دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :29 فروردین ، 1402
چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید

چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید؟ آیا می دانستید که چه عوارضی ممکن است برایتان پیش بیاید؟ عمدتا افراد پس از آن که بوتاکس می کنند به دنبال آشنایی کامل از مراقبت های اصولی هستند تا دوره نقاهتشان بدون هیچ مشکلی سپری شود. در این شرایط اگر سریعا پس از تزریق بخوابید ممکن است مشکلات مختلفی دامن گیرتان شود.

بوتاکس این روزها علاقه مندان و مراجعه کنندگان بسیاری دارد. اما باید از تمام مواردی که ممکن است باعث بروز مشکل شود به خوبی جلوگیری نمایید تا آسیب خاصی برای شما ایجاد نشود. به همین جهت در این مقاله با دکتر پورمازار متخصص چشم همراه باشید تا به بررسی کامل این موضوع پرداخته و از علت آن اطلاعات کاملی پیدا نمایید.

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکسخوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از بوتاکس

در حقیقت بوتاکس ماده ای حاوی سم بوتولینوم است که نقاط مختلف صورت تزریق می شود. این عملکرد زیبایی که بدون جراحی انجام می شود به کاهش چین و چروک ها پرداخته و می تواند افتادگی صورت را برطرف کند.

اگر از بوتاکس به درستی استفاده شود می تواند یک گزینه عالی برای جوانسازی، رطوبت رسانی، کاهش چین و چروک ها، رفع سیاهی زیر چشم و ... شود. نحوه عملکرد این سم به گونه ای است که اگر به هر قسمت تزریق شود باعث فلج شدن آن عصب شده و امکان حرکت دادن آن را مختل می کند.

این ماده باعث احساس خواب آلودگی در افراد می شود و ممکن است فرد به خوابیدن تمایل بسیاری پیدا نماید. اما پزشکان پس از انجام این اقدام زیبایی به افراد اعلام می کنند که چند ساعتی هرگز نخوابند تا اثر اولیه این ماده از بین برود. زیرا ممکن است با خوابیدن عوارض مختلفی نظیر؛ ایجاد مشکلات تنفسی، حرکت کردن ماده بوتاکس و پخش آن به دیگر قسمت ها ایجاد شود.

تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید؟

اگر هنوز هم به دنبال پاسخ کامل برای این سوال هستید که چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید؛ لازم است بدانید دراز کشیدن و خوابیدن پس از تزریق بوتاکس تا 6 ساعت اول ممنوع می باشد. همانطور که گفته شد دلیل اصلی این اتفاق جهش مواد تزریق شده به دیگر مناطق اطراف می باشد که در نهایت ممکن است ظاهری نامتقارن و غیر طبیعی در افراد ایجاد نماید.

پس از سپری شدن 6 ساعت کامل، نفوذ ماده بوتاکس به عضلات انجام شده و شما می توانید با آرامش خاطر به رختخواب بروید. اما نکته مهم آنجاست که تا 2 روز اول فقط به پشت بخوابید. به گونه ای که سر از بدن بالاتر باشد. در این صورت می توانید مطمئن باشید که ماده تثبیت شده عوارضی به همراه نخواهد داشت.

نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس

همانطور که گفته شد باید دو روز اول مراقب نحوه خوابیدن خود باشید. دراز کشیدن، به پهلو خوابیدن و ... در دوره نقاهت ممنوع است. اگر فردی هستید که روی صورت خود و به سمت شکم می خوابید توجه به این نکته به شدت برای شما اهمیت خواهد داشت. ممکن است در این ایام دچار کم خوابی یا بدخوابی شوید. این موضوع کاملا عادیست و مشکلی شما را تهدید نمی کند. اما لازم است به نحوه خوابیدن خود توجه کاملی نمایید.

ترجیح بر آن است که نشسته بخوابید. اگر این کار برای شما سخت است با تعدادی بالش می توانید به آسان تر شدن مشکل کمک نمایید. در غیر این صورت حتما توجه کنید که حتما سرتان بالاتر از بدنتان باشد تا از عوارض این مشکل به خوبی جلوگیری کنید.

نحوه خوابیدن در تزریق بوتاکسنحوه خوابیدن در تزریق بوتاکس

عوارض خوابیدن پس از بوتاکس

اگر هنوز هم از جواب های ارائه شده برای این که چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید، قانع نشده اید لازم است به عوارض آن توجه کنید. علاوه بر آن که ممکن است سم بوتولینوم حرکت کند، ممکن است التهابات، کبودی ها، تورم و ... نیز بیشتر شده و باعث بروز آسیب های مختلفی مثل: عفونت های پوستی، آسیب دیدگی های سطحی و عمقی، از بین رفتن نتیجه کار، بدتر شدن مشکل و ... شود. به همین دلیل است که پزشکان قید می کنند ابدا تا 4 الی 6 ساعت کامل با توجه به نوع تزریق و ناحیه آن نخوابید. در این صورت می توانید به خوبی مانع از عارضه های گفته شده شوید.

البته از یاد نبرید که عوارض بوتاکس فقط به خوابیدن بی موقع پس از تزریق نیست. اگر مراقبت های اصولی را بعد انجام کار به درستی پیاده سازی نکنید و یا به مجموعه نامعتبری مراجعه کنید نیز ممکن است آسیب های مختلفی برایتان پیش بیاید.

دیگر مقالات را در این بخش دنبال نمایید

مراقبت بعد از فیلر چشم

فیلر زیر چشم چند روز بعد اثر می کند

مراقبت های مهم بعد از تزریق بوتاکس برای خوابیدن

حال که می دانید چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید بهتر است از چند مراقبت اساسی به خوبی با خبر شوید. اگر احساس می کنید که ممکن است پس از تزریق به شدت خوابتان بیاید و نتوانید از چرت زدن خودداری کنید پیشنهاد می دهیم در ابتدای روز این کار را انجام دهید که انرژی بیشتری دارید. علاوه بر آن با رعایت مراقبت های اصولی و مهمی که در ذیل به آن پرداخته شده است می توانید بروز عارضه های بوتاکس را در این هنگام کمتر کنید. از جمله:

  • بیش از حد دراز نکشید و تایم خواب خود را کوتاه کنید. ترجیحا در میان خواب چند بار بلند شوید تا نیروی جاذبه زمین باعث تغییر موقعیت سم بوتولینوم نشود.
  • توجه کنید که 4 الی 6 ساعت کامل زمان سپری شود. پس از آن اولین خوابیدن پس از بوتاکس را تجربه نمایید.
  • با قرار دادن 2 بالشت پشت سر خود، گردنتان را در حالت 45 درجه نگه دارید.
  • به نکاتی که پزشکتان با توجه به نوع و مدل تزریق در محله مورد نظر به شما می گوید بسیار توجه کنید.
  • مراقب باشید که در طول خواب محل بوتاکس شده را تحت ماساز و یا فشار قرار ندهید.

تزریق بوتاکس زیر چشم در کلینیک تخصصی دکتر پورمازار

در این مقاله سعی شد به طور کامل به بررسی پاسخ این سوال که چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید پرداخته شود. اکنون شما می دانید که علت این اتفاق چیست و چطور باید بخوابید تا عارضه ای تهدیدتان نکند. کلینیک تخصصی چشم بینایی مفتخر است تزریق بوتاکس زیر چشم را برای شما مراجعه کنندگان محترم انجام داده و باعث رضایت خاطر کاملی برایتان بشود.

همچنین این مجموعه خدمات دیگری نظیر؛ اصلاح عیوب انکساری، درمان آب مروارید، آب سیاه، انحراف چشم، لیزر شبکیه و دیابت، عمل لیزیک چشم، لازک، درمان تنبلی چشم و ... را نیز با بهره مندی از جدیدترین روش ها ارائه می دهد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با این مجموعه تماس برقرار نموده و مشاوره های لازم را از کارشناسان دریافت نمایید.

مطالب مربوط با چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید
علائم پارگی شبکیه چیست و راه های درمان آن کدامند

علائم پارگی شبکیه چیست و راه های درمان آن کدامند

جدا شدگی یا پاره شدن شبکیه از جمله بیماری های جدی چشمی محسوب می شود که در صورت عدم درمان می تواند خطرات جدی برای چشم ایجاد کند.
بیشتر
افتادگی پلک بوتاکس

افتادگی پلک بوتاکس

افتادگی پلک بعد از بوتاکس یکی از عوارضی است که ممکن است برای افراد بسیار زیادی به وجود بیاید. داشتن ظاهری زیبا و جوان اگر با انجام یک روش درست به صورت اصولی اتفاق نیفتد به مراتب عارضه های مختلفی را برای مراجعه کننده به وجود خواهد آورد.
بیشتر
نوشیدنی های مناسب برای تقویت بینایی و سلامت چشم ها

نوشیدنی های مناسب برای تقویت بینایی و سلامت چشم ها

آیا شما هم به دنبال حفظ سلامت چشم با نوشیدنی های مناسب هستید؟ ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره سلامت چشم با نوشیدنی های مناسب صحبت کنیم.
بیشتر
مهمترین دلایل لرزش پلک چشم چیست

مهمترین دلایل لرزش پلک چشم چیست

بروز لرزش پلک چشم می تواند دلایل متعددی داشته باشد و پس از مدت کوتاهی نیز برطرف می شود. اما حالت دیگری نیز ممکن است اتفاق بیفتد و آن لرزش غیر طبیعی پلک چشم است که ممکن است مدت ها ادامه داشته باشد.
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I