دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی

گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی
آخرین به روز رسانی :16 دی ، 1397
اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی

قبل از عمل زیبایی پلک چه کارهایی باید انجام دهیم؟

با بالا رفتن سن افراد با موارد مختلفی روبه رو می شوند. پف و سنگینی پلک بر روی چشم و محدود شدن میدان بینایی در افراد آنها را وادار به عمل جراحی بلفاروپلاستی می کند اما در بسیاری موارد، افتادگی ابرو و پیشانی سبب تشدید علائم فوق می گردد. هدف از جراحی بلفاروپلاستی، برداشتن ظریف پوستهای اضافه و همچنین تنظیم چربیهای داخل پلک می باشد. 

عمل بلفاروپلاستی

در عمل جراحی زیبایی پلک، معمولا بی حسی موضعی انجام می شود. در برخی موارد، نیاز است که در هنگام اعمال جراحی بلفاروپلاستی، عمل دیگری مانند لیفت ابرو، فیکس کردن ابرو، فیکس کردن غده اشکی، پیوند چربی، تزریق چربی و ... انجام می شود.

اما در افراد جوانتر گاهی به همراه لیفت پیشانی و ابرو ممکن است که پوست اضافی پلک نیز از بین برود و نیازی به جراحی بلفاروپلاستی ندارند.

امروزه تعداد افرادی که قصد عمل بلفاروپلاستی را دارند بسیار زیاد است، اما در این میان، افراد باید قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی، به یک سری نکات و اقدامات قبل از عمل زیبایی پلک توجه داشته باشند.
به منظور برخورداری از نتیجه مطلوب در عمل بلفاروپلاستی باید یک سری اقدامات قبل و یک سری مراقبت هایی، بعد از عمل زیبایی پلک داشته باشند . 

مهمترین اقدامات قبل از عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست ؟

در ابتدا شما باید در انتخاب جراح خود دقت نمایید تا بهترین متخصص جراح پلک را انتخاب نمایید.

1.  قبل از عمل بلفاروپلاستی به مدت دو هفته، از مصرف داروهایی مانند آسپیرین و بروفن که موجب ایجاد اختلال در انعقاد خون می گردد خودداری نمایید.
2. حتما قبل از عمل بلفاروپلاستی، از پلک های خود عکس بگیرید تا بعد از جراحی پلک با هم مقایسه نموده و تغییرات حاصل شده بعد از عمل را متوجه شوید.
3. بیمار باید تا دو هفته قبل از عمل بلفاروپلاستی و 10 روز بعد از عمل زیبایی پلک از استعمال دخانیات و همچنین نوشیدن هر گونه مشروبات الکلی خود داری نماید.
4. حتما در جلسه مشاوره در مورد مراقبت های بعد از جراحی پلک، پرس و جو و تفحص نمایید و در مورد نتیجه عمل جراحی پلک با جراح پلاستیک مشورت نمایید.
5. بیمار اگر بیماری خاصی دارد و یا از داروی خاصی استفاده می نماید و یا حتی اگر به داروی خاصی حساسیت دارد باید جراح زیبایی خود را مطلع نماید.
6. شب قبل از جراحی پلک، استحمام نموده و حتما برای انجام جراحی پلک بدون هیچ گونه آرایشی مراجعه نمایید .
7. شب قبل از عمل حتما شام سبکی میل نموده و در حدود 6-8  ساعت ناشتا باشید تا معده حین انجام عمل جراحی خالی باشد .

تورم بعد از عمل جراحی پلک طبیعی است و برای درمان ورم چشم، بعد از عمل زیبایی پلک باید از کمپرس سرد استفاده شود.
نتیجه عمل بلفاروپلستی بعد از فروکش کردن تورم قابل مشاهده است و همچنین جای بخیه عمل پلک باقی نمی ماند.

مطالب مربوط با اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی
چه افرادی زودتر مبتلا به آب مروارید می شوند

چه افرادی زودتر مبتلا به آب مروارید می شوند

آب مروارید مشکلی رایجی است که می تواند در هر سنی ایجاد شود. آب مروارید به دلایل مختلفی ایجاد می شود که از جمله آنها می توان به پیری و نور آفتاب اشاره کرد.
بیشتر
جدیدترین روش های اصلاح عیوب انکساری

جدیدترین روش های اصلاح عیوب انکساری

با مطالعه این گزارش با یکی از جدیدترین و بهترین روش های درمان عیوب انکساری، یعنی عمل لیزیک چشم آشنا می شوید. عمل لیزیک چشم یکی از مطمئن ترین روش های درمان عیوب انکساری می باشد که درباره آن به طور دقیقی مطلب ارائه داده ایم.

بیشتر
افتادگی پلک بوتاکس

افتادگی پلک بوتاکس

افتادگی پلک بعد از بوتاکس یکی از عوارضی است که ممکن است برای افراد بسیار زیادی به وجود بیاید. داشتن ظاهری زیبا و جوان اگر با انجام یک روش درست به صورت اصولی اتفاق نیفتد به مراتب عارضه های مختلفی را برای مراجعه کننده به وجود خواهد آورد.
بیشتر
انواع لنزهای تماسی و مدت زمان استفاده از آن ها

انواع لنزهای تماسی و مدت زمان استفاده از آن ها

انواع لنزهای تماسی در دسته های مختلفی قرار می گیرد و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. آیا شما هم به دنبال شناخت انواع لنزهای تماسی هستید؟
بیشتر
6LdhPwgbAAAAAMu0Zi9ePAgqbmwgzXXDuDGupz0I