افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی بوده و یا از بیماری های عفونی رنج می برند.

چه کسانی نباید بوتاکس پیشانی تزریق کنند؟چه کسانی نباید بوتاکس پیشانی تزریق کنند؟

تزریق چند واحد بوتاکس در پیشانی مجاز است؟

 موردی که بیشترین تاثیر را بر بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن تاثیر می گذارد میزان دوز ترزیق بوتاکس پیشانی است. در ابتدا می بایست جنسیت را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که می دانیم مردان نسبت به زنان دارای پوست ضخیم تر و قوی تر بوده و میزان فرورفتگی پیشانی آنها نیز بیشتر است به همین دلیل است که نسبت به زنان باید دو الی سه واحد بیشتر دریافت کنند.

با توجه به اینکه هر چقدر چین و چروک عمیق تر باشد تعداد واحدهای مورد نیاز برای بوتاکس پیشانی بیشتر است نمیتوان برای همه یک مقدار مشخص از بوتاکس توصیه نمود و باید طبق نظر و بررسی متخصص معتبر میزان دوز مشخص گردد. اما به طور کلی اگر مقدار دوز تزریق کم باشد تاثیر مورد نظر نخواهد گذاشت و در صورتی که بیش از حد نیز باشد عوارضی از جمله سنگین و افتادگی پیشانی را به همراه خواهد داشت.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

مورد دیگری که باید در مورد بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن مورد بررسی قرار گیرد میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی است. مهم ترین فاکتوری که بر ماندگاری بوتاکس تاثیر گذار است جنس بوتاکسی است که مورد استفاده قرار می گیرد، متاسفانه بازار پر شده است از جنس های نامرغوب بوتاکس که با توجه به قیمیت های پایینی که دارند مورد انتخاب افراد قرار می گیرند قافل از آنکه جواب مورد نیاز را نداده و حتی ممکن است خیلی زود تاثیر آن از بین رفته و شاهد بازگشت چین و چروک پیشانی باشیم.

به همین دلیل است که نباید قیمت را فدای کیفیت کرده و از بوتاکس های نامرغوب استفاده نماییم. مورد دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد ماندگاری متفاوت در افراد است اگر دو شخص به میزان برابر و از یک برند تزریق انجام دهند به این معنا نیست که ماندگاری یکسانی در هر دو ایجاد می کند ولی تجربه ثابت کرده است که ماندگاری بوتاکس پیشانی در صورتی که از جنس مرغوب استفاده شود حدود شش ماه است و هر چقدر کیفیت بالاتری مورد استفاده قرار گیرد ماندگاری بیشتری را نیز به وجود می آورد.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر استماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 4/7 از 5 (از 33 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه