دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

لیفت یا بوتاکس، کدام یک بهتر است

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1400/08/12
لیفت یا بوتاکس، کدام یک بهتر است
مطالب مربوط با لیفت یا بوتاکس، کدام یک بهتر است

اگر به دنبال راه حلی به منظور رفع چین و چروک های پوست صورت خود هستید و یا از شل شدگی یا افتادگی پوستتان رنج می برید ممکن است به فکر انجام دادن عمل های زیبایی ترمیم کننده باشید، در این صورت لیفت بهتر است یا بوتاکس؟ ما در این مقاله به دنبال یافتن پاسخ این پرسش مطرح شده هستیم؛

در این مقاله مهم ترین تفاوت های میان این دو عمل زیبایی، مزیت ها و معایب هر کدام از آنها را نسبت به یک دیگر به شما معرفی خواهیم کرد، از این رو برای پاسخ به این پرسش که لیفت بهتر است یا بوتاکس؟ با ما در وب سایت دکتر رضا پورمازار همراه باشید.

چرا استفاده از این عمل های زیبایی رایج شده است

در حقیقت عمل زیبایی لیفت کردن صورت با استفاده از نخ به طور معمول برای رفع افتادگی پوست در اثر افزایش سن استفاده می شود اما در کل فقط مربوط به پوست صورت نیست و می تواند در سایر نواحی بدن نیز کاربرد داشته باشد اما عملکرد اصلی تزریق بوتاکس رفع چین و چروک های پوست در نواحی مختلف صورت می باشد که پس از پا گذاشتن به سنین میانسالی معمولا قابل مشاهده هستند، از این رو در حالت کلی عملکرد این دو راهکار زیبایی با یک دیگر متفاوت است و پزشک معالج شما پس از این که پوست صورت شما را از نظر افتادگی و شل شدگی یا خطوط عمیق چین و چروک بررسی کرد در خصوص این که لیفت بهتر است یا بوتاکس؟ نظر تخصصی خود را به شما ارائه می دهد.

برطرف کردن چین و چروک ب لیفت یا بوتاکسبرطرف کردن چین و چروک ب لیفت یا بوتاکس

از نظر طول دوره ی نقاهت لیفت بهتر است یا بوتاکس؟

یکی از معایبی که در لیفت صورت با نخ در مقایسه با تزریق بوتاکس مشاهده می شود، این است که لیفت کردن صورت با استفاده از نخ در مقایسه با تزریق بوتاکس کمی دشوارتر است؛ در حقیقت این جمله به معنای آن است که پس از انجام دادن لیفت صورت با استفاده از نخ ممکن است برای سپری کردن دوران نقاهت خود به مدت زمان بیشتری احتیاج داشته باشید، در حالی که شما پس از تزریق بوتاکس تنها چند ساعت کوتاه نیاز به مراقبت از پوست صورت خود دارید، به طور مثال پزشک معالج به شما می گوید که برای پیشگیری از حرکت ژل تزریقی در بخش های مختلف عضلات صورت تا چند ساعت سر خود را به سمت پایین خم نکنید یا برای جلوگیری از کبودی از کمپرس آب یخ بر روی موضع تزریق استفاده کنید‌.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با کاربردهای بوتاکس زیر بغل

بوتاکس چیست و چه ویژگی هایی دارد

راه های درمان پف دور چشم با بوتاکس

مقایسه ی عوارض بین بوتاکس و لیفت صورت با نخ

نکته ی مهم دیگری که در خصوص تفاوت های این دو عمل زیبایی لازم است که به آن اشاره کنیم، عوارض لیفت و بوتاکس می باشد؛ ممکن است این پرسش در ذهن تعداد زیادی از کاربران به وجود آمده باشد که اگر تصمیم به انجام یک عمل زیبایی کم عارضه داشته باشیم لیفت بهتر است یا بوتاکس؟

در حقیقت به طور قطعی نمی توان پاسخ درستی به این پرسش داد زیرا هم تزریق بوتاکس صورت و هم لیفت صورت با نخ می توانند عوارض مخصوص به خود را داشته باشند و نکته ی مهمی که شما می توانید به منظور کاهش عوارض این دو عمل زیبایی انجام دهید این است که یک پزشک متخصص مناسب و با تجربه در این زمینه پیدا کنید و دقت کنید که در طول انجام این اعمال زیبایی از مواد کاملا استاندارد و مناسبی برای این کار استفاده شده باشد.

عوارض بین بوتاکس و لیفت صورت با نخعوارض بین بوتاکس و لیفت صورت با نخ

از نظر سریع الاثر بودن لیفت بهتر است یا بوتاکس؟

یکی دیگر از پرسش های مهم کاربران در خصوص مهم ترین تفاوت های میان این دو عمل زیبایی این است که پس از انجام لیفت یا بوتاکس چه مدت زمانی باید صبر کرد تا به نتیجه ی دلخواه برسیم و آیا برای رسیدن سریع تر به این نتیجه لیفت بهتر است یا بوتاکس؟

در پاسخ به این پرسش اساسی می توان این گونه پاسخ داد که در حقیقت یکی از مزیت هایی که لیفت صورت با استفاده از نخ دارد این است که پس از انجام دادن این عمل زیبایی شما می توانید تا حدودی تفاوت میان قبل و بعد آن را مشاهده کنید و مدت زمان ایجاد تغییرات سریع تر از تزریق بوتاکس می باشد و علاوه بر این موضوع استفاده از این روش زیبایی می تواند سبب تولید کلاژن در پوست شود، همین عامل سبب می شود که سفت شدن پوست صورت و جوانسازی پوست در فرد شدت یابد.

مقایسه ی قیمت لیفت صورت با انجام بوتاکس

اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخ مناسبی برای این پرسش هستید که آیا لیفت بهتر است یا بوتاکس؟ بهتر است در ابتدا نگاهی به تفاوت قیمت این دو عمل زیبایی با یکدیگر بپردازیم؛ در حقیقت عوامل مختلفی هستند که بر روی هزینه ی بوتاکس یا قیمت لیفت صورت شما تاثیر گذار می باشند اما به طور کلی هزینه ی بوتاکس صورت کمتر از هزینه ی لازم برای لیفت صورت با نخ خواهد بود؛

البته در تزریقات بوتاکس نیز عواملی مثل عمیق بودن زیاد چین و چروک های صورت، استفاده از برند های شناخته شده و گران مواد تزریقی و همین طور دوز لازم برای تزریق بوتاکس به صورت بر روی قیمت نهایی این عمل زیبایی تاثیر گذار می باشد و ممکن است کمی سبب افزایش قیمت ها شوند.

لیفت بهتر است یا بوتاکسلیفت بهتر است یا بوتاکس

مقایسه ی مدت زمان ماندگاری بوتاکس و لیفت صورت

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که میان بوتاکس و لیفت صورت وجود دارد، مدت زمان ماندگاری این دو می باشد که برای بسیاری از مردم در هنگام تصمیم گیری در خصوص این موضوع که لیفت بهتر است یا بوتاکس؟ مهم ترین نقش را دارد زیرا می تواند بر روی مقدار هزینه های اقتصادی مورد نیاز برای انجام این راهکار های زیبایی تاثیر گذار باشد، بدیهی است که هر چه مدت زمان ماندگاری این عمل های جراحی طولانی تر باشد از لحاظ اقتصادی به نفع شما خواهد بود؛ به طور کلی مدت ماندگاری بوتاکس می تواند نهایتا تا حدود شش ماه باشد و مدت دوام لیفت صورت با نخ به طور تقریبی بین یک سال یا در نهایت یک سال و نیم در نظر گرفته می شود.

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 2/7 از 5 (از 40 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه