دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

آشنایی با کاربردهای بوتاکس زیر بغل

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :02 شهریور ، 1400
آشنایی با کاربردهای بوتاکس زیر بغل

بوتاکس چیست؟

پرسشی که در ابتدا در ذهن هر مخاطبی بعد از شنیدن کلمه بوتاکس به وجود می آید این است که بوتاکس چیست و دارای چه کاربردها و ویژگی هایی می باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بوتاکس نام علمی یک داروی تزریقاتی فلج کننده سلول های بدن می باشد که برای امور مختلفی در نواحی مختلف بدن به درخواست بیمار و همینطور تشخیص پزشک متخصص تزریق می شود و می تواند از یکسری عارضه ها جلوگیری کرده و یا باعث بهبودی عملکرد برخی از نواحی بدن شود که البته مدتهاست نام بوتاکس به عنوان عملی برای زیباسازی و جوانسازی پوست شناخته شده است.

وظایف و کاربردهای بوتاکس

باید بگوییم دقیقا وظیفه اصلی و کاربرد اصلی تزریق بوتاکس در بدن برای از بین بردن چین و چروک ها و زیبا سازی پوست بوده که در ابتدا هم به همین صورت این دارو شناخته شد و در واقع بیش از ۹۰ درصد مصارف داروی بوتاکس برای جوانسازی و زیباسازی پوست می باشد که از طریق فلج کردن سلول‌ های عصبی و یا عضلات در نواحی که چین و چروک به وجود آمده است، این دارو عمل کرده و موجب می شود که چروک ها بر روی پوست صاف شده و از بین بروند.

 البته این نکته نیز حائز اهمیت است که در برخی موارد تنها تزریق بوتاکس نمی تواند کارساز باشد و بیمار باید تحت نظر متخصص جراحی زیبایی تحت عمل جراحی قرار گرفته و به اصطلاح پوست صورت و یا ناحیه مورد نظرش کشیده شود چرا که بعد از صاف شدن پوست پس از تزریق بوتاکس، پوست شل شده و در نواحی مختلفی آویزان می شود که با کشیدن پوست، جمع شده و قسمت های اضافه برداشته خواهد شد.

آشنایی با بوتاکس زیر بغل و کاربردهای آنآشنایی با بوتاکس زیر بغل و کاربردهای آن

کاربردهای بوتاکس زیر بغل

اما یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس زیر بغل که به شدت مورد استفاده قرار می گیرد و می توانیم بگوییم که برای زیباسازی و جوانسازی پوست از آن استفاده نمی کنیم این است که در این مورد از کاربردهای بوتاکس زیر بغل، بوتاکس را برای جلوگیری از تعریق زیاد در نواحی مختلف بدن به خصوص زیر بغل تزریق می‌ کنیم که این عملیات موجب می شود تا فرد با کاهش تعریق در ناحیه زیر بغل از شر بوی بد ناشی از عرق و همینطور خط نمک و شوره ناشی از عرق زیر بغل بر روی لباس های خود رهایی یابد.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش از وب سایت دکتر پورمازار دنبال نمایید

بررسی بوتاکس پیشانی و مزایا و معایب آن

آشنایی با مراقبت های لازم پس از بوتاکس

هر آنچه باید از رفع گودی زیر چشم با تزریق بوتاکس بدانید

تزریق بوتاکس برای درمان هایپرهیدروزیس

یکی از کاربردهای بوتاکس زیر بغل برای افرادی است که از هایپر هیدروزیس رنج می برند. می خواهم تا به وسیله تزریق بوتاکس از شر تعریق بسیار زیاد خلاص شده و میزان تعریق آنها در ناحیه زیر بغل به حالت نرمال باز گردد. البته تزریق بوتاکس علاوه بر زیر بغل در نواحی مختلف مانند کف دست ها و کشاله ها نیز انجام می گیرد چرا که برخی از افراد در این نواحی تعریق بسیار زیادی دارند و تعریق در ناحیه کشاله ران می تواند همانند تعریق در ناحیه زیر بغل دچار عرق سوز شدن و مشکل در راه رفتن شود که برای ورزشکاران بسیار عذاب آور خواهد بود.

تزریق بوتاکس برای درمان هایپرهیدروزیس

بوتاکس برای جلوگیری از عفونت زیر بغل

همچنین یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس زیر بغل می تواند جلوگیری از به وجود آمدن عفونت در این ناحیه باشد چرا که در صورت تعریق بسیار زیاد ممکن است به علت وجود یک سری میکروب ها در این ناحیه قدرت ترشح کننده عرق دچار عفونت شده و مشکلاتی را برای فرد بیمار ایجاد کند که در صورت استفاده از بوتاکس می توانیم تا از به وجود آمدن چنین عفونت‌ هایی جلوگیری کنیم.

نحوه تزریق بوتاکس به زیر بغل چگونه می باشد؟

همانطور که گفتیم از کاربردهای بوتاکس زیر بغل برای از بین بردن تعریق زیاد در این ناحیه استفاده می شود. در واقع در این مورد از کاربردهای بوتاکس زیر بغل پزشک با تزریق داروی بوتاکس به چند نقطه از ناحیه زیر بغل سلول‌ های تعریق پوست را در این ناحیه فلج کرده و سبب می‌شود که این سلول ها از کار افتاده و دیگر فرایند تعریق در این قسمت انجام نشود که به این صورت تعریق به شدت کاهش پیدا کرده و بعضا متوقف خواهد شد.

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغلنحوه تزریق بوتاکس زیر بغل

عوارض کاربردهای بوتاکس زیر بغل

این دارو بعد از تزریق به نقاط مختلف زیر بغل تعریق را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد که این موضوع در ابتدا بسیار مفید و کارساز به نظر می رسد اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که ممکن است تزریق بوتاکس به منظور از بین بردن تعریق در زیر بغل موجب به وجود آمدن بیماری در بدن شود چرا که عرق و فرایند تعریق سموم موجود در بدن را خارج کرده و این سموم که در اثر سوخت و ساز بدن به وجود می آیند برای بدن خطرناک بوده و باید حتما از بدن خارج شوند.

زمانی که ما با تزریق بوتاکس از تعریق در این ناحیه جلوگیری می‌کنیم سموم بدن که در عرق وجود دارد راهی برای خروج در این ناحیه پیدا نکرده و در بدن می مانند که این موضوع سبب می‌شود تا فرد در دراز مدت دچار عارضه و یا بیماری هایی بشود که قطعاً خطرناک بوده و می‌تواند سلامتی فرد را به خطر بیندازد. در نتیجه حتماً برای کاهش عوارض کاربردهای بوتاکس زیر بغل با پزشک متخصص مشورت نمایید.

مطالب مربوط با آشنایی با کاربردهای بوتاکس زیر بغل
فواید تزریق ژل زیر چشم چیست

فواید تزریق ژل زیر چشم چیست

تزریق ژل یکی از روش های جوان سازی پوست صورت است که با استفاده از آن می توان گودی و سیاهی دور چشم را برطرف کرد.
بیشتر
جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا چگونه انجام می شود

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا چگونه انجام می شود

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا دارای نکات و مراقبت های ویژه ای بوده که با رعایت کردن هر یک از آنها با توجه توضیحات متخصص چشم، میتوان جراحی مناسبی داشته باشید.
بیشتر
عینک برای کودکان مبتلا به گلوکوم

عینک برای کودکان مبتلا به گلوکوم

عینک برای کودکان مبتلا به گلوکوم یکی از روش های خوب و موثر برای افزایش دید است. البته تجویز عینک برای کودکان مبتلا به گلوکوم به موارد بسیاری بستگی دارد.
بیشتر
بهترین راه های خداحافظی با عینک

بهترین راه های خداحافظی با عینک

توصیه همیشگی چشم‌ پزشکان استفاده از عینک برای چشم های ضعیف تر می باشد. اما افرادی هستند که ترجیح می‌دهند بدون عینک زندگی کنند. 
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I