دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس چقدر است

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :08 شهریور ، 1401
مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس چقدر است

مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس با توجه به عوامل متفاوتی که بر آن تاثیر می گذارد در افراد متغیر است. در حقیقت افراد تزریق بوتاکس را برای دستیابی به زیبایی و رفع نواقص پوستی انتخاب می کنند. با تزریق بوتاکس مراجعه کنندگان می توانند به درمان بیشتر چین و چروک های دور چشم، خط اخم، خطوط پنجه کلاغی و ... بپردازند. تا آن جا که از تزریق ژل بوتاکس برای درمان میگرن و تعریق کف دست نیز استفاده می شود.

اما در همه این موارد عوامل متفاوتی سبب تاثیر گذاری آن برای مراجعین است و همه افراد در بدو تزریق به دنبال مدت زمان تاثیر و ماندگاری آن هستند. به همین منظور در این مقاله با کلینیک تخصصی چشم بینایی دکتر رضا پورمازار همراه باشید تا بتوانید اطلاعات جامع و کاملی از مدت زمان تاثیر گذاری این ماده بدست آورید.

مدت زمان اثرگذاری بوتاکس

بوتاکس چیست؟

در حقیقت سم بوتولینوم حاضر در ماده بوتاکس سبب می شود تا عضله تحت تاثیر قرار گرفته و برای مدتی قابلیت عملکردی کامل نداشته باشد. این مورد بدین منظور نیست که فرد عضله خود را به طور کامل از دست می دهد بلکه پس از تزریق بدن در سدد احیاء مشکل برآمده و با تحریک کلاژن سازی و تولید الاستین در آن منطقه سبب جوانسازی پوست محل مورد نظر نیز می شود.

برای آن که فرد نتیجه درمان خود را ماندگار تر کند باید پس از هر 6 تا 9 ماه یکبار برای تمدید آن جلسه تزریقی را پشت سر بگذارد. در واقع ماده بوتاکس به مراجعه کنندگان این امکان را می دهد تا برای رفع مشکلات و نواقص پوستی خود، قدم مثبتی بردارند.

به همین منظور تزریق ژل زیر چشم نیز مورد استقبال متقاضیان بسیار زیادی قرار گرفته است. البته که افراد برای درمان پف دور چشم، رفع سیاهی زیر آن و ... باید به یک کلینیک معتبر با کادری کارآزموده مراجعه کنند.

قطعا این درمان توسط یک پزشک مرتبط به شما کمک می کند تا مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس به مراتب سریع تر سپری شود. ضمن آن که شما با آرامش خاطر بیشتری منتظر مشاهده نتیجه پایانی کار خواهید بود. پس در انتخاب خود کمال دقت را به خرج دهید.

بوتاکس چیستبوتاکس چیست

مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس چند روز است؟

اگر برای درمان مشکلات پوستی خود تصمیم گرفته اید تزریق ژل و بوتاکس را امتحان کنید باید بدانید مدت زمان تاثیر گذاری آن در افراد مختلف بر اساس محل مورد نظر می تواند متفاوت باشد. به طور کلی نتیجه گیری اولیه پس از سپری شدن 4 روز کامل پس از تزریق نمایان خواهد شد.

اما پس از دو هفته اول شما به عینه نتایج تزریق خود را مشاهده خواهید نمود. 20 درصد باقی مانده نیز بر اساس رعایت صحیح اقدامات پس از تزریق به مرور برای افراد قابل مشاهده خواهد بود.  به همین صورت مراجعه کنندگان محترم می توانند مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس را پشت سر گذاشته و نتیجه منحصر بفردی را برای خود ماندگار کنند.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

قیمت بوتاکس

بوتاکس دور چشم

مراقبت بعد از بوتاکس

چرا تاثیرگذاری تزریق بوتاکس زمان بر است؟

با توجه به آن که اکنون از مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس برای خود و عزیزانتان مطلع هستید ممکن است به دنبال علت آن نیز باشید. در پاسخ این سوال باید به شما بگوییم که؛ انتقال دهنده های عصبی که در سطح عصب راه پیدا می کنند باید کم کم پس از تزریق ماده بوتاکس به مرور زمان در سطح عضله فعالیت خود را از دست بدهند تا به عبارتی عضله فلج شود.

در این صورت نتایج به تدریج برای افراد نمایان خواهد شد. به همین علت این پروسه کمی زمان بر بوده و در شرایط متفاوت با رعایت اقدامات صحیحی که از پزشک خود شنیده اید می توانید این روند را در زمان اصلی آن به خوبی پشت سر بگذارید.

مدت زمان تاثیر بوتاکسمدت زمان تاثیر بوتاکس

عوامل موثر بر مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس

برخی از عوامل می توانند این روند اثر گذاری را برای افراد با افزایش یا کاهش سرعت مواجه سازد. به طور کلی عواملی که در ذیل به آن اشاره شده است می تواند موثر بر مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس برای شما باشد. با دانستن این علت ها می توانید در سدد پیروی صحیح از آن بر آمده و مانع از افزایش زمان پایان دوره نقاهت و نتیجه کار شوید. این موارد عبارتند از:

  • حجم تزریق و محل مورد نظر
  • برند انتخابی مناسب که با سیستم ایمنی و بافت شما هم خوانی داشته باشد.
  • کلینیک انتخابی و نحوه صحیح کار پزشک مورد نظر
  • ضخامت عضله
  • خاصیت ارتجاعی در پوست
  • سن و جنسیت افراد نیز در برخی مواقع از عوامل تاثیرگذار بر مدت زمان مشاهده نتیجه کار می باشد.

تغییرات فردی در مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس

یکی از موضوعات مهمی که بهتر است در روند مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس از آن اطلاع داشته باشید بروز تغییرات فردی و نتایج کسب شده در فرد است. پس از تزریق شما کاملا آگاه به شرایط در محل مورد نظر پوست خود می باشید.

به طور کلی؛ زمانی که خطوط مورد نظر شما کمرنگ می شود، در حقیقت بوتاکس تاثیر خود را آغاز نموده است. عمدتا شما از ابتدا امکان تکان دادن خطوط مورد نظر را ندارید و به مرور زمان این قضیه قطعی می شود.

ممکن است کمی التهاب، درد، قرمزی و ... داشته باشید که هیچ نگرانی و خطری برایتان ندارد. به مرور شما شاهد تغییرات خواهید شد و اثری از درد و سایر عوارض احتمالی نخواهد بود. از یاد نبرید که ناحیه تزریق شده به مراتب نرم تر، صاف تر و دارای شادابی بیشتر به نسبت سایر قسمت ها خواهد بود. این عامل خود سبب رضایت خاطر کوچکی در ابتدای کار برای شما از مشاهده نتیجه ابتدایی می باشد.

مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس

مدت زمان ماندگاری در تزریق بوتاکس برای افراد با توجه به مواردی که در اثرگذاری آن گفته شد از 6 تا 9 ماه متغیر است. لازم است بدانید که به طور میانگین افراد باید دوبار در سال جلسه ترمیمی تزریق خود را پشت سر بگذارند تا نتیجه کار برایشان ماندگار شود.

در هر بار تکرار جلسات نیز مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس می تواند با توجه به وجود عوامل متفاوت باشد. البته که لازم به ذکر است بدانید در صورت رعایت صحیح و برخورد مناسب با محل مورد نظر، در جلسات یادآور بوتاکس به مراتب شما مثل بار اول ، نیاز به تزریق نخواهید داشت.

تزریق بوتاکس زیر چشم در کلینیک تخصصی چشم بینایی

در این مقاله سعی شد به مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس برای مراجعه کنندگان پرداخته شود. اکنون شما می دانید که این تزریق با توجه به عوامل متعدد می تواند برایتان تا چند روز اثر نهایی خود را به نمایش بگذارد.

شما می توانید برای انجام این اقدام زیبایی و درمانی به کلینیک تخصصی چشم بینایی مراجعه نموده و این کار را تحت نظر دکتر پورمازار انجام دهید. همچنین از یاد نبرید که در این مجموعه می توانید از خدمات دیگری همچون؛ رفع عیوب انکساری، جراحی آب مروارید، درمان آب سیاه یا گلوکوم، لیزر شبکیه، لیزیک و لازک، مجاری اشکی و جراحی زیبایی چشم به خوبی بهره مند شوید.

مطالب مربوط با مدت زمان تاثیرگذاری تزریق بوتاکس چقدر است
انواع لنزهای تماسی و مدت زمان استفاده از آن ها

انواع لنزهای تماسی و مدت زمان استفاده از آن ها

انواع لنزهای تماسی در دسته های مختلفی قرار می گیرد و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. آیا شما هم به دنبال شناخت انواع لنزهای تماسی هستید؟
بیشتر
آشنایی با نوروپاتی دیابتی چشم و راه های درمان آن

آشنایی با نوروپاتی دیابتی چشم و راه های درمان آن

نوروپاتی دیابتی چشم یکی از بیماری های چشمی بوده که بیشتر افراد دیابتی به آن مبتلا می شوند. در این مقاله با نوروپاتی دیابتی چشم و راه های درمان آن بیشتر آشنا خواهید شد.
بیشتر
اندوفتالمیت یا عفونت داخل چشمی چیست

اندوفتالمیت یا عفونت داخل چشمی چیست

عفونت داخل چشمی انواع مختلفی دارد که یکی از آنها اندوفتالمیت است. این نام برای التهاب و عفونت شدید چشمی به کار برده می شود. این عفونت نیز می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.
بیشتر
طراحی لنزهای تماسی به چه شکل است

طراحی لنزهای تماسی به چه شکل است

طراحی لنزهای تماسی به گونه اس است که عیوب انکساری چشم را برطرف می کند. طراحی لنزهای تماسی امروزه در انواع مختلفی و به شکل های گوناگون صورت می گیرد.
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I