دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

درمان سریع خونریزی چشم

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :21 اسفند ، 1401
درمان سریع خونریزی چشم

درمان سریع خونریزی چشم به شما کمک می کند تا در صورت مواجه با این مشکل سریعا موضوع برطرف شده و آسیبی بینایی شما را تهدید نکند. روزانه دلایل بسیاری سبب می شود تا خونریزی چشم های شما رخ بدهد. دیابت،فشار خون و ... از جمله علائمی است که سبب خونریزی چشم ها می شود. در لحظه اول ممکن است این اتفاق شما را با نگرانی بسیاری مواجه سازد.

اما به مرور زمان و با رعایت نکات مهمی که در این مقاله می خوانید به خوبی می توانید علائم آن را شناخته و درمان موثری را در پیش بگیرید. البته که خونریزی داخل چشم چپ و راست حالت های مختلفی دارد. تا آن جا که برخی آن را به تار عنکبوت یا مگس پرانی نیز تشبیه می کنند. به همین منظور برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مقاله با کلینیک دکتر رضا پورمازار همراه باشید تا نکات مهمی کسب نمایید.

خونریزی چشم و درمان آنخونریزی چشم و درمان آن

خونریزی چشم

قبل از آن که با درمان سریع خونریزی چشم آشنا شوید لازم است از این عارضه بیشتر بدانید. این اتفاق که به علت پاره شدن رگ های خونی حاضر در چشم ها و شکسته شدن آن به وجود می آید تقریبا از معمول ترین نوع خونریزی بوده و تاثیری در بینایی فرد ندارد. در نهایت پس از چند روز عوارض آن از بین خواهد رفت. اما اگر دلیل خونریزی داخل چشم مورد دیگری باشد باید سریعا توسط پزشک درمان شده تا سبب بروز مشکلات بیشتری برای فرد نشود.

علت خونریزی چشم

اگر قرار است با درمان سریع خونریزی چشم آشنا شوید ابتدا باید از علت های وقوع این اتفاق بیشتر بدانید. تمام مواردی که در ذیل به آن اشاره شده است سبب علت خونریزی چشم راست و چپ می باشد. به این موارد توجه کنید و با عدم انجام آن مانع از خونریزی برای چشم های خود بشوید. این موارد عبارتند از:

  • تلاش برای بهتر دیدن با ایجاد فشار بر رگ ها
  • خونریزی چشم در اثر ورود گرد و غبار آلوده
  • ایجاد التهاب در اثر گریه کردن
  • بلند کردن اجسام سنگین سبب فشار مضاعف به رگ های خونی چشم
  • افزایش فشار خون و بالا رفتن فشار چشم ها در اثر یوگا، پرواز در ارتفاع و ...
  • مسمومیت های غذایی، استفراغ، گرفتگی های شکمی و ... سبب خونریزی رگ های خونی می شود.
  • ایجاد دیابت سبب بالا رفتن قند خون ایجاد ورم شبکیه و آسیب به رگ های خونی می گردد.
  • جدا شدگی پرده شبکیه و سوراخ شبکیه
  • خونریزی عنبیه و شبکیه چشم
  • جدا شدگی پرده خلفی زجاجیه

علت خونریزی چشمعلت خونریزی چشم

تشخیص خونریزی چشم

حال که می دانید چه دلایلی ممکن است سبب علت خونریزی چشم راست و چپ برای شما باشد باید بدانید با چه علائمی این اتفاق نشان داده می شود تا در صورت مواجه با آن سریعا برای درمان سریع خونریزی چشم اقدام نمایید و مانع از افزایش مشکل بشوید. در حقیقت اگر در دید خود دچار مگس پرانی، کوری ناگهانی، جرقه های نورانی، تاری دید ناگهانی و ... شدید به احتمال زیاد دلیلی باعث علت خونریزی چشم شما شده است.

در چنین شرایطی باید سریعا به پزشک مراجعه نموده و آزمایش های ضروری همچون؛ پاسخ مردمک به نور، اندازه گیری بینایی، معاینه ته چشم و ... را به خوبی پشت سر بگذارید. در چنین شرایطی شما بهترین نتیجه درمان خود را کسب خواهید نمود. البته راه های خانگی نیز وجود دارد که باید به بررسی کامل آن ها نیز بپردازید.

آشنایی با درمان سریع خونریزی چشم

در صورتی که چشم شما دچار خونریزی شد سریعا به نزد یک پزشک متخصص رفته و درمان را آغاز نمایید. پزشک پس از بررسی شرایط چشم شما با انجام معاینات و آزمایش های تخصصی درمان سریع خونریزی چشم را آغاز می نماید. در قدم بعد به شما می گوید چند هفته صبر کنید تا خون ایجاد شده در چشم ها جذب شود. از طرفی در این بازه از هل دادن و بلند نمودن اجسام سنگین باید به طور جد دوری نمایید.

زیرا این کار ممکن است خونریزی شما را بیشتر نموده و سبب بروز مشکل بشود. همچنین در این دوران باید مراقبت های اصولی مهمی را نیز انجام دهید تا شدت خونریزی افزایش پیدا نکند. از جمله این موارد می توان به؛ سیگار نکشیدن، حفظ فشار خون در محدوده طبیعی، مصرف آب کافی، تغذیه سالم و ... اشاره نمود.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

علت فشار چشم

علت لرزش پلک چشم

درمان خانگی خونریزی چشم

اگر می خواهید درمان سریع خونریزی چشم را انجام دهید می توانید از روش های خانگی نیز به خوبی بهره مند شوید. تمام مواردی که در ذیل به آن اشاره اشاره است راهکارهایی است که در منزل نیز می توانید درمان را به خوبی در پیش گرفته و خونریزی را پایان دهید. این موارد عبارتند از:

رفع خونریزی چشم با خیار

اگر بخواهیم از یک درمان گیاهی موثر در مقابله با خونریزی چشم ها یاد کنیم باید به تاثیر شگرف خیار اشاره نماییم. کافی است خیار را به حلقه های ریزی تقسیم کرده و آن را تنها 15 دقیقه بر روی چشم های خود قرار دهید. این کار می تواند تا حد بسیار در درمان شما موثر واقع شود.

درمان سریع خونریزی چشم با کمپرس سرد

اگر بخواهید قرمزی چشمتان رفع شده و خونریزی تسکین پیدا کند باید از کمپرس سرد بر روی چشم خود در 15 دقیقه بهره مند شوید. مراقب باشید که فشار زیادی به چشم شما وارد نشود زیرا ممکن است سبب افزایش خونریزی بشود.

بهبود خونریزی چشم با شیر، گلاب، آب گل یاسمن و ...

راه حل های بسیاری در طب سنتی برای درمان سریع خونریزی چشم وجود دارد که افراد از آن به درستی بهره مند شده اند. استفاده از گلاب به علت خاصیت ضد باکتری که دارد و یا چکاندن چند قطره آب گل یاسمن به دلیل تسکین دهنده قوی خونریزی می تواند موثر واقع شود. به یاد داشته باشید که یکی از روش های درمان فوری خونریزی چشم استفاده از پنبه آغشته به شیر بر روی پلک های بسته می باشد.

درمان خونریزی چشم با چای سبز

یکی دیگر از راه حل هایی که به افراد پیشنهاد می شود تا در مواجه با خونریزی چشم سریعا از آن نیز بهره مند شوند استفاده از دو قطره چای سبز در داخل چشم است. بهره مندی از این قطره برای خونریزی چشم علاوه بر استفاده از کیسه سرد شده چای سبز می تواند اثرات ویژه ای بر سلامت افراد داشته باشد.

راه های درمان خونریزی چشمراه های درمان خونریزی چشم

درمان خونریزی چشم با لیزر

اکنون که اطلاعات کاملی از درمان سریع خونریزی چشم بدست آوردید لازم است بدانید که استفاده از لیزر درمانی نیز یک روش بهینه در مواجه با این مشکل به حساب می آید. با استفاده از لیزر پزشک به خونریزی که در رگ های خونی و عروق چشم به دلایل مختلفی که در بالا گفته شد به خوبی پایان داده و مشکل را به درستی برطرف می کند.

لیزر شبکیه و دیابت در کلینیک دکتر پورمازار

در این مقاله سعی شد به طور کامل به بررسی درمان سریع خونریزی چشم پرداخته شود. اکنون شما می دانید که این مشکل چگونه برطرف شده و باید چه مواردی را به درستی پیاده سازی نمایید. در صورت بروز این مشکل می توانید درمان خود را در کلینیک تخصصی چشم بینایی به خوبی انجام داده و دیگر نگران بروز هیچ مشکلی نباشید. علاوه بر این موضوع می توانید از خدمات دیگری همچون؛ درمان آب سیاه، آب مروارید، رفع عیوب انکساری، لیزیک چشم و لازک، جراحی زیبایی چشم و ... به طور کامل بهره مند شوید. 
مطالب مربوط با درمان سریع خونریزی چشم
علت و بهترین راه های درمان سوزش چشم

علت و بهترین راه های درمان سوزش چشم

بسیاری از افراد به آلرژن های موجود در هوا حساسیت نشان می دهند. این مواد و آلودگی ها باعث ایجاد خشکی، سوزش و آب آوردن چشم آنان می شود.
بیشتر
آشنایی با روش های پیشگیری از آب سیاه

آشنایی با روش های پیشگیری از آب سیاه

آب سیاه چشم یا گلوکوم از جمله بیماری های خطرناک چشمی محسوب می شود که در صورت ابتلا و عدم درمان به موقع می تواند در مدت نسبتا کوتاهی موجب نابینایی فرد گردد.
بیشتر
ورزش و برنامه استراحت چشم برای کابران رایانه

ورزش و برنامه استراحت چشم برای کابران رایانه

خستگی چشم نه تنها باعث افت کار و افزایش اشتباهات فرد می شود بلکه در مواردی سردرد را نیز به همراه دارد. از آن جا که کنار گذاشتن رایانه ناممکن است انجام ورزش های چشمی مفیدی توصیه می شود تا این فشار کاهش یابد.
بیشتر
بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر

بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر

بهترین عینک کار با گوشی و کامپیوتر به شما کمک می کند تا در برابر اشعه آبی ای که ساطع می شود از چشمان خود محافظت نمایید.
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I