دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

بهترین برندهای تزریق بوتاکس کدامند

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :08 مرداد ، 1401
بهترین برندهای تزریق بوتاکس کدامند

بهترین برندهای تزریق بوتاکس در ایران آنهایی هستند که تاثیرگذاری و ماندگاری بالاتری دارند. البته برخی مواقع فاکتورهای دیگری اهمیت پیدا می کنند. بوتاکس از روش هایی محبوب برای زیبا و جوان سازی پوست محسوب می شود. این روش جوان سازی در کشور ما و در دنیا آزمایش خود را پس داده و با استقبال شدیدی مواجه شده است.

در این شرایط طبیعی به نظر می رسد که متقاضیان این روش با هدف اثر بخش تر کردن آن به دنبال بهترین برندهای بوتاکس در ایران باشند. این مطلب از سایت دکتر پورمازار را به معرفی بهترین مارک ها و برندهای بوتاکس اختصاص داده ایم. همراه ما باشید.

انواع بهترین برندهای تزریق بوتاکسانواع بهترین برندهای تزریق بوتاکس

بوتاکس چیست و انواع برند بوتاکس در ایران کدامند؟

جالب است بدانید که بوتاکس یک سم است؛ آن هم سمی که توسط یک باکتری تولید می شود! نام دیگر این سم بوتولینیوم است و افرادی که با این سم دچار مسمومیت می شوند اصطلاحا به بوتولیسم مبتلا می شوند. اما این ماده آنقدر ها هم بد نیست و دانشمندان از آن به سود انسان استفاده کرده اند.

دانشمندان با استفاده از دوزهای پایین بوتولینیوم تلاش می کنند تا ضعف کنترل شده ماهیچه ها را ایجاد کنند تا به نتایج درمانی مدنظر خود برسند. معروف ترین و شناخته شده ترین برند بوتاکس در ایران و دنیا BOTOX است. پس از آن نیز باید به برند هایی نظیر AZZALURE، BOCOTURE، XEOMIN، DYSPORT و... هستند.

BOTOX بهترین برند تزریق بوتاکس در دنیا

بوتاکس برندی است که از انواع بوتولینیوم توکسین ساخته شده است. این برند توسط شرکت آلرگان ساخته شده است. اثر این برند بین دو تا سه روز قابل مشاهده است اما 2 تا 3 هفته طول می کشد که به اوج اثرگذاری خود برسد. سرعت انتشار ماده بوتاکس موضوع بسیار مهمی در تعیین کیفیت است.

اما اکثر برند ها به طور متوسط سه الی شش ماه سرعت انتشار داشته و در قسمت تزریقی باقی می مانند. برخی تحقیقات این برند را بهترین برند تزریق بوتاکس نشان داده اند. اما BOTOX محدودیتی هم دارد. این محصول مواد غیر فعال (مثل پروتئین حاصل از شیرگاو) دارد و شاید باعث افزایش واکنش های حساسیتی در برخی افراد شود.

Azzalure از بهترین برند های تزریق بوتاکس

اما این برند انگلیسی از شرکت داروسازی گالدرما به دنیا عرضه شده است. این برند با کیفیت بیش از یک دهه عرضه شد است و تبدیل به یکی از رقیب های اصلی شرکت بوتاکس شده است. از ویژگی های این برند می توان به حجم کمتر در زمان تزریق و ماندگاری بیشتر در بافت عضلانی را اشاره کرد. عوارض جانبی این برند معمولا کمتر از سایر برندها است و ماندگاری آن نیز حدود 4 ماه می باشد. البته در نظر داشته باشید که این عدد متوسط بوده و ماندگاری در هر فرد بسته به شرایط اختصاصی بدن تغییر می کند.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با مراقبت های لازم پس از بوتاکس

عوامل تاثیرگذار در قیمت بوتاکس زیر چشم

آنچه باید درباره‌ی ویژگی ها و مزایای مزوبوتاکس بدانید

Canitox از بهترین برندهای تزریق بوتاکس

کنیتوکس اسامی دیگری نیز دارد که عبارتند از درماتوکس، لینوریز، ریفاین. کنیتوکس از مشتقات بوتاکس است و شما می توانید با استفاده از آن برخی چروک های چهره را از بین برده و زیبایی را به صورت خود بازگردانید.

اما نکته مهم در مورد این مارک مرتبط با دمای نگهداری آن است که حدودا در منفی 4 درجه سانتیگراد نگهداری می شود. با وجود این شرایط سخت نگهداری، این برند بسیار مطرح است و افراد و متخصصان زیادی استفاده از آن را توصیه می کنند.

برند بوتاکس Xeomin

زئومین یک برند آلمانی است که در تمام دنیا شناخته شده است. از این محصول برای از بین بردن خطوط متوسط تا عمیق پیشانی و صورت استفاده می شود.همچنین برای درمان بلفارواسپاسم نیز مناسب است. به دلیل اینکه این محصول از پروتئین و سایر مواد افزودنی استفاده نکرده است، حساسیت بدن را کمتر تحریک می کند. همین موضوع باعث شده است تا این برند بسیار پر طرفدار باشد.

اثرگذاری این محصول بر روی بدن شما بسیار تدریجی خواهد بود. به طوری که یک هفته طول می کشد تا اثرات واضح آن قابل مشاهده باشد. ماندگاری زئومین 3 تا 6 ماه می باشد. تزریق زئومین نهایتا حدود بیست دقیقه به طول می انجامد و قبل از آن به یک بی حس کننده اتیاج خواهید داشت.

بهترین برندهای تزریق بوتاکسبهترین برندهای تزریق بوتاکس

مسپورت از بهترین مارک های ایرانی بوتاکس

بله در این لیست با برند ایرانی نیز روبرو خواهید بود. اما این برند بسیار با کیفیت است و از دید بسیاری از متخصصان قابلیت رقابت با برندهای خارجی را دارد. موضوع مهمتر در مورد برند مسپورت، ارزان تر بودن آن در قیاس با برند های خارجی است که طبیعتا به دلیل تولید داخل اینگونه است.

این مارک ایرانی توسط شرکت غذا و دارو ایران نیز تایید شده است. جالب است بدانید که طبق تجربه های بسیاری از افراد، عوارض این مارک بوتاکس بسیار کم است. مسپورت صادراتی بوده و به بعضی از کشورهای آسیایی نیز صادر می شود. مسپورت نیز 4 الی 6 ماه بسته به شرایط فرد ماندگاری دارد و 3 الی 10 روز طول می کشد تا اثرات آن را مشاهده کنید.

Dysport

دیسپورت در بین تمامی برند ها به عنوان یک برند شناخته شده و محبوب محسوب می شود. این برند نیز ساخته ی شرکت انگلیسی گادرما است. این برند برای از بین بردن خطوط گلابلار جزو بهترین گزینه ها است. این خطوط در برخی افراد در سنین جوانی ظاهر می شود.

البته به طور طبیعی کم شدن ترشح کلاژن از علل اصلی این وضعیت است. در هر صورت دیسپورت اثربخشی خوبی دارد و در کمترین زمان ممکن به بهترین شکل قابل انجام است. تزریق این نسخه از بوتاکس چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد و اثرات آن در روز دوم قابل مشاهده است. مدت ماندگاری آن نیز سه الی 4 ماه طول می کشد.

Neuronox مارک خوب تزریق بوتاکس

نورونوکس اما یک برند کره ای محسوب می شود. این برند به تازگی و در چند سال اخیر مجوز خود را از سازمان غذا و داروی ایران دریافت کرده است. فرد بعد از 1 تا سه روز می تواند اثرات آن را در خودش مشاهده کند. عوارض جانبی این دارو شامل ضعف عضلات و کبود شدن محل تزریق است که معمولا بین همه بوتاکس ها مشترک است. ماندگاری این گزینه نیز حدود 4 ماه یا بیشتر ( بر اساس ویژگی های بدنی هر فرد) می باشد.

انواع برندهای تزریق بوتاکسانواع برندهای تزریق بوتاکس

تزریق با بهترین برند های تزریق بوتاکس در کلینیک دکتر پورمازار

امیدواریم توضیحات خوبی ارایه شده باشد و به پاسخ سوال خود در مورد بهترین مارک های تزریق بوتاکس دست یافته باشید. در کلینیک دکتر پورمازار می توانید برند مورد نظر خود را با مشورت پزشک انتخاب کرده و از آن برای تزریق استفاده کنید.

تزریق بوتاکس در این کلینیک با بالاترین و بهترین کیفیت انجام می شود به شکلی که تمامی مراجعان از نتیجه آن اطمینان خاطر خواهند داشت. همچنین در این کلینیک خدمات دیگری نیز ارایه می شود که از جمله آنها می توان به اصلاح عیوب انکساری، لیزر شبکیه و دیابت، انواع خدمات لنز و عینک طبی، تزریق ژل زیر چشم، درمان انحراف چشم و... را نام برد.

مطالب مربوط با بهترین برندهای تزریق بوتاکس کدامند
15 نکته مهم در مورد بوتاکس دور چشم که باید بدانید

15 نکته مهم در مورد بوتاکس دور چشم که باید بدانید

تزریق بوتاکس دور چشم دارای نکات مهمی بوده که باید به تمام آنها توجه داشته باشید تا نتایج خوبی را از تزریق بوتاکس ببینید
بیشتر
روش های درمان آستیگماتیسم منظم

روش های درمان آستیگماتیسم منظم

روش های درمان آستیگماتیسم منظم شامل درمان با لنز و جراحی است. روش های درمان آستیگماتیسم منظم با توجه به شدت آن می تواند متغیر باشد.
بیشتر
همه چیز درباره التهاب بافت یووه

همه چیز درباره التهاب بافت یووه

التهاب بافت یووه چیست؟ این التهاب مربوط به تورم لایه میانی چشم به نام یوه است.علائم التهاب بافت یووه چیست؟ علائم می تواند بر اثر التهاب و غیره باشد.
بیشتر
بهترین مناطق تزریق بوتاکس کجاست

بهترین مناطق تزریق بوتاکس کجاست

بهترین مناطق تزریق بوتاکس در صورت کدام نواحی هستند؟ بوتاکس در اوایل استفاده ای درمانی داشت و غالبا برای درمان عدم تقارن در چشم ها به کار میرفت.
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I