دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

اصلاح عیوب انکساری با عمل لیزیک

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :1399/03/21
اصلاح عیوب انکساری با عمل لیزیک
مطالب مربوط با اصلاح عیوب انکساری با عمل لیزیک

با عمل لیزیک عیوب انکساری چشمان خود را اصلاح نمایید

لیزیک نوعی جراحی لیزری چشم است که  از اوایل دهه 70 در ایران آغاز شد . امروزه بسیاری از افراد برای کاهش استفاده از عینک یا خلاصی از لنزهای طبی، اقدام به انجام این عمل میکنند. عمل لیزیک، نوعی عمل انتخابی در بین افراد است. در این عمل با تغییر انحنای قرنیه به کمک لیزر به اصلاح عیوب انکساری مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم می پردازند به گونه ای که در حال حاضر این عمل به عنوان شایعترین عمل جراحی عیوب انکساری به حساب می آید.  

عمل لیزیک چشم

محدودیت سنی در عمل لیزیک

بسیاری از مردم تصور می کنند که عمل لیزیک یک عمل درمانی است و در اکثر موارد توقع درستی از این عمل ندارند اما بسیاری از متخصصین چشم پزشک  معتقدند که لیزیک یک عمل درمانی نیست و در اکثر مواقع، افراد برای کاهش وابستگی خود به عینک دست به این عمل می زنند.
موفقیت در عمل لیزیک چشم به دو عامل بستگی دارد :

1. سن فرد
2. ضخامت قرنیه چشم

عفونت قرنیه از عوارض عمل لیزیک است و در صورتی رخ می دهد که این عوامل درست نباشند.

اصلاح عیوب انکساری چشم

انجام عمل لیزیک در افراد با سنین پایین 18 سال و همچنین بالاتر از 50 و 55 سال صورت نمی گیرد . به این دلیل که در سنین بالا قدرت ترمیم بافت های بدن کمتر است  و اغلب افراد در این سنین از لنزهای تماسی استفاده می کنند  . افرادی می توانند عمل لیزیک را انجام دهند که شماره چشمشان بالا باشد . معمولا این عمل برای افرادی که شماره چشم آنها زیر 10 است انجام می شود و به افرادی که شماره چشم آنها بالاتر از 10 است این عمل توصیه نمی شود . در این عمل، قرنیه چشم نباید نازک باشد و چنانچه انحنای قرنیه غیر عادی باشد عمل به هیچ عنوان انجام نمی شود .

عمل لیزیک برای چه افرادی مناسب نیست ؟

1. افرادی که دارای قوز قرنیه هستند.
2. افرادی که نامنظمی در سطح قرنیه شان وجود دارد.
3. افرادی که به آب مروارید و آب سیاه مبتلا هستند.
4. افرادی که دچار بیماری نقص عضو ایمنی یا اوماتیسمی هستند.

چه افرادی بیشتر لیزیک می کنند؟

عمل لیزیک در بین هنر پیشه ها و ورزشکاران شنا به دلیل زیبایی و ویژگی های حرفه ای بیشتر است .افرادی که کار فنی می کنند و سرو کارشان با دود و روغن است.
هزینه عمل لیزیک بسته به آمار ارقام کلینیک های چشم پزشکی متفاوت است که می توانید با مراجعه به بهترین مرکز جراحی لیزیک از قیمت و هزینه آن مطلع شوید .

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 31 رای)
به این صفحه امتیاز دهید

امتیاز کاربران برای این صفحه