دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

بررسی جراحی کاتاراکت با بیهوشی موضعی

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :29 فروردین ، 1399
بررسی جراحی کاتاراکت با بیهوشی موضعی

عمل جراحی آب مروارید با بیهوشی به چه شکل صورت می گیرد؟

نابینایی، نوعی مشکل بهداشت عمومی در سراسر جهان است که مهمترین عامل آن آب مروارید است. بیماری آب مروارید با کدر شدن عدسی بروز می کند. در بروز آب مروارید عوامل متعددی نقش دارند که در این میان می توان به سطح قند خون، چربی های سرم و آنتی اکسیدان های سرم اشاره کرد.

درمان جراحی کاتاراکت یا آب مروارید

جراحی کاتاراکت با خارج کرن عدسی و جایگزین کردن لنز مصنوعی انجام می شود. بیمارانی که برای عمل مراجعه می کنند ممکن است به دلیل بیماریهای دیگری چون دیابت نوع 2، پرفشاری خون و بیماری ایسکمی قلبی ( کاهش خون رسانی به عضله قلب) برای بیهوشی عمومی پرخطر باشند. از طرفی دیگر ممکن است انجام این عمل با روش بیهوشی موضعی به علت حرکت، لرزش و سرفه در حین عمل خطرناک باشد. 

عمل جراحی کاتاراکت

آیا عمل جراحی کاتاراکت موثر است؟

امروزه عمل جراحی کاتاراکت یکی از رایج ترین، موثرترین و بی خطرترین عمل جراحی چشم به شمار می رود . بسیاری از افرادی که تحت این عمل قرار میگیرند دید بهتری پیدا می کنند اگر دچار مواردی چون مشکلی در قرنیه و شبکیه و یا عصب بینایی نداشته باشند .

جراحی کاتاراکت معمولا توسط پزشک متخصص چشم انجام میشود. شما می توانید با مراجعه به بهترین کلینیک چشم پزشکی در تهران زیر نظر چشم پزشک متخصص از قیمت و هزینه مناسب آن مطلع شوید 

اقدامات قبل از عمل جراحی کاتاراکت

یکی از مواردی که باید حتما قبل از عمل جراحی کاتاراکت به آن توجه نمایید این است که به مدت یک یا دو هفته قبل از جراحی، توسط پزشک متخصص آزمایش هایی درخواست میشود که شامل آزمایش خون، ادرار، عکسبرداری از قفسه سینه و تعیین قدرت لنز داخل چشمی است. روز قبل از عمل حمام کنید و 6 ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید.

بعد از عمل تا چه زمانی بینایی طبیعی می شود؟

تا چند روز پس از عمل جراحی آب مروارید می توانید فعالیت های روزانه خود را شروع کنید. اما این امکان وجود دارد که بینایی تان کامل نباشد. بعد از عمل چشم برای عادت کردن به شرایط جدید به زمان نیاز دارید تا بتوانید به طور نسبی با چشم دیگر هماهنگی ایجاد کنید.

مطالب مربوط با بررسی جراحی کاتاراکت با بیهوشی موضعی
جراحی پتوز یا افتادگی پلک چیست

جراحی پتوز یا افتادگی پلک چیست

جراحی پتوز یکی از انواع جراحی های چشمی جهت اصلاح افتادگی پلک انجام شده و این نوع جراحی کاربردها و مزایای متعددی دارد.
بیشتر
ترشح یا قی کردن چشم چیست و انواع آن

ترشح یا قی کردن چشم چیست و انواع آن

ترشح یا قی کردن چشم چیست و انواع مربوط به ترشح یا قی کردن چشم چیست؟ سوالاتی هستند که ذهن بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کرده است.
بیشتر
سرطان ملانومای چشم چیست

سرطان ملانومای چشم چیست

سرطان ملانومای چشمی یکی از انواع بیماری های بینایی بوده که دارای انواع مختلف می باشد که بهتر است با مطالعه این مقاله با این بیماری و عوارض و راه های درمان آن بیشتر آشنا شوید
بیشتر
آیا لیزیک جزو جراحی های گران محسوب می شود

آیا لیزیک جزو جراحی های گران محسوب می شود

درست است که جراحی لیزیک چشم عموماً می تواند هزینه زیادی را در برگیرد، اما بهتر است که شما این اعداد را با هزینه ای به صورت سالانه برای عینک و لنز ها و موارد مرتبط با آنها می پردازید، مقایسه نمایید.
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I