دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

بهترین مناطق تزریق بوتاکس کجاست

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1401/01/17
بهترین مناطق تزریق بوتاکس کجاست
مطالب مربوط با بهترین مناطق تزریق بوتاکس کجاست

بهترین مناطق تزریق بوتاکس در صورت کدام نواحی هستند؟ این سوال مهمی است که بسیاری از افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس هستند می پرسند. بوتاکس در اوایل استفاده ای درمانی داشت و غالبا برای درمان عدم تقارن در چشم ها به کار میرفت.

اما به مرور زمان و انجام تحقیقات مختلف اثبات شد که می توان از تزریق این ماده برای مقاصد زیبایی مثل رفع چین و چروک صورت استفاده کرد. این ماده امروز به بخش های مختلفی از صورت و بدن تزریق می شود؛ اما سوال اینجاست که بهترین نقاط تزریق بوتاکس به صورت و بدن کجاست؟ در این مطلب از سایت دکتر پورمازار قرار است در این مورد به ارایه توضیحاتی همراه باشید. همراه ما باشید.

بهترین مناطق تزریق بوتاکس

شاید جالب باشد که بدانید بوتاکس برای بدن بسیار سمی است اما در دوزهای پایین و در ترکیب با سایر مواد خطری برای انسان ندارد. بوتاکس سیگنال های عصبی در ماهیچه ها را موقتا فلج می کند. دلیل این موضوع نیز به چین و چروک ناشی از منقبض ماندن بعضی از عضله ها در صورت بر می گردد. اما در مورد بهترین مناطق تزریق بوتاکس در صورت می توان گفت به شکل کلی بوتاکس در یک سوم بالایی صورت انسان یعنی در ناحیه پیشانی میتواند تاثیر مناسب تری داشته باشد.

بهترین مناطق تزریق بوتاکسبهترین مناطق تزریق بوتاکس

لب یکی بهترین مناطق تزریق بوتاکس

کم کم با افزایش سن در انسان خطوط ریزی در ناحیه لب ها و اطراف آن به وجود می آید. البته توصیه می شود از بوتاکس برای خود لب استفاده نکنید، اما برای از بین بردن چین های حوالی لب، بوتاکس از بهترین گزینه ها محسوب می شود. پس یکی از نواحی تزریق بوتاکس در صورت اطراف لب ها می باشد که با اسفاده از آن می توانید خطوط ایجاد در اطراف لب در هنگام خندیدن را محو کنید.

پیشانی از یکی از نقاط تزریق بوتاکس در صورت

گر چه همیشه از افزایش سن به عنوان دلیل اصلی ایجاد چین های پوستی بر روی صورت نام برده می شود اما سبک زندگی ناسالم به شدت آن می افزاید. یکی از بهترین نواحی برای تزریق بوتاکس در صورت پیشانی است. خطوط ریزی و درشتی که هنگام حرکت ابروها دیده می شود برای بعضی افراد ناراحت کننده است. با تزریق بوتاکس در پیشانی خطوط را از بین برده و پیشانی یک دست تری را خواهید داشت.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

راه های درمان پف دور چشم با بوتاکس

آشنایی با کاربردهای بوتاکس در چشم پزشکی

7 اقدام ضروری که بعد از بوتاکس دور چشم باید رعایت کنید

اطراف چشم

در اطراف چشم نیز با گر زمان چروک هایی مشاهده می شود. این چروک ها در شرایط احساسی مختلف و حرکت عضلات صورت به شکل بیشتری دیده می شوند. بوتاکس در اطراف چشم می تواند باعث کوچکتر دیده شدن چشم و کاهش افتادگی پلک ها شود. همچنین می تواند به شادابی و جوابی نواحی اطراف چشم کمک کند. 

تزریق بوتاکس در ابرو

اگر صورت شما خسته و یا عصبانی به نظر می رسد، بهتر است فکری برای خطوط اخم در صورت خود کنید. خبر خوب این است که بوتاکس می تواند چهره شما را از یک چهره عصبانی و غمگین به یک چهره شاداب تبدیل کند. این کار با استفاده از تزریق بوتاکس بین دو ابرو انجام می شود. علاوه بر از بین بردن چین های بین دو ابرو، بوتاکس می تواند به از بین بردن افتادگی ابرو ها نیز کمک کند.

مناطق مناسب برای تزریق بوتاکسمناطق مناسب برای تزریق بوتاکس

جاهای ممنوعه تزریق بوتاکس در صورت

عمل تزریق بوتاکس در هر صورت یک کار حساس و بسیار تخصصی محسوب می شود. پس این کار به خودی خود حساسیت هایی را در پی دارد. با وجود اینکه بعضی از مناطق صورت برای تزریق بوتاکس توصیه می شود، برخی قسمت های دیگر به دلایل مختلف از مناطق ممنوعه برای تزریق شناخته می شود.

دلایل مختلفی برای این ممنوعیت وجود دارد که از جمله آن می توان به عوارضش اشاره کرد. به همین دلایل است که سازمان غذا و دارو بدترین نواحی تزریق بوتاکس به صورت را نیز مشخص کرده است.

بالای چشم

در مورد اطراف چشم و بین دو ابرو توضیح دادیم و این دو قسمت را یکی از بهترین نواحی تزریق بوتاکس در صورت معرفی کردیم. اما قسمت بالای چشم نقطه ای حساس محسوب می شود. شاید این موضوع ایده خوبی برای از بین بردن افتادگی پلک باشد اما تزریق در این ناحیه به دقت بالایی نیاز دارد.

عوارض تزریق بوتاکس بالای چشم شامل درد، خشک شدن چشم، تحریک مداوم چشم ها، تغییرات در میزان بینایی و سایر مشکل ها شود. بنابراین برای این قسمت از صورت بهتر است از سایر روش های درمانی استفاده کنید.

استخوان دهان و گردن

استخوان دهان و فک نیز از نقاط ممنوعه در محلهای تزریق بوتاکس در صورت محسوب می شود. دلیل این موضوع هم به حساسیت این ناحیه بر می گردد. در صورت تزریق بوتاکس به دهان و فک شاید مشکلاتی در خوردن و حرف زدن به وجود آید. گردن نیز جزو نواحی تزریق بوتاکس در صورت و بدن محسوب نمی شود چرا که ممکن است باعث فلج شدن عضلات گردن و مشکل در بلع غذا شود.

زیر چشم

تزریق در ناحیه زیر چشم باید با دقت و احتیاط فراوان انجام شود. دلیل این موضوع نیز به عضله زیر چشم بر می گردد که حرکات پلک پایین را تحت کنترل خود دارد. تزریق به این نقطه ممکن است باعث شود عضله کنترل کننده پلک فلج شده و مشکلاتی برای بینایی فرد ایجاد کند.

به همین دلیل زیر چشم از بهترین مناطق تزریق بوتاکس در صورت محسوب نمی شود و اگر قرار است تزریقی در این منطقه انجام شود باید با احتیاط فراوان و به دقت صورت گیرد.

مناطق مناسب برای تزریق بوتاکسمناطق مناسب برای تزریق بوتاکس

محل های مناسب برای تزریق بوتاکس صورت

برای تزریق بوتاکس در صورت باید آن را به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم کنیم. در قسمت بالایی بهترین نقاط برای تزریق خطوط بین دو ابرو، خط هلالی ابرو و خطوط پنجه کلاغی است. در قسمت پایین نیز بهترین جاهای تزریق بوتاکس در صورت خط لب، خط گردن، خط چانه و خط فک می باشد.

تزریق بوتاکس به بهترین نواحی صورت در کلینیک دکتر رضا پورمازار

مطلب فوق تحت عنوان مناسب ترین مناطق صورت برای تزریق بوتاکس بود که امیدواریم به سوالات ذهنی شما پاسخ صحیحی داده باشد. دکتر رضا پور مازار با تجربه چندین ساله در زمینه خدمات زیبایی و درمانی ارایه کننده خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک اختصاصی خود در شهر تهران می باشد.

علاوه بر خدمات زیبایی خدمات درمانی نظیر رفع عیوب انکساری چشم، درمان آب مروارید و آب سیاه، خدمات لیزر درمانی، خدمات عینک و لنز و... نیز از دیگرموارد قابل دسترسی و استفاده در کلینیک دکتر پورمازار می باشد. قابل توجه اینکه تمامی خدمات و اقدامات درمانی با مجوز و همچنین با بالاترین کیفیت ارایه می شود.

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 4/3 از 5 (از 33 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه