دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :16 دی ، 1397
اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی

قبل از عمل زیبایی پلک چه کارهایی باید انجام دهیم؟

با بالا رفتن سن افراد با موارد مختلفی روبه رو می شوند. پف و سنگینی پلک بر روی چشم و محدود شدن میدان بینایی در افراد آنها را وادار به عمل جراحی بلفاروپلاستی می کند اما در بسیاری موارد، افتادگی ابرو و پیشانی سبب تشدید علائم فوق می گردد. هدف از جراحی بلفاروپلاستی، برداشتن ظریف پوستهای اضافه و همچنین تنظیم چربیهای داخل پلک می باشد. 

عمل بلفاروپلاستی

در عمل جراحی زیبایی پلک، معمولا بی حسی موضعی انجام می شود. در برخی موارد، نیاز است که در هنگام اعمال جراحی بلفاروپلاستی، عمل دیگری مانند لیفت ابرو، فیکس کردن ابرو، فیکس کردن غده اشکی، پیوند چربی، تزریق چربی و ... انجام می شود.

اما در افراد جوانتر گاهی به همراه لیفت پیشانی و ابرو ممکن است که پوست اضافی پلک نیز از بین برود و نیازی به جراحی بلفاروپلاستی ندارند.

امروزه تعداد افرادی که قصد عمل بلفاروپلاستی را دارند بسیار زیاد است، اما در این میان، افراد باید قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی، به یک سری نکات و اقدامات قبل از عمل زیبایی پلک توجه داشته باشند.
به منظور برخورداری از نتیجه مطلوب در عمل بلفاروپلاستی باید یک سری اقدامات قبل و یک سری مراقبت هایی، بعد از عمل زیبایی پلک داشته باشند . 

مهمترین اقدامات قبل از عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست ؟

در ابتدا شما باید در انتخاب جراح خود دقت نمایید تا بهترین متخصص جراح پلک را انتخاب نمایید.

1.  قبل از عمل بلفاروپلاستی به مدت دو هفته، از مصرف داروهایی مانند آسپیرین و بروفن که موجب ایجاد اختلال در انعقاد خون می گردد خودداری نمایید.
2. حتما قبل از عمل بلفاروپلاستی، از پلک های خود عکس بگیرید تا بعد از جراحی پلک با هم مقایسه نموده و تغییرات حاصل شده بعد از عمل را متوجه شوید.
3. بیمار باید تا دو هفته قبل از عمل بلفاروپلاستی و 10 روز بعد از عمل زیبایی پلک از استعمال دخانیات و همچنین نوشیدن هر گونه مشروبات الکلی خود داری نماید.
4. حتما در جلسه مشاوره در مورد مراقبت های بعد از جراحی پلک، پرس و جو و تفحص نمایید و در مورد نتیجه عمل جراحی پلک با جراح پلاستیک مشورت نمایید.
5. بیمار اگر بیماری خاصی دارد و یا از داروی خاصی استفاده می نماید و یا حتی اگر به داروی خاصی حساسیت دارد باید جراح زیبایی خود را مطلع نماید.
6. شب قبل از جراحی پلک، استحمام نموده و حتما برای انجام جراحی پلک بدون هیچ گونه آرایشی مراجعه نمایید .
7. شب قبل از عمل حتما شام سبکی میل نموده و در حدود 6-8  ساعت ناشتا باشید تا معده حین انجام عمل جراحی خالی باشد .

تورم بعد از عمل جراحی پلک طبیعی است و برای درمان ورم چشم، بعد از عمل زیبایی پلک باید از کمپرس سرد استفاده شود.
نتیجه عمل بلفاروپلستی بعد از فروکش کردن تورم قابل مشاهده است و همچنین جای بخیه عمل پلک باقی نمی ماند.

مطالب مربوط با اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی
آیا نور آبی در دندان پزشکی برای چشم ها خطر دارد؟

آیا نور آبی در دندان پزشکی برای چشم ها خطر دارد؟

اثرات نور آبی در دندان پزشکی برای چشم ها می تواند در صورت استفاده نادرست مشکل آفرین باشد. در این مقاله به اثرات نور آبی در دندان پزشکی برای چشم ها میپردازیم.
بیشتر
تفاوت معاینه چشم اطفال با بزرگسالان چیست؟

تفاوت معاینه چشم اطفال با بزرگسالان چیست؟

برای درمان بیماری های چشمی که برای افراد در سنین مختلف به وجود می آید، روش های درمانی مختلفی وجود دارد که در این مقاله با تفاوت های معاینه چشم اطفال با بزرگسالان آشنا خواهید شد.
بیشتر
آیا گل مژه آسیب جدی به چشم می رساند

آیا گل مژه آسیب جدی به چشم می رساند

یکی از بیماری های شایع چشمی که به جنسیت و سن و سال ربطی ندارد و در هر سنی می تواند بروز کند، بیماری گل مژه چشم می باشد. مکان ایجاد گل مژه چشم، نزدیک به چشم و روی پلک ها است که به صورت یک توده متورم و دردناک ظاهر می گردد. 
بیشتر
اثر جدی آلودگی هوا بر چشم ها

اثر جدی آلودگی هوا بر چشم ها

اثر آلودگی هوا بر چشم یکی از مهمترین موضوعات در سلامتی چشم می باشد. برای آگاهی از مهمترین اثر آلودگی هوا بر چشم می توانید با ما همراه باشید.
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I