دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

نکاتی درباره عمل جراحی بلفاروپلاستی

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :20 فروردین ، 1399
نکاتی درباره عمل جراحی بلفاروپلاستی

یکی از عمل های زیبایی بسیار پرطرفدار در ایران عمل بلفاروپلاستی می باشد که برای زیبایی پلک ها و اطراف پلک ها انجام می گیرد. این عمل خیلی زود توانست طرفداران بسیار زیادی را در بین ایرانیان پیدا کند و امروزه شاهد هستیم که بسیاری از بانوان ایرانی برای انجام عمل بلفاروپلاستی به متخصصین زیبایی مراجعه می کنند.

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

یکی از مشکلات بسیار بزرگ سنین پیری و گاهی مواقع میانسالی افتادگی و چروکی پوست علی الخصوص در نواحی اطراف پلک می باشد که باعث آزردگی خاطر افراد علی الخصوص بانوان می شود چرا که افتادگی پوست در این نواحی به مقدار قابل توجهی از زیبایی ظاهری شما می کاهد. یکی از روش های از بین بردن افتادگی و چروکی پوست در این نواحی عمل بلفاروپلاستی می باشد با هزینه و قیمت مناسب انجام می شود .که می تواند زیبایی ظاهری شما را دوباره به شما بازگرداند. در این عمل پوست های اضافی که در این نواحی وجود دارند کشیده می شوند و مقداری از آن ها نیز بریده می شوند که باعث می شود پوست شما دوباره شادابی و طراوت خود را بدست بیاورد.

آیا برای عمل بلفاروپلاستی باید بستری شویم؟

یکی از سوالات مهمی که در زمینه عمل بلفاروپلاستی بسیار پرسیده می شود این است که آیا برای انجام جراحی بلفاروپلاستی باید بستری شویم؟ در جواب این سوال باید گفت که خیر انجام این عمل به صورت سرپایی می باشد و شما می توانید تنها با یک شب استراحت بعد از عمل در بیمارستان عمل بلفاروپلاستی را انجام دهید. عمل بلفاروپلاستی بر خلاف گذشته امروزه با لیزر انجام می شود و به این ترتیب هیچ گونه بخیه ای نیز نیاز نمی باشد و در صورت نیاز نیز بخیه های بسیار کوچکی زده می شود که احتیاج به بستری شدن ندارد و جای این بخیه ها معمولا با استفاده چند روزه از یک سری پمادهای خاص از بین می رود.

ویژگی های جراحی بلفاروپلاستی

آیا عمل بلفاروپلاستی عوارضی دارد؟

یکی دیگر از سوالاتی که در زمینه عمل بلفاروپلاستی بسیار پرسیده می شود این است که آیا این عمل عوارضی نیز دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت عمل هایی که انسان در آن ها دخیل می باشند همواره ممکن است دارای اشتباهات انسانی باشد به همین دلیل نمی توان به صورت قطعی گفت که این عمل عوارضی ندارد ولی به صورت کلی در بیشتر موارد عوارض جانبی بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی دیده نشده است و همین امر می تواند یک نکته آرام بخش برای انجام این عمل باشد. از عوارضی که ممکن است در اثر اشتباه پزشک رخ دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.    احساس کشیدگی در پوست به دلیل بریدن بیش از اندازه پوست پلک توسط پزشک.
2.    متصل نشدن پلک ها به یکدیگر در هنگام بستن چشم ها.
3.    نبود تقارن در پلک ها بعد از انجام عمل.

نکاتی درباره عمل جراحی بلفاروپلاستی- دکتر پورمازار

اقدامات و مراقبت هایی که باید بعد از عمل بلفاروپلاستی انجام دهید

از آن جایی که پلک نقطه بسیار حساسی در بدن می باشد باید بعد از عمل مراقبت های ویژه ای از آن انجام گیرد، شاید بسیاری از افراد به اشتباه فکر کنند که چون این عمل سر پایی می باشد نیاز به مراقبت خاصی نیز ندارد که باید گفت این تفکر یک تفکر اشتباه می باشد چرا که باید مراقبت های بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی بسیاری از پلک بعد از عمل انجام گیرد. بعد از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی تا ده روز نباید به مطالعه بپردازید و همچنین از تماشای مانیتور گوشی و تلویزیون و لپ تاپ و همین طور برقرار کردن ارتباط چشمی با دیگران خودداری کنید. تا چند هفته بعد از انجام جراحی پلک باید در برابر باد، نور خورشید از عینک دودی استفاده کنید، از خم شدن های مکرر در دوران نقاهت بعد از انجام عمل جراحی پلک بپرهیزید. به هیچ وجه ورزش های سنگین را در دوران نقاهت انجام ندهید. اجسام سنگین و نیمه سنگین را به هیچ وجه از زمین بلند نکنید چرا که کوچکترین فشاری ممکن است باعث شود دوران نقاهت شما طولانی تر شود و یا نیاز به عمل دوباره باشد.

نکات مهم برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی

بسیاری از افراد بدون این که به دکتر چشم پزشک مشاور مراجعه کنند اقدام به انجام عمل بلفاروپلاستی می کنند که این کار بسیار اشتباه می باشد و ممکن است عوارض جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. عوامل بسیار زیادی در موفقیت این عمل دخیل هستند و برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی باید تمامی این عوامل دست به دست هم دهند تا عمل با موفقیت پیش برود، بنابراین قبل از این که اقدام به انجام این عمل کنید با یک پزشک مشاور مشورت کنید تا این عوامل در شما توسط دکتر چشم پزشک متخصص بررسی شوند. یکی از نکاتی که بسیاری از بیماران همواره از آن ناراضی هستند این است که بعد از عمل به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند، درباره این نارضایتی باید گفت که عمل بلفاروپلاستی تا حدی زیبایی صورت شما را به شما باز می گرداند ولی نباید از این عمل انتظار معجزه داشت و اگر صورت شما دارای پف های بسیار زیاد باشد این عمل نمی تواند به صورت کامل تمامی آن ها را از بین ببرد بنابراین قبل از رفتن به عمل به این نکته دقت کنید و با در نظر گرفتن این نکته اقدام به انجام این عمل نمایید.

مطالب مربوط با نکاتی درباره عمل جراحی بلفاروپلاستی
بهترین مناطق تزریق بوتاکس کجاست

بهترین مناطق تزریق بوتاکس کجاست

بهترین مناطق تزریق بوتاکس در صورت کدام نواحی هستند؟ بوتاکس در اوایل استفاده ای درمانی داشت و غالبا برای درمان عدم تقارن در چشم ها به کار میرفت.
بیشتر
نوشیدنی های مناسب برای تقویت بینایی و سلامت چشم ها

نوشیدنی های مناسب برای تقویت بینایی و سلامت چشم ها

آیا شما هم به دنبال حفظ سلامت چشم با نوشیدنی های مناسب هستید؟ ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره سلامت چشم با نوشیدنی های مناسب صحبت کنیم.
بیشتر
تزریق آواستین برای درمان چه بیماری هایی کاربرد دارد

تزریق آواستین برای درمان چه بیماری هایی کاربرد دارد

آواستین یک نوع داروی کمکی برای درمان بیماری های چشمی بوده که تزریق آن به منظور جلوگیری از کاهش دید بیمار تجویز می شود که این دارو برای انواع اختلالات چشمی و شبکیه تجویز می شود.
بیشتر
دوبینی چشم

دوبینی چشم

آیا برایتان پیش آمده که هنگام تماشای یک شی با تصاویری شبح‌مانند از آن مواجه شوید؟ این عارضه به نام دوبینی چشم شناخته می‌شود که در این مقاله معرفی خواهد شد.
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I