دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

افراد مناسب برای تزریق ژل و فیلر چشم چه کسانی هستند

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1401/03/04
افراد مناسب برای تزریق ژل و فیلر چشم چه کسانی هستند
مطالب مربوط با افراد مناسب برای تزریق ژل و فیلر چشم چه کسانی هستند

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل و فیلر چشم چه افرادی هستند؟ این سوال و پاسخ آن برای کسانی که تصمیم به درمان بیماری های خود و یا بهبود زیبایی چهره خود را دارند بسیار مهم است. قبل از گرفتن هر گونه تصمیمی ابتدا بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید و در مورد هدف خود با وی مشورت کنید.

تزریق فیلر و ژل مثل هر عمل درمانی دیگری محدودیت هایی دارد و هر فردی مناسب انجام این عمل نیست. قرار است در این مطلب به بررسی و معرفی افراد مناسب برای تزریق ژل و فیلر به ناحیه زیر و اطراف چشم بپردازیم. با سایت دکتر رضا پورمازار همراه باشید.

تزریق ژل و فیلر چشم برای چه کسانی مناسب است؟

هدف از انجام این کار روشن شدن و پر کردن ناحیه زیر چشم است. این کار باعث می شود تا چین و چروک و سیاهی زیر چشم به حداقل میزان ممکن برسد. به این منظور می توان تزریق را در قسمت خطوط پنجه طلایی، ناحیه اشکی زیر چشم، چین و چروک های زیر چشم و... انجام داد.

همچنین افرادی نیز هستند که با هدف درمان بیماری های مرتبط با چشم بر اساس دستور پزشک اقدام به تزریق ژل یا فیلر به چشم خود می کنند. افراد با هر هدفی که قصد تزریق ژل یا فیلر را دارند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که نتایج این تزریق دائمی نمی باشد.

افراد مناسب تزریق ژل به چشمافراد مناسب تزریق ژل به چشم

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل و فیلر چشم

اما برای تزریق ژل و فیلر محدودیت هایی وجود دارد. واقعیت این است که هر فردی در هر شرایطی، در صورت احساس نیاز نمی تواند از این روش درمانی و زیبایی استفاده کند. به طور کلی بهتر است برای انجام این کار در ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کرده و مشکل خود را با او مطرح کنید.

شاید پزشک راه های بهتری را نسبت به تزریق ژل و فیلر پیش پای شما بگذارد. به هر حال در صورت تایید پزشک برای تزریق ژل شما باید سالم بوده و بیماری فعال یا مهمی نداشته باشید. ضمنا بهتر است انتظارات واقع گرایانه ای از این عمل زیبایی داشته باشید.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای تزریق ژل و فیلر چشم هستند؟

با توجه به اینکه تزریق ژل و فیلر چشم تاثیر بسیار زیادی بر حذف چین و چروک اطراف چشم و جوان سازی دارد، به همین دلیل افراد زیادی تمایل به انجام این کار دارند. در شرایطی که پارامترهای زیر در شما وجود دارد، می توانید کاندیدای مناسبی برای این عمل زیبایی باشید:

 • اگر خطوط یا چین های زیر و دور چشم ها یا پیشانی خود دارید.
 • اگر علاقه مندید که حجم ناحیه زیر چشم، گونه ها و اطراف چشم خود را افزایش دهید.
 • اگر فرو رفتگی هایی در اطراف چشم خود دارید که ناشی از اسکار، جوش عمیق یا مشکلات مادرزادی است.
 • اگر تمایلی به استفاده از روش های تهاجمی برای جوان سازی پوست خود ندارید و یا پزشک به هر دلیلی مجوز آن را به شما نمی دهد.
 • اگر در پیشانی و اطراف چشم خود (در هنگام استراحت) خطوط مختلف مثل خط اخم قابل مشاهده است.
 • اگر گودی و سیاهی زیر چشمانتان شما را اذیت می کند.  
 • اگر سن شما بیش از 18 سال است.
 • اگر دچار علایم پیری زودرس شده اید.
 • اگر بیماری زمینه ای خطرناکی ندارید یا پزشک دارو های مصرفی شما را تایید کرده است.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

فواید تزریق ژل زیر چشم چیست؟

رفع معایب زیر چشم با تزریق ژل

درمان گودی و سیاهی چشم با تزریق ژل

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل و فیلر چشم نیستند؟

علیرغم خطرات و عوارض بسیار کم تزریق ژل و فیلر چشم، به دلیل وجود برخی از شرایط جسمی ممکن است انجام آن برای بعضی از افراد ممنوع باشد. از جمله مواردی که بهتر است از انجام این کار خودداری کنند می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • تزریق ژل و فیلر برای خانم های باردار توصیه نمی شود.
 • همچنین مادران شیرده بهتر است تا پایان دوران شیردهی برای تزریق ژل صبر کنند.
 • تزریق فیلر و ژل برای افراد مبتلا به اختلالات انعقاد خون ممنوع است.
 • اگر فردی عفونت فعالی در قسمت تزریق دارد بهتر است تا زمان بهبودی از تزریق خودداری کند.
 • افرادی که مستعد عود کردن تبخال هستند بهتر است تزریق انجام ندهند.
 • اگر از دارو هایی مثل آسپرین، ایبوپروفن و یا هر نوع دیری از داروهای ممنوعه برای تزریق استفاده می کنید، نباید تزریق انجام دهید.
 • در نهایت اگر انتظارات بیش از اندازه و غیر منطقی نسبت به نتیجه تزریق ژل و فیلر دارید توصیه می شود که تزریق را انجام ندهید و با پزشک خود مشورت کنید.
 • اگر استرس غیر قابل کنترل دارید و ممکن است در زمان تزریق و پس از آن به استرس شدید دچار شوید، تزریق را فراموش کنید.

تزریق ژل و فیلر برا کدام افراد مناسب استتزریق ژل و فیلر برا کدام افراد مناسب است

تزریق ژل و فیلر چشم برای آقایان مضر است؟

در تزریق ژل و فیلر چشم هیچ تفاوتی در جنسیت فرد کاندید وجود ندارد و تنها فاکتورهای تعیین مناسب یا نامناسب بودن مواردی می باشند که در طول متن به آن اشاره شد. به عنوان مثال، آقایانی که با مشکل انعقاد خون یا عفونت در بدن مواجه هستند بهتر است از انجام این قبیل اقدامات خودداری کنند.

تزریق ژل و فیلر چشم در کلینیک دکتر پورمازار

آنچه مطالعه کردید در پاسخ به سوال کاندیدای مناسب برای تزریق ژل و فیلر بود که امیدواریم پاسخ سوالات خود را دریافته باشید. اما در صورتی که مشکلی بابت تزریق ندارید، بهتر است برای انجام این کار به یک متخصص مجرب مراجعه کنید.

دکتر پورمازار به عنوان یکی از متخصصان چشم و زیبایی چشم تهران در کلینیک اختصاصی خود انواع خدمات مرتبط با چشم پزشکی و زیبایی را ارایه می دهد. قابل توجه این که خدمات تزریق ژل زیر چشم و سایر خدمات و جراحی های سرپایی مربوط به چشم در این کلینیک با بالاترین کیفیت و قیمت ارایه می شود.

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 31 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه