دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :09 آبان ، 1401
بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر

بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر به شما کمک می کند تا در برابر اشعه آبی ای که ساطع می شود از چشمان خود محافظت نمایید. این اشعه می تواند سبب ضعیف شدن چشم هایتان، نزدیک بینی و ... شود. همچنین این عینک ها می توانند از بروز خستگی، خشکی و ... برای چشم های شما جلوگیری نماید.

در واقع نوری که از موبایل، کامپیوتر و تمام دستگاه های این چنینی ساطع می شود دارای سه نور آبی، سبز و قرمز است که هر کدام سبب بروز مشکلی برای چشم ها شود. به همین منظور باید از یک عینک مناسب برای جلوگیری از بروز این آسیب ها استفاده نمایید. در این مقاله با کلینیک دکتر پورمازار همراه باشید تا اطلاعات کاملی از مزیت های این عینک بدست آورده و سلامت چشم های خود را بیمه نمایید.

مناسب ترین عینک کار با کامپیوتر و موبایلمناسب ترین عینک کار با کامپیوتر و موبایل

عینک کار با گوشی و کامپیوتر

در واقع عینک های مناسب برای مراقبت از چشم های شما از دسته مواردی هستند که می توانند نور آبی را ساطع نموده و سبب محافظت از آن ها بشوند. زیرا که نور آبی لپ تاپ ها و موبایل ها می تواند باعث تولید مولکول های سمی در سلول های نوری چشم های افراد شود.

به همین منظور این عینک ها می تواند مانع از بروز این مشکل شود. برای آن که بتوانید یک عینک طبی مناسب برای جلوگیری از این مشکل تهیه نمایید باید محصولی به جهت مقابله با طیف نوری 440 تا 460 نانومتر را خریداری نمایید.

برای آن که مطمئن شوید عینک مناسبی تهیه نموده اید باید نور آبی را مورد هدف قرار داده و در هنگام تست این فرکانس را را به خوبی آزمایش نمایید. همانطور که در بالاتر ذکر شد سه نور سبز، آبی و قرمز از تمامی دستگاه ها ساطع می شود که نور آبی در واقع به دلیل پر انرژی بودن به نسبت مابقی بیشتر به شبکیه چشم آسیب زده و سبب بروز مشکلات می شود. به همین منظور افراد برای مقابله با این موضوع از بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر بلوکات یا بلو کنترل استفاده می کنند.

بلوکات؛ بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر

بهتر است بدانید که تجمع نور آبی در جلو شبکیه اتفاق افتاده و چشمان انسان توانایی تطبیق تمرکز اجسام دور و نزدیک آبی را ندارد. علاوه بر آن نور آبی دارای پراکندگی بسیار است و ابدا متمرکز نمی شود. به همین علت این نور کنتراست کمتری داشته و سبب ایجاد فشار بر روی چشم ها می شود.

این اتفاق در افرادی که کار بیشتری با گوشی موبایل و صفحات دیجیتالی انجام می دهند به مراتب به نسبت بقیه افراد بیشتر است. تا آن جا که شما از شدت ناراحتی آن ها پس از استفاده از دستگاه ها، قرمزی، خشکی و خستگی چشم ها را می شنوید.

برای این دسته از افراد پیشنهاد می شود از عینک های بلوکات استفاده کنند. این عینک ها به دلیل پوشش دهی خاصی که دارند مانع از عبور نور مضر آبی از عدسی می شود. به همین علت می تواند یک انتخاب خوب برای شما باشد.

عینک بلوکاتعینک بلوکات

عینک کار با گوشی و کامپیوتر بلو کنترل

یکی دیگر از عینک هایی که به افراد کمک می کند تا در برابر نور مضر از چشم های خود محافظت کنند مدل بلو کنترل می باشد. نور آبی با طول موج 380 تا 440 نانومتر در حقیقت مضرترین حالت برای چشم ها می باشد که سبب بروز بیماری هایی همچون؛ خشکی چشم، آب مروارید، دژنراسیون ماکولا و ... می شود.

اما همین نور اگر در طیف 440 تا 500 نانومتر قرار بگیرد ابدا برای چشم ها ضرری نداشته و سبب تنظیم شرایط بیولوژیکی بدن، افزایش هوشیاری، حافظه و ... نیز می شود. پس عینکی مناسب شماست که تمام طیف آبی را حذف نکرده و تنها قسمت مضر آن را از چشم های شما دور نگه دارد. عینک های بلو کنترل از این مزیت ویژه برخوردار بوده و سبب به حداقل رساندن تابش خیره کننده نور به سمت چشم هایتان می شوند.

بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر مناسب چه دسته از افراد است؟

اکنون که با هر دو مدل عینک مناسب برای محافظت از چشم هایتان آشنا شدید بهتر است بدانید که استفاده از بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر مناسب افرادی است که استفاده روزمره بسیاری از گوشی موبایل، کامپیوتر و لوازم اینگونه دارند، می باشد.

به طور کلی؛ کودکان و نوجوانان، کارمندان، برنامه نویسان، گیمرها، تریدر ها، تدوینگران و ... باید حتما از این دسته عینک ها به خوبی بهره مند شوند. زیرا این دسته از عینک ها می تواند سبب محافظت از چشم هایتان شده و در برابر این اشعه مضر که می تواند سبب افزایش فشار شود به خوبی مراقبت نماید.

برندهای عینک کار با گوشی و کامپیوتر

شاید برایتان مهم باشد که عینک کامپیوتر و موبایل شما را چه برندهایی تولید و به بازار جهانی عرضه کرده اند. در واقع اگر بخواهیم از بهترین برند های عینک کار با گوشی و کامپیوتر نام ببرید باید به؛ هوتا، هویا، مکسی، شیائومی، بلو بای بای و ... اشاره نماییم. بهتر است ابتدا در یک جلسه چشم هایتان توسط پزشک معاینه شده سپس با مشورت او این انتخاب را انجام دهید تا بهترین گزینه را برای مراقبت از چشم های خود تهیه نمایید.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

عینک آنتی رفلکس

مشخصات عینک آفتابی خوب

اگر چشم ضعیف باشد عینک نزنیم چه میشود

مزیت های استفاده از عینک کار با گوشی و کامپیوتر

حال که اطلاعات کاملی از عینک های بلو کنترل و بلوکات در اختیار دارید، بهتر است بدانید در صورتی که از این موارد استفاده کنید چه مزیت ها و کاربرد هایی برای شما خواهد داشت. از جمله این موارد می توان به؛ بهبود بینایی و دید، جلوگیری از سردرد، حالت تهوع، کنتراست بالا، کاهش احتمال بیماری های مضر، بهبود خستگی چشم و ... در استفاده از عینک مخصوص کار با گوشی و کامپیوتر اشاره نمود.

نکات مهم از بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر

علاوه بر مواردی که تا به اینجا برای شما شرح داده شد بهتر است با چند نکته مهم نیز آشنایی داشته و قبل از خرید بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر از آن مطلع باشید. همچون؛

  • قابلیت ادغام عدسی بلوکات یا بلو کنترل با عینک های اصلاحی وجود دارد. یعنی اگر به هر دلیلی در حال عینک زدن هستید می توانید از این مدل عدسی نیز به صورت تلفیقی استفاده نمایید.
  • در هنگام خرید بررسی کنید که بهترین عینک کامپیوتر و گوشی شما چه طیف نوری را حذف و چه بازه ای را منتشر می کند. به طیف نور آبی مضر گفته شده توجه کنید.
  • برند بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر را به خوبی بر اساس مزایا و معایب آن بررسی نموده و مناسب ترین گزینه را تهیه نمایید.

بهترین عینک برای کار با موبایل و کامپیوتربهترین عینک برای کار با موبایل و کامپیوتر

قیمت بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر

برای آن که قیمت بهترین عینک مخصوص کامپیوتر و گوشی را بررسی کنید لازم است با کمی تحقیق و جستجو به خرید آن بپردازید. هر کدام از عینک های بلوکات و بلو کنترل می توانند با توجه به برند انتخابی شما، مزایا و کاربردهای آن برای شما با قیمت های مختلفی ارائه شوند. به همین منظور دلایل مختلفی می تواند برای خرید شما تاثیر گذار باشد که باید تمام موارد را بررسی نموده و بهترین گزینه را خریداری نمایید.

عینک و لنز در کلینیک تخصصی دکتر پورمازار

در این مقاله سعی شد به معرفی کامل بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر پرداخته شود. اکنون شما اطلاعات کاملی از این موضوع در اختیار داشته و می دانید برای مراقبت از چشم های خود چه عینکی باید تهیه نمایید. کلینیک تخصصی چشم بینایی زیر نظر دکتر رضا پورمازار مفتخر است شما را در تهیه این عینک همراهی نماید.

علاوه بر آن در این مجموعه می توانید از خدمات دیگری همچون درمان؛ اصلاح عیوب انکساری، عمل لیزیک چشم و لازک، لیزر شبکیه و دیابت، پیرچشمی، آب مروارید، گلوکوم و ... نیز به درستی با بهترین تجهیزات طبق جدیدترین روش ها بهره مند شده و سلامتی خود را بدست آورید.

مطالب مربوط با بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر
آسیب چشمی ناشی از مطالعه و راه های کاهش آن

آسیب چشمی ناشی از مطالعه و راه های کاهش آن

آسیب چشمی ناشی از مطالعه یکی از دغدغه ها و دل نگرانی های افراد اهل مطالعه است. مطالعه در شرایط مناسب منجر به آسیب چشمی ناشی از مطالعه نخواهد شد.
بیشتر
آنچه باید درباره‌ی ویژگی ها و مزایای مزوبوتاکس بدانید

آنچه باید درباره‌ی ویژگی ها و مزایای مزوبوتاکس بدانید

مزوبوتاکس یکی از روش های جوانسازی پوست بوده که در چشم پزشکی نیز کاربردهای فراوانی دارد که در این مقاله با مزایا و ویژگی های مزوبوتاکس آشنا خواهید شد
بیشتر
علت آب آوردن چشم چیست راه های درمان، علائم، پیشگیری

علت آب آوردن چشم چیست راه های درمان، علائم، پیشگیری

بیشتر
استفاده از چه نورها و رنگ هایی در فضا برای چشم مضر است؟

استفاده از چه نورها و رنگ هایی در فضا برای چشم مضر است؟

در دنیای امروز، ما وقت زیادی را مقابل نمایشگرها ، فضاهای شلوغ و پر نور و رنگ مختلف سپری می کنیم و فشار چشم به برخی نورها و فضاها مشکلی شایع تبدیل شده است. این شرایط می تواند موجب تاری دید و احساس زبری در چشم ها شود.

بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I