دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

دانستنی های بینایی

به سلامت چشمان و بینایی خود اهمیت دهید

ورزش و برنامه استراحت چشم برای کابران رایانه

ورزش و برنامه استراحت چشم برای کابران رایانه

خستگی چشم نه تنها باعث افت کار و افزایش اشتباهات فرد می شود بلکه در مواردی سردرد را نیز به همراه دارد. از آن جا که کنار گذاشتن رایانه ناممکن است انجام ورزش های چشمی مفیدی توصیه می شود تا این فشار کاهش یابد.
بیشتر
Bifocal  و Multifocal

مشخصات لنزهای تماسی Bifocal و Multifocal

لنزهای تماسی صفحه های پلاستیکی انحنا دار، مدور، نازک و شفافی هستند که بر روی قرنیه قرار گرفته و بر لایه اشکی که قرنیه را می پوشاند، شناور می شوند.
بیشتر
Prevent-eye-weakness-when-working-with-a-computer-profile

مراقبت از چشم ها در دوران دورکاری و کار با کامپیوتر و لپ تاپ

امروزه با کاربردهای متنوع و گسترده رایانه، اگر کسی را با چشمانی خسته و قرمز ببینیم که ناشی از کار زیاد با کامپیوتر است، تعجبی ندارد. استفاده نادرست و بیش از حد از رایانه برای اجزای مختلف بدن مضراتی به همراه دارد که چشم یکی از این اجزای آسیب‌پذیر است.
بیشتر
Myopia control in children

عوامل و کنترل نزدیک بینی چشم در کودکان

بیماری های چشمی خصوصا در کودکان باعث نگرانی هر چه بیشتر خانواده ها شده است.از بین این بیماری ها، در این مقاله سعی داریم به بیماری نزدیک بینی بپردازیم.
بیشتر
Children's eye vision syndrome

سندروم بینایی چشم کودکان در کار کردن با کامپیوتر

میزان خودآگاهی کودکان بسیار اندک می باشد آنها ممکن است یک کار لذت بخش را با تمرکز زیاد تا مدتها ادامه دهند تا اینکه بالاخره خسته شوند (مانند بازیهای رایانه ای با کامپیوتر یا گوشی )فعالیت طولانی بدون استراحت کافی می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای سیستم تطابقی چشم و در نتیجه آزردگی آن گردد.

بیشتر
visual-acuity

بینایی سنجی یا تست های بینایی کودکان کدامند؟

تست بينايی سنجی به معنی سنجش و اندازه گيری ديد و بينايی است که برای معاينه و بررسی كامل ساختمان چشم، تـشخيص بيماری های چشم و گرفتن انواع تست ‌های ويژه مانند تست ميدان بينايی، تست ديد رنگ، تست ديد عمق، توپوگرافی قرنيه و... چارت بينايی سنجی كاربرد ويژه ای دارد.
بیشتر
Contact-lenses-for-children

آیا لنزهای تماسی گزینه مناسبی برای کودکان هستند؟

به دلیل داشتن مزایایی مانند میدان دید وسیع‌تر، از بین رفتن احتمال افتادن و شکستن و تاثیر این لنزها بر زیبایی، بسیاری از افراد ترجیح میدهند تا به جای عینک از لنزهای تماسی استفاده نمایند.
بیشتر
1Blepharitis

بلفاریت چشمی یا گل مژه، علت و درمان التهاب پلک

گل مژه  یا در اصطلاح پزشکی بلفاریت همانند جوشی بزرگ است که به صورت یک توده زرد یا سفید در ناحیه چشم و پلک ها نمایان می شود. این عارضه نوعی عفونت است.
بیشتر
Blue-Light_Large

استفاده از چه نورها و رنگ هایی در فضا برای چشم مضر است؟

در دنیای امروز، ما وقت زیادی را مقابل نمایشگرها ، فضاهای شلوغ و پر نور و رنگ مختلف سپری می کنیم و فشار چشم به برخی نورها و فضاها مشکلی شایع تبدیل شده است. این شرایط می تواند موجب تاری دید و احساس زبری در چشم ها شود.

بیشتر
محافظت از چشم در زمستان

روش هایی برای محافظت از چشم در فصل زمستان

محافظت از چشم در فصل زمستان کاری بسیار راحت است که حتما باید به آن توجه داشته باشید، ما دراین مطلب روش هایی برای محافظت از چشم در فصل زمستان را بیان میکنیم
بیشتر
چالش های رانندگی در شب

بینایی و چالش های رانندگی در شب

دید کم یکی از مهمترین چالش های رانندگی در شب می باشد که باید به آن توجه کرد. بنابراین تنظیم چراغ های خودرو یکی از موارد حل چالش های رانندگی در شب خواهد بود
بیشتر
آسیب چشم بر اثر مطالعه

آسیب چشمی ناشی از مطالعه و راه های کاهش آن

آسیب چشمی ناشی از مطالعه یکی از دغدغه ها و دل نگرانی های افراد اهل مطالعه است. مطالعه در شرایط مناسب منجر به آسیب چشمی ناشی از مطالعه نخواهد شد.
بیشتر
نحوه دیدن چطور است

مسیر انتقال سیگنال های حس بینایی به قشر بینایی مغز

حس بینایی یکی از برترین و مهمترین حواس پنجگانه در انسان است. حس بینایی اهمیت بسیار زیادی دارد و از تولید تا انتقال آن به مغز فرآیندی بسیار پیچیده می باشد
بیشتر
سونوگرافی عصب بینایی

نحوه انجام و عوارض سونوگرافی عصب بینایی

سونوگرافی عصب بینایی یکی از روش های تشخیصی بسیار آسان و کارآمد در تشخیص بیماری های چشمی می باشد. سونوگرافی عصب بینایی هیچ عارضه جانبی ندارد.
بیشتر
غربالگری شبکیه چشم

نکاتی برای انجام غربالگری شبکیه در دیابت

تست غربالگری شبکیه در دیابت نوع یک امری مهم برای افراد مبتلا به این بیماری می باشد. زنان باردار باید غربالگری شبکیه در دیابت را تحت نظر پزشک انجام بدهند.
بیشتر
تاثیر لنز تماسی بر نزدیک بینی

تاثیر لنزهای تماسی برای جلوگیری از پیشرفت میوپیا

این نمونه لنزهای تماسی که شارژی هستند به آسانی می توانند ضمن درمان نزدیک بینی شما برای جلوگیری از پیشرفت میوپیا بسیار موثر باشند.
بیشتر
کرونا ویروس

اخبار بسیار مهم کورونا ویروس برای چشم پزشکان

بر اساس جدیدترین مقاله چشم پزشکی ویروس کرونا می تواند از طریق چشم و به صورت "کونژکتیویت" منتقل شود. با ما همراه باشید تا روش های پیشگیری را برایتان توضیح دهیم.
بیشتر
هزینه جراحی لیزر چشم

آیا لیزیک جزو جراحی های گران محسوب می شود

درست است که جراحی لیزیک چشم عموماً می تواند هزینه زیادی را در برگیرد، اما بهتر است که شما این اعداد را با هزینه ای به صورت سالانه برای عینک و لنز ها و موارد مرتبط با آنها می پردازید، مقایسه نمایید.
بیشتر
جراحی چشم به روش اسمایل

جراحی به روش SMILE چیست

احتمالاً کلمه لبخند (SMILE) شما را یاد ارتودنسی و یا طرح لبخند و زیبایی دندان بیاندازد، نه چشم پزشکی! ولیکن چنانچه بیشتر به خود توجه کنید این کلمه برای شما معنایی تازه پیدا خواهد کرد.
بیشتر
تاثیرات استعمال سیگار بر بینایی

تاثیرات استعمال دخانیات بر بینایی

سیگار کشیدن برای تمام سیستم های بدن مضراتی دربردارد که همچنین بینایی نیز شامل آنها می شود. سیگار کشیدن آسیب های خطرناکی به بینایی وارد می کند که ممکن است از ذهن همه دور مانده باشد.
بیشتر
فصل حساسیت های چشم

با فصل حساسیت های چشمی آشنا هستید

آلرژی یکی از مواردی است که برای افراد بسیاری در جامعه پیش می آید و عوارض آن در اکثر آنها مشابه است. فصل های آلرژی های چشمی را بشناسید و با روش های درمان آن آشنا شوید.
بیشتر
لنز بهتر است یا جراحی لیزر

بهترین انتخاب بین لنزهای تماسی و جراحی لیزیک و لازک چشم

یکی از متداول ترین سوالات بیماران این است که "چرا جراحی چشم بهتر از ادامه استفاده از لنزهای تماسی است؟" پاسخ بسیار واضح این است که استفاده نکردن از لنز خیلی راحت تر خواهد بود.
بیشتر
تشخیص خشکی چشم

چطور متوجه شویم که چشمان خشکی داریم و چه کارهایی می توانیم انجام دهیم

در بیماری خشکی چشم، مجاری اشکی چشم به اندازه کافی قادر به تولید اشک نیست و این امر باعث می شود که سطح رطوبت چشم به شدت کاهش یافته و درون چشم خشک و حساس شود.
بیشتر
عواقب آرایش چشم

آرایش چشم و مشکلاتی که برای چشم به وجود می آید

عواقب خطرناک و گاه جبران ناپذیری همانند عفونت، واکنش های حساسیت زا و آسیب دیدگی همگی از استفاده نادرست از لوازم آرایش برای چشم هستند!
بیشتر
سیاهی زیر چشم

رفع سیاهی چشم و عوامل به وجود آورنده آن

عواملی مانند کبودی، سیاهی و پف زیر چشم می تواند ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار دهد اما چه عواملی باعث به وجود آمدن سیاهی چشم می شود و چه راهکارهایی برای رفع سیاهی چشم در کوتاه ترین زمان وجود دارد؟
بیشتر
دلایل انجام لیزیک چشم

8 دلیل برای اینکه چرا باید خیلی زود جراحی لیزیک انجام دهید

دلایلی وجود دارد که باید برای جراحی لیزیک عجله نمایید و این عمل جراحی را به تعویق نیاندازید. با ما همراه باشید تا با این دلایل آشنا شوید.
بیشتر
تغییر رنگ چشم ها

تغییر رنگ چشم ها و عوامل موثر در آن

تغییر رنگ چشم ها امروزه به یکی از مباحث پر بحث در دنیای پزشکی و اینترنت مبدل شده است اما آیا تغییر رنگ چشم ها امکان پذیر است؟
بیشتر
عمل لیزیک و لازک چشم

5 روش تشخیص کاندیدای مناسب برای لیزیک و لازک

افرادی که قصد دارند تا به طور کامل عینک طبی خود را کنار بگذارند، می توانند به اصلاح چشم با لیزر اقدام کنند اما همه افراد کاندیدای مناسب این عمل محسوب نمی شوند!
بیشتر
لیزیک مدرن در آینده

لیزیک مدرن در آینده

امروزه از لیزیک برای بهبود دید بیماران استفاده می کنیم. در مرکز لیزر چشم، ما همیشه به اهمیت فناوری اعتقاد داشته ایم و با ماندن در صدر پیشرفت های فناوری، می توانیم بهترین راه حل ها را برای تصحیح بینایی به بیماران خود ارائه دهیم.
بیشتر
بهترین جراح چشم پزشک

چگونه یک جراح چشم پزشک خوب انتخاب کنیم

انتخاب یک چشم پزشک مناسب برای سلامت فردی بسیار مهم است، ولیکن از آن مهمتر و با اهمیت تر انتخاب جراحی است که قرار است چشم شما را جراحی کند!
بیشتر
ترشحات چشم

ترشحات چشم و عواملی که باعث عفونت چشم می شود

ترشحات چشم به دلایل مختلف و همیشه در چشم هر انسانی ایجاد می شود، حال باید دقت داشت که این ترشحات به عفونت چشم تبدیل نشوند و به بینایی شما آسیب نرسانند.
بیشتر
از بین بردن خشکی چشم

از بین بردن خشکی چشم

 چشمان سرخ، تحریک شده یا خارش دار، تاری دید و احساس اینکه چیزی در چشمان شما گیر کرده است می تواند از علائم بیماری خشکی چشم باشد که باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه نمایید.
بیشتر
لرزش پلک

مهمترین دلایل لرزش پلک چشم چیست

بروز لرزش پلک چشم می تواند دلایل متعددی داشته باشد و پس از مدت کوتاهی نیز برطرف می شود. اما حالت دیگری نیز ممکن است اتفاق بیفتد و آن لرزش غیر طبیعی پلک چشم است که ممکن است مدت ها ادامه داشته باشد.
بیشتر
بیماری برف کوری

بیماری برف کوری چیست و چه علائمی دارد

آیا می دانید برف کوری چیست و از چه طریقی ایجاد می شود؟ بهترین روش های جلوگیری از برف کوری را مطالعه نمایید تا بدانید در مواجه شدن با چنین مشکلی چه باید بکنید.
بیشتر
زخم قرنیه و روش های درمان آن

بررسی زخم قرنیه و راهکارهای مفید برای درمان آن

زخم قرنیه چشم علائم و نشانه های منحصر به فردی دارد که اگر زودتر اینگونه زخم تشخیص داده شود دوره درمان آن نیز سریع خواهد بود.
بیشتر
ورزش های چشم

ورزش هایی که باعث تقویت بینایی می شوند

امروزه بسیاری از پزشکان و متخصص چشم، به بیماران خود ورزش های مختلفی را تجویز می کنند تا با انجام این ورزش ها در منزل به تقویت بینایی بپردازند و از بینایی بسیار قوی و مطلوبی برخوردار باشند.
بیشتر
درمان چشم های خشک

دلایل و درمان چشم های خشک و آسیب پذیر

خشکی چشم به حالتی گفته می‌ شود که در آن اشک تولید شده در چشم ناکافی باشد و یا کیفیت لازم جهت مرطوب نمودن چشم‌ ها را ندارد.
بیشتر
ساخت بیومارکر

ساخت بیومارکر برای درمان و ترمیم قرنیه توسط دانشمندان

در حال حاضر به لطف پیشرفت علم دانشمندان این جراحی به وسیله بیومارکر ممکن است یکی از جراحی و پیوند های امن تبدیل شده و از میزان حساسیت کاسته شده است.
بیشتر
درمان نابینایی

روش های تاثیرگذار برای درمان نابینایی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش تحقیقات روش هایی کشف شده است که می تواند نابینایی را درمان کند. با این راه های موثر بیشتر آشنا می شویم.
بیشتر
تصویربرداری غیر تهاجمی

توسعه در تصویربرداری طولی غیرتهاجمی از چشم جنین

تحقیقات گسترده محققین چشم پزشکی، گزارش می دهد که می توان از تکنیک های تصویر برداری غیر تهاجمی برای مطالعه پیشرفت چشم استفاده کرد.
بیشتر
کاهش بینایی بر اثر اختلال در انتقال گلوکز

کاهش بینایی بر اثر اختلال در انتقال گلوکز

بیماری رتینیت پیگمنتوزا یا RP ژنتیکی است و از والدین به فرزندان منتقل می شود و به مرور باعث کاهش بینایی می شود.
بیشتر
تفاوت چشم پزشک و اپتومتریست

تفاوت بین اپتومتریست و چشم پزشک

هنگامی که بینایی فردی دچار اختلال و مشکل می شود، باید برای رفع آن به فکر چاره ای باشد. آیا شما تفاوت بین چشم پزشک و اپتومتریست را می دانید؟
بیشتر
آسیب عصب بینایی

علائم مهم در آسیب عصب بینایی

آسیب عصب بینایی از فاکتورها و عوامل بسیار مهم در از دست دادن و یا بروز اختلالات متفاوت در این حس بسیار مهم می باشد که به دلایل متفاوتی رخ داده و علائم مختلفی در انسان ایجاد می نماید.
بیشتر
کاربرد PMT در چشم پزشکی

کاربرد لامپ افزاینده فوتون (PMT) در چشم پزشکی

دستگاه های چشم پزشکی امروزه مجهز به لامپ افزاینده فوتون (PMT) هستند و از همین رو پزشک به راحتی می توان حساسیت چشم بیمار به نور را اندازه گرفته و با مشخص شدن دلیل و علائم این عارضه برای درمان او اقدام کند.
بیشتر
مزایا و مضرات نور آبی برای چشم

نور آبی برای چشم مضر است یا مفید

نور آبی که در اشعه خورشید و سیستم های در حال استفاده به دست انسان وجود دارد دارای مزایا و مضراتی برای چشم است که باهم به بررسی آنها می پردازیم.
بیشتر
نمودار سنجش بینایی

سنجش میزان بینایی با نمودار ای چارت

آزمایش ها و ارزیابی هایی که چشم پزشکان برای سنجش بینایی استفاده می کنند، با استفاده از نمودار E chart یا Snellen انجام می شود.
بیشتر
امید به بازگردانی بینایی در قربانیان اسیدپاشی

امید به بازگردانی بینایی در قربانیان اسیدپاشی

متاسفانه افرادی به دلیل اسیدپاشی بینایی خود را از دست داده اند و امکان دیدن بسیاری از زیبایی ها را ندارند، اما مژده به آنها می دهیم که امکان بازگشت بینایی برای آنها نیز فراهم شده است.
بیشتر
قوز قرنیه

قوز قرنیه چیست و راه های درمان آن کدام است

یکی از بیماری های کمتر شناخته شده پزشکی که تشخیص آن توسط بیمار به راحتی امکان پذیر نیست، بیماری قوز قرنیه می باشد. این دست از افراد معمولا با مشکل کاهش بینایی درگیر هستند.
بیشتر
تومور چشمی

درمان تومورهای چشم به روش پلاک تراپی در ایران

یکی از بیماری های شایع چشمی تومور است. اگر شما از افرادی هستید که با این بیماری مواجه هستید می توانید برای درمان تومورهای چشم از روش پلاک تراپی استفاده کنید.
بیشتر
جراحی قرنیه با آندوسکوپی

جراحی قرنیه چشم با آندوسکوپی چیست و چگونه انجام می شود

امروزه پزشکان مجرب ایرانی سعی کرده تا با انجام جراحی قرنیه چشم توسط آندوسکوپی از اعزام درصد بالایی از بیماران به خارج از کشور جلوگیری به عمل آورند.
بیشتر
تولید شبکیه چشم

تولید شبکیه چشم با استفاده از سلول های بنیادی امکان پذیر شد

تولید شبکیه چشم با استفاده از سلول های بنیادی یک دستاورد بزرگ پزشکی است که می تواند بسیاری از افرادی را که از نابینایی رنج می برند را بینا نموده و امید به زندگی این اشخاص را افزایش دهد.
بیشتر
آسیب عصب بینایی

پیوند عصب چشم چگونه انجام می شود

بیشتر افراد در سراسر جهان از آسیب دیدگی عصب بینایی چشم نسبت به سایر بیماری های چشم، دچار نقص دید می شوند. در اینجا می خواهیم  ببینیم که چه می شود که عصب بینایی دچار مشکل می شود.
بیشتر
تحلیل شبکیه چشم

بیماری های تحلیل رفتگی شبکیه را جدی بگیریم

تحلیل ارثی شبکیه چشم در سنین مختلفی رخ داده و دلایل متفاوتی دارد که ژنتیک یکی از اصلی ترین دلایل آن می باشد . امروزه درمان مشخصی برای این بیماری ها یافت نشده و تنها راه ممکن پیشگیری از گسترش آن ها می باشد.
بیشتر
نازک شدن شبکیه چشم

آیا نازکی شبکیه چشم درمانی دارد

گاهی نازکی شبکیه چشم مشکلاتی را در دید افراد ایجاد نموده که به ناچار باید به دنبال راه های درمانی موثری برای رفع نازکی شبکیه چشم باشیم.
بیشتر
آشنایی با نزدیک بینی

آشنایی با نزدیک بینی و روش های پیشگیری از آن

نزدیک بینی یکی از مشکلات شایع چشمی است که بسیاری از مردم در سراسر دنیا در خطر ابتلا به آن قرار دارند.
بیشتر
لنزهای مدرن عینک

آشنایی با لنزهای مدرن عینک ضد بخار و ضد آب

امروزه پیشرفت دنیای تکنولوژی پای خود را به تولید انواع لنزها و شیشه های عینک نیز باز کرده و به همین خاطر است که انواع لنزهای مدرن عینک را می توانید در بازار ببینید و انتخاب کنید.
بیشتر
تحریک عصب بینایی

تحریک عصب بینایی برای درمان نابینایی

امروزه از روش ها و تکنیک های نوینی همچون تحریک عصب بینایی برای درمان نابینایان استفاده می شود.
بیشتر
نگهداری از چشم های خشک

بهترین روش نگهداری از چشم های خشک و آسیب پذیر

نگهداری و مراقبت از چشم‌ ها به ویژه چشم های خشک و آسیب پذیر یکی از اصول بسیار مهم در علم چشم پزشکی به شمار می‌ آید.
بیشتر
نمای چشم و نور لیزر

آیا جراحی لیزیک می تواند شما را کور کند

جراحی لیزیک یک جراحی نسبتا کم خطر و موفق محسوب می شود.اگرچه ممکن است عوارضی ایجاد کند ولی باعث کوری نمی شود.
بیشتر
راه رفتن یک فرد نابینا و طلوع خورشید

کدام یک از حواس انسان در نبود بینایی تقویت می شود

تحقیقات علمی و شواهد حاکی از آن است ، افرادی که بینایی خود را از دست می دهند حس شنوایی بیشتری و بهتری نسبت به بقیه افراد دارند.
بیشتر
استفاده از قطره سایکلوپلژیک در چشم

عوارض جانبی استفاده از قطره سایکلوپلژیک در چشم

قطره سایکلوپلژیک یک قطره چشمی است که به طور موقت عصب های مویی مژگان چشم را فلج می کند و پزشکان برای معاینه و تشخیص دقیق بیماری ها از آن استفاده می کنند.
بیشتر
آشنایی با لنز نرم و سخت و تفاوت های بین این دو

آشنایی با لنز نرم و سخت و تفاوت های بین این دو

امروزه به دلایل گوناگونی افراد از لنز ها استفاده می کنند از این رو می توان لنز ها را به دو دسته لنز سخت و لنز نرم دسته بندی کرد که لنز سخت و لنز نرم هر کدام دارای ویژگی و فواید ی هستند و البته به صورت کلی دارای تفاوت هایی نیز می باشد.
بیشتر
یوئیت چشمی؛ سومین بیماری خطرناک چشم

یوئیت چشمی؛ سومین بیماری خطرناک چشم

یوئیت چشمی یکی از بیماری های چشم است و به عنوان سومین بیماری خطرناک چشم شناخته شده است. این عارضه باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی هر شخص می شود. بیماری یوئیت چشمی دارای انواع متفاوتی است اما هر نوع از آن دارای عوارض متعددی می باشد.
بیشتر
شب کوری چیست و روش های درمان آن

شب کوری چیست و روش های درمان آن

وقتی فردی دچار مشکل در بینایی خود و در زمان های تاریکی و شب می شود به بیماری شب کوری مبتلا شده است. این مشکل یک اختلال بینایی است و دید فرد به صورتی غیرعادی در شب دچار اختلال خواهد شد. 
بیشتر
رتینوپاتی ناشی از دیابت

رتینوپاتی ناشی از دیابت را جدی بگیریم

دیابت قندی یا ملیتوس یک سندروم اختلال متابولیسم کربوهیدرات، چربی و پروتئین است که توسط فقدان ترشح هورمون انسولین جزایر لانگرهانس لوزالمعده یا کاهش حساسیت و پاسخ بافت ها به انسولین به وجود می آید. دیابت قندی به دو نوع دیابت نوع یک و نوع دو تقسیم می شود. 
بیشتر
تاثیر تومور مغزی بر انحراف چشم

درباره تاثیر تومور مغزی بر انحراف چشم چه می دانید؟

چشم ها یکی از مهمترین عضوهای بدن هستند. برخی افراد به دلایل مختلفی دچار انحراف چشم می شوند که در ادامه درباره یکی از این موارد تحت عنوان تاثیر تومور مغزی بر انحراف چشم یا همان استرابیسم بیشتر خواهیم گفت تا در صورت بروز این مشکل بتوانبد به درمان آن بپردازید.
بیشتر
اختلال کور رنگی

درباره اختلال کور رنگی و نحوه ایجاد آن چه می دانید

کورنگی نوعی اختلال بینایی بوده که همانطور که از نام آن مشخص می باشد، فرد در تشخیص برخی رنگ ها مشکل خواهد داشت. در ادامه درباره علل ایجاد اختلال کور رنگی، نحوه تشخیص این اختلال، روش های درمانی و ... به طور کامل توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.
بیشتر
خطر ابتلا به نزدیک بینی با استفاده مداوم از تلفن همراه

خطر ابتلا به نزدیک بینی با استفاده مداوم از تلفن همراه

استفاده بی رویه از این ابزار ارتباطی، علاوه بر آسیب های روحی و روانی، عوارض و خطرات جسمی بسیار زیادی مانند عوارض چشمی موبایل، سردردهای روزانه خفیف و شدید، مشکلات متعدد بینایی و عوارض جسمی دیگر به همراه خواهد داشت.
بیشتر
خستگی چشم

خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد

خستگی چشم ها حالتی بسیار آزار دهنده می باشد که باعث خارش و سوزش چشم ها می شود و در بسیاری از مواقع حتی باعث قرمز شدن چشم های شما نیز می شود، البته این مشکل جای هیچ گونه نگرانی ندارد و معمولا با خطر بسیار زیادی همراه نیست.
بیشتر
تاثیر عینک نامناسب بر روی حالت چشم

تاثیر عینک نامناسب بر روی حالت چشم

عینک نیز مانند هر وسیله ی دیگری در کنار تاثیرات مثبت خود، می تواند تاثیرات منفی نیز بر روی حالت چشم ها داشته باشد. به همین منظور قصد داریم تا درباره تاثیر عینک نامناسب بر روی حالت چشم ها بیشتر توضیح دهیم تا در صورت نیاز عینک خود را تعویض نمایید.
بیشتر
گل مژه

آیا گل مژه آسیب جدی به چشم می رساند

یکی از بیماری های شایع چشمی که به جنسیت و سن و سال ربطی ندارد و در هر سنی می تواند بروز کند، بیماری گل مژه چشم می باشد. مکان ایجاد گل مژه چشم، نزدیک به چشم و روی پلک ها است که به صورت یک توده متورم و دردناک ظاهر می گردد. 
بیشتر
دیابت بارداری

آیا دیابت بارداری تاثیری روی بینایی دارد

درصدی از زنان باردار ممکن است به دلایل مختلف دچار دیابت بارداری شوند. دیابت دوران حاملگی عوارض مختلفی مانند بروز مشکلات تنفسی، اضافه وزن و احتمال سقط را برای کودک دارد. 
بیشتر
آسیب هایی که ناخواسته به چشم می رسانیم

آسیب هایی که ناخواسته به چشم می رسانیم چیست؟

چشم از اصلی ترین عضو های بدن بوده که حفظ سلامت آن نیز نیاز به دقت بسیار بیشتری دارد. از مهم ترین آسیب های چشم که افراد به شکل ناخواسته آن ها را انجام می دهند.
بیشتر
درمان بیماری چشم با زردچوبه

ادعای عجیب دانشمندان درباره درمان بیماری چشم با زردچوبه

امروزه در پی تحقیقات دانشمندان آمریکایی به این مسئله پی برده شده  است که درمان بیماری چشم با زردچوبه امکان پذیر می باشد. از جمله بیماری شایعی که ممکن است چشم به آن مبتلا شود بیماری آب سیاه یا گلوکوم است.
بیشتر
خشکی چشم چیست

خشکی چشم چیست و چه کسانی به این بیماری مبتلا می شوند

خشکی چشم زمانی اتفاق می افتد که مقدار اشکی که توسط چشم برای مرطوب و نرم نگه داشتن چشم تولد می شود کافی نباشد این موضوع سبب ایجاد مشکلاتی برای چشم می شود. این خشکی دلایل متعددی دارد که در ادامه این مطلب با علل خشکی چشم بیشتر آشنا خواهیم شد.
بیشتر
تراخم یا همان التهاب ملتحمه

تراخم یا همان التهاب ملتحمه چیست؟

التهاب و عفونت ساختمان های چشم شیوع بالایی دارد. برای مثال التهاب ملتحمه یا همان بیماری چشمی تراخم از شایع ترین بیماری های چشمی در دنیا می باشد.
بیشتر
لنز طبی یا زیبایی

استفاده از لنز طبی یا زیبایی به چه نحوی است

لنزها امروزه توانسته اند در بخش های مختلفی از صنایع پزشکی تا آرایشی و بهداشتی راه خود را باز کرده اند و مصرف کنندگان زیادی را در سراسر دنیا دارا می باشند. استفاده از لنز و نکات مهم مربوط به آن، بحث امروز ما می باشد.
بیشتر
داروهای لازم برای عمل کاتاراکت

آشنایی با دارو های غیر استروئیدی در عمل کاتاراکت

در زمان قبل، حین و بعد از عمل کاتاراکت از دارو های مختلفی از جمله آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد التهابی استروئیدی و غیراستروئیدی، مسکن ها و ... استفاده می شود.
بیشتر
آستیگماتیک چشم کودکان

آیا آستیگمات چشم کودک درمان می شود

آستیگمات چشم کودک، بیماری است که چشم کودکان را اذیت می کند و باید والدین نسبت به درمان سریع آن اقدام نمایند. آستیگمات چشم کودک اگر شدید شود باید با روش هایی همچون عینک یا جراحی آن را درمان کرد.
بیشتر
بیماری نیستاگموس

شایع ترین نوع بیماری نیستاگموس چیست

بیماری نیستاگموس چیست؟ انواع بیماری نیستاگموس چه می باشد؟ حرکات چشم در این بیماری چگونه صورت می پذیرد؟ شایع‌ ترین انواع بیماری نیستاگموس کدام؟
بیشتر
درمان بیماری نوریت نور با استروئید

آیا بیماران مبتلا به نوریت نور باید با استروئید درمان شوند

بیماری نوریت نور یکی از بیماری های شایع چشمی است که عصب بینایی را درگیر می کند. این بیماری به صورت معمول با مصرف داروی استروئید خوراکی بهبود می یابد.
بیشتر
تاثیرات بیماری ام اس روی بینایی

ام اس چیست و چه اثراتی بر روی چشم می گذارد

بیماری ام اس بیماری مزمنی است که بر سیستم عصبی مرکزی مستقیما اثر می گذارد. علائم بیماری ام اس را می توان کاهش حافظه، سرگیجه، اختلالات جنسی و افسردگی اشاره نمود.
بیشتر
عمل بیومکانیک قرنیه

عمل بیومکانیک قرنیه پیوندی پس از پیوند نافذ در قوز قرنیه

عمل پیوند نافذ در قوز قرنیه یکی از موفق ترین و بهترین عمل ها برای بیماری قوز قرنیه در بیماران است. بیماران مبتلا به این بیماری می توانند با این عمل از این بیماری سخت رهایی یابند.
بیشتر
تفاوت چشم پزشکی کودکان و بزرگسالان

تفاوت چشم پزشکی کودکان و بزرگسالان

چشم پزشکی کودکان و بزرگسالان تفاوت های زیادی با هم دارند. این تفاوت ها دلایل خاص خود را داشته و بنابراین پزشک می بایست با توجه به سن فرد، معاینه خاصی را انجام دهد.
بیشتر
بیماری لوپوس

چگونه بیماری لوپوس روی چشمان شما اثر می گذارد

بیماری لوپوس یکی از بیماری های خود ایمنی بدن است که در بسیاری از افراد ایجاد می شود. یکی از بخش های اصلی بدن که درگیر این بیماری می شود، چشم ها هستند.
بیشتر
معاینه چشم کودکان

آینده معاینات چشم پزشکی کودکان چیست

با توجه به تفاوت ساختار ساختمان چشم در بزرگسالان و کودکان، به طور حتم چشم پزشکی کودکان با بزرگسالان تفاوت هایی دارد که در این مقاله ما می خواهیم به بررسی آینده چشم پزشکی در کودکان بپردازیم
بیشتر
فرآیند اندازه گیری فشار داخل چشم

مطالبی درباره فرآیند اندازه گیری فشار داخل چشم

در اثر افزایش فشار داخل چشم ممکن است فرد بینایی خود را از دست دهد. در نتیجه بهتر است در صورت احساس درد به چشم پزشک مراجعه نماید.
بیشتر
ورزش چشم راهی موثر برای رفع خستگی و سلامت چشم

ورزش چشم راهی موثر برای رفع خستگی و سلامت چشم

همانگونه که متخصصان سلامت می گویند : ورزش برای سلامتی انسان مفید است، اپتومتریست ها و متخصصین چشم نیز ورزش را حافظ سلامتی چشم می دانند.
بیشتر
وجود لکه در چشم چه دلایلی دارد

وجود لکه در چشم چه دلایلی دارد

در صورتی که لکه چشم به طور ناگهانی و با ایجاد نقاط چشمک زن یا نقاط ثابت همراه با سایه باشد و همچنین در صورتی که لکه ها بعد از وارد شدن ضربه ای به سر دیده شوند باید به پزشک مراجعه کرد.
بیشتر
فشار چشم

فشار چشم شما چند است

فشاری که از سمت درون چشم به سمت بیرون چشم وارد می شود حاصل نیرویی است که مایع زلالیه بر واحد سطح لایه خارجی چشم وارد می کند و به فشار چشم معروف است.
بیشتر
عینک آنتی رفلکس چیست؟

عینک آنتی رفلکس چیست

برای مشاهده اجسام، به نور نیاز است. نور باید از یک منبع نوری به آن تابیده شود و پس از آن به چشم ما منعکس می شود و ما قادر به دیدن آن جسم می شویم.
بیشتر
دلیل عینکی شدن کودکان چیست

دلیل عینکی شدن کودکان چیست

برای سنجش بینایی باید کودک خود را نزد اپتومتریست ببرید، سوالی که به ذهن شما ممکن است خطور کند این است که دلیل عینکی شدن کودک من چیست؟

بیشتر
علت تغییر رنگ چشم نوزادان

علت تغییر رنگ چشم نوزادان چیست؟

نوزاد در روزهای اول با رنگ چشمان متمایل به آبی خاکستری و روشن متولد می شود و این موضوع برای ما شرقی ها که اغلب رنگ چشمان تیره ای داریم تعجب بر انگیز است.
بیشتر
بیماری های چشمی شایع در کودکان

بیماری های چشمی شایع در کودکان

بسیاری از بیماری های چشمی که در کودکان رخ می دهد دارای علائم شایعی است که والدین هم به محض دیدن آن علائم در کودکان باید کودک خود را نزد پزشک متخصص ببرند.
بیشتر
انحراف کاذب چشم چیست؟

انحراف کاذب چشم چیست؟

انحراف چشم در کودکان موضوع بسیار جدی است و در صورتی که والدین، اطرافیان و یا بستگان به این موضوع مشکوک شدند باید حتما کودک را نزد متخصص چشم پزشک ببرند.
بیشتر
انحراف عمودي چشم

انحراف عمودی چشم

استرابیسم یا لوچی اصطلاحی از انحراف چشم است. گاهی اوقات ممکن است یک یا هر دو چشم فرد به سمت داخل، خارج، بالا و یا پایین دچار انحراف چشم شود.
بیشتر
اشک ريزش در كودكان

اشک ريزش در كودكان چیست

اشک ریزش در کودکان نوعی اختلال چشمی محسوب می شود که به اطرافیان هشدار می دهد.
بیشتر
آب سیاه

چگونه می توانیم بفهمیم که چشم مان آب سیاه دارد

بیماری آب سیاه یا گلوکوم، به دو صورت حاد و مزمن رخ می دهد که در مرحله حاد این بیماری، امکان دارد بیمار به سردرد، تهوع، استفراغ، درد چشم در هنگام حرکات چشم و همچنین قرمزی چشم دچار شود.
بیشتر
عمل بلفاروپلاستی

اقدامات لازم قبل از عمل بلفاروپلاستی

با بالا رفتن سن افراد با موارد مختلفی روبه رو می شوند. پف و سنگینی پلک بر روی چشم و محدود شدن میدان بینایی در افراد آنها را وادار به عمل جراحی بلفاروپلاستی می کند اما در بسیاری موارد، افتادگی ابرو و پیشانی سبب تشدید علائم فوق می گردد.
بیشتر
ناخنک چشم

ناخنک چشم و راه های پیشگیری از آن

ناخنک چشم یا پتریژیوم Pterygium نوعی ضایعه گوشتی مثلث شکل است که از سمت بینی به سفیدی چشم وارد می شود و سپس بر روی سیاهی چشم قرار میگیرد.
بیشتر
فمتو لیزیک

عمل فمتولیزیک چیست

عمل فمتولیزیک نسبت به لیزیک معمولی که میکروکراتوم نام دارد دارای مزایای بسیاری است و به این دلیل است که جهانیان پذیرای این روش جراحی چشم هستند.
بیشتر
عوارض فشارخون بر چشم

عوارض فشارخون بر چشم

فشار خون بالا علاوه بر اینکه بر دیگر سیستم های دفاعی بدن و همینطور اجزای مختلف بدن تاثیر منفی می گذارد، برای چشم و بینایی نیز از عوارض و معایبی برخوردار است که در اسن مقاله با تاثیر فشتر خون بر بینایی آشنا خواهید شد.
بیشتر
جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

مراقبت های پس از جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

بسیاری از افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی پلک و یا بلفاروپلاستی را دارند، بخاطر اطلاعاتی که از این جراحی و مراقبت های بعد از آن ندارند، دچار هراس می شوند که در این مقاله با مراقبت هایی که بعد از جراحی بلفاروپلاستی باید انجام دهید آشنا خواهید شد.
بیشتر
جراحی کاتاراکت با بیهوشی موضعی

بررسی جراحی کاتاراکت با بیهوشی موضعی

برای درمان آب مروارید و همینطور جراحی کاتاراکت روش های درمانی مختلفی وجود دارد که در این مقاله به بررسی جراحی کاتاراکت با بیهوشی موضعی خواهیم پرداخت.
بیشتر
انحراف چشم یا استرابیسم

چرا انحراف چشم یا استرابیسم رخ می دهد؟

به انحراف از هم راستایی صحیح چشم ها و همینطور عدم هماهنگی حرکت عضلات چشم استرابیسم یا انحراف چشم گفته می شود که درا ین مقاله با دلایل به وجود آمدن این بیماری چشمی آشنا خواهید شد
بیشتر
اصلاح عیوب انکساری با عمل لیزیک

اصلاح عیوب انکساری با عمل لیزیک

در اوایل دهه 70 برای اصلاح عیوب انکساری یک جراحی برای درمان بیماری چشم به وجود آمد که با نام لیزیک چشم شناخته شد که در این مقاله با این عمل بیشتر آشنا خواهید شد.
بیشتر
تفاوت معاینه چشم اطفال با بزرگسالان چیست؟

تفاوت معاینه چشم اطفال با بزرگسالان چیست؟

برای درمان بیماری های چشمی که برای افراد در سنین مختلف به وجود می آید، روش های درمانی مختلفی وجود دارد که در این مقاله با تفاوت های معاینه چشم اطفال با بزرگسالان آشنا خواهید شد.
بیشتر
عمل فمتولیزیک و مراقبت های آن

عمل فمتولیزیک و مراقبت های آن

با مطالعه این مقاله با جراحی فمتولیزیک و مراقبت هایی که بعد از عمل فمتولیزیک باید انجام شود آشنا خواهید شد. برای آشنایی با این جراحی و مراقبت های قبل و در حین و بعد از عمل فمتولیزیک با ما همراه باشید.

بیشتر
اطلاعاتی در مورد تشخیص آب سیاه چشم

اطلاعاتی در مورد تشخیص آب سیاه چشم

تشخیص آب سیاه چشم در برخی موارد امکان پذیر نمی باشد و بایستی به پزشک مراجعه نمایید. برای درمان آب سیاه چشم بایستی تغذیه ی خود را مقوی کنید.

بیشتر
علت رتینوپاتی نوزادان نارس چیست؟

علت رتینوپاتی نوزادان نارس چیست؟

به اختلالات ایجاد شده در عروق شبکیه چشم، رتینوپاتی می گویند. رتینوپاتی در نوزادان نارس می تواند منجر به کوری یا تاری دید شود که باید تحت نظر باشند.

بیشتر
راه های درمان و پیشگیری از تنبلی چشم

راه های درمان و پیشگیری از تنبلی چشم

تنبلی چشم یکی از معضلاتی است که باعث شده است بیشتر افراد از تاری دید رنج ببرند. تنبلی چشم یا آمبولی از دوران کودکی ایجاد شده و قابل درمان می باشد.

بیشتر
روش تشخیص و جلوگیری از بیماری تنبلی چشم

روش تشخیص و جلوگیری از بیماری تنبلی چشم

تنبلی چشم یکی از بیماری های شایع در میان کودکان است. بهترین راه برای جلوگیری از تنبلی چشم مراجعه به پزشک و درمان به موقع آن می شود. با شناخت علائم تنبلی چشم و عوارض تنبلی چشم و روش های تشخیص بیماری تنبلی چشم و روش جلوگیری از تنبلی چشم چشمانی سالم را به کودکان خود هدیه دهید.

بیشتر
همه آنچه که درباره لنز طبی باید بدانید

همه آنچه که درباره لنز طبی باید بدانید

لنز طبی یک انتخاب مناسب برای کسانی است که دارای عیوب چشمی هستند، لنز طبی برای عارضه هایی مانند نزدیک بینی و دوربینی، آستیگماتیسم و قوز چشم کاربرد دارد. در این مقاله به تعریف لنز طبی و همچنین انواع لنز طبی می پردازیم . 

بیشتر
آشنایی با بیماری رتینوپاتی دیابتی

آشنایی با بیماری رتینوپاتی دیابتی

رتینوپاتی دیابتی یکی از عارضه های مهم دیابت می باشد که ما قصد داریم تا شما را با تشخیص بیماری رتینوپاتی دیابتی، علائم تشدید بیماری رتینوپاتی دیابتی و راه های درمان آن آشنا نماییم.

بیشتر
آشنایی با بیماری نزدیک بینی یا میوپی

آشنایی با بیماری نزدیک بینی یا میوپی

در این مقاله با بیماری میوپی یا نزدیک بینی چشم و نشانه ها و دلایل تشدید آن و همچنین علل ابتلا به بیماری میوپی و راهکارهای درمان این بیماری و انواع آن آشنا و به شما معرفی خواهد شد.بیشتر
کاتاراکت مادرزادی

اطلاعاتی در مورد تشخیص کاتاراکت مادرزادی

آب مروارید مادرزادی بیماری بسیار نادری می باشد که در کودکان به وقوع می پیوندد. آب مروارید یا کاتاراکت مادرزادی دارای انواع مختلفی است که برای تشخیص و درمان آب مروارید مادرزادی و بررسی دلایل بروز آب مروارید مادرزادی بایستی هر چه سریع تر به نزد متخصص چشم پزشک بروید .


بیشتر
بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی با چه روش هایی امکان پذیر است

بلفاروپلاستی مناسب برای افرادی است که از ورم پلک بالا یا پلک پایین رنج می برند. در این مقاله به بررسی عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی و مراقبت های بعد از آن می پردازیم و با عوارض بلفاروپلاستی آشنا می شویم.
بیشتر
شناخت روش‌های عمل چشم

نکات مهم جهت شناخت روش‌های عمل چشم

جراحی و عمل چشم از روش های مختلفی برخوردار است که در این مقاله سعی شده شما عزیزان را با هریک از این روش های مختلف جراحی چشم و همینطور نحوه انجام آن آشنا کنیم

بیشتر
عینک بهتر است یا لنز چشم

بیان دلایل اینکه عینک بهتر است یا لنز چشم

انتخاب بین عینک یا لنز کاملاً به سلیقه ی شخصی افراد بستگی دارد. علاوه بر آن درجه ی ضعیفی چشم، قیمت عینک یا لنز و بودجه ی فرد، نوع زندگی و در نظر گرفتن راحتی و زیبایی هم عوامل تاثیرگذار در انتخاب بین عینک یا لنز هستند
بیشتر
مراقبت های بعد از عمل لازک

آشنایی با مراقبت های بعد از عمل لازک

یکی دیگر از روش های جدی درمان عیوب انکساری عمل لازک چشم می باشد که با انجام این عمل جراحی از شر عینک های طبی خلاص خواهید شد.

بیشتر
جلوگیری از نابینا شدن افراد در بیماران دیابتی

جلوگیری از نابینا شدن افراد مبتلا به دیابت با درمان های لیزری

یکی از عواملی که این روزها موجب عوامل نابینایی محسوب می شود، دیابت می باشد. بیماری قندی موجب می شود تا برای بینایی عوارضی به وجود آید که در این گزارش به معرفی و بررسی هر یک از این عوارض خواهیم پرداخت

بیشتر
جراحی پلک و عمل لیزیک

پس از جراحی پلک و عمل لیزیک چه مراقبت هایی لازم است؟

یکی از جراحی های بینایی که در سال های اخیر از طرفداران زیادی برخوردار بوده، عمل جراحی پلک و همینطور لیزیک چشم بوده است که در گزارش می خواهیم با مراقبت هایی که بعد از این دو جراحی باید انجام شود، مطالبی را ارائه دهیم.

بیشتر
دلایل انحراف چشم

دلایل انحراف چشم و عدم درمان آن با عمل لیزیک چشم

بیماری انحراف چشم، یکی از بیماری هاییست که جزو عیوب انکساری محسوب نشده و این بیماری مربوط به عضلات چشم می باشد و قطعا با عمل لیزیک بهبود نخواهد یافت. اما جای نگرانی نیست چون با دیگر روش ها که در این گزارش آمده است، قابل درمان می باشد.

بیشتر
روش های اصلاح عیوب انکساری

جدیدترین روش های اصلاح عیوب انکساری چیست

با مطالعه این گزارش با یکی از جدیدترین و بهترین روش های درمان عیوب انکساری، یعنی عمل لیزیک چشم آشنا می شوید. عمل لیزیک چشم یکی از مطمئن ترین روش های درمان عیوب انکساری می باشد که درباره آن به طور دقیقی مطلب ارائه داده ایم.

بیشتر
توضیحاتی دقیق در مورد آب مروارید

توضیحاتی دقیق در مورد آب مروارید

عدسی چشم از آب و پروتئین ساخته شده و بسیار شفاف است به صورتی که نور را از خود عبور می‌دهد. در برخی موارد مشاهده شده است که با تغیر یافتن پروتئین در عدسی چشم، کدورت و تیرگی‌هایی به وجود می‌آید که این امر باعث می‌شود افراد دیگر مثل سابق بینایی خود را نداشته باشند و شفافیت چشم خود را از دست می‌دهند.

بیشتر
علائم و درمان بیماری تنبلی چشم

بررسی علائم و درمان بیماری تنبلی چشم

یکی از بیماری های شایع چشمی که بیشتر در کودکان نیز رواج دارد، بیماری تنبلی چشم یا آمبلوپی می باشد. در این نوع بیماری یکی از چشم ها به دلیل اختلالاتی که در سیستم بینایی بدن به وجود می آید، دید طبیعی نخواهد داشت. معمولا علت وجود این اختلالات ژنتیکی است، اما با تشخیص به موقع ، تنبلی چشم به راحتی قابل درمان است. با مطالعه این گزارش با علائم، علل به وجود آمدن آن و همینطور شیوه های درمان این بیماری آشنا خواهید شد.

بیشتر
نشانه های آب مروارید

مهم ترین علائم و نشانه های آب مروارید

یکی از بیماری های چشمی که با تیرگی بینایی آغاز می شود، بیماری آب مروارید یا کاتاراکت می باشد که با تشخیص سریع آن به راحتی می توان نسبت به درمان این بیماری بینایی سریعا اقدام کرد. این گزارش از مطالب دکتر پورمازار شما را با بیماری چشمی آب مروارید آشنا خواهد کرد.
بیشتر
نکاتی درباره عمل جراحی بلفاروپلاستی

نکاتی درباره عمل جراحی بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی یکی از عمل های جراحی زیبایی بینایی می باشد که نکاتی برای مراقبت بعد از این جراحی بینایی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم توضیحات و نکاتی جالب درباره عمل بلفاروپلاستی ارائه دهیم.
بیشتر
آشنایی با عمل لیزیک و مراقبت های آن- دکتر پورمازار

آشنایی با عمل لیزیک و مراقبت های آن

عمل لیزیک امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است چرا که عمل لیزیک این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا از شر عینک و لنز های تماسی رها شوید.
بیشتر
Article05-01

انجام عمل جراحی زیبایی پلک و شرایط آن

عمل زیبایی پلک از جمله عمل های زیبایی محبوب و رایج در ایران می باشد. عمل زیبایی پلک در مراکز درمانی مختلفی در ایران انجام می گیرد.
بیشتر
دانستنی های مهم درباره عمل لیزیک چشم و لازک

در مورد تنبلی چشم و عوارض آن بدانیم

امروزه یکی از اصلی ترین بیماری هایی که کودکان با آن درگیرند تنبلی چشم می باشد که این بیماری عضله ی چشم را درگیر می کند. تنبلی چشم باید به سرعت درمان شود.
بیشتر
توضیحاتی در مورد به وجود آمدن آب مروارید- دکتر پورمازار

توضیحاتی در مورد به وجود آمدن آب مروارید

آب مروارید در صورت درمان نشدن به زودی پیشرفت می کند و در این صورت بایستی دست به عمل جراحی زد. آب مروارید در هر سنی امکان دارد به وجود بیاید
بیشتر
مراقبت‌ های بعد از عمل لیزیک چشم- دکتر پورمازار

مراقبت‌ های بعد از عمل لیزیک چشم

عمل لیزیک چشم، یک جراحی ساده می باشد که امروزه بسیار گسترش یافته است. بعد از جراحی لیزیک چشم، رعایت یک سری مراقبت ها الزامی می باشد.
بیشتر
دانستنی های مهم درباره عمل لیزیک چشم و لازک- دکتر پورمازار

دانستنی های مهم درباره عمل لیزیک چشم و لازک

عمل لیزیک چشم یکی از عمل هایی است که امروزه در ایران طرفداران زیادی دارد، در این مطلب قصد داریم دانستنی هایی جالب درباره لیزیک چشم ارائه دهیم.
بیشتر
IMG22015308

پی آر کی یا لازک

روش  لازک (LASEK) نوع تغییر یافته  پی آر کی (PRK) می باشد. در جراحی لازک چشم پزشک از یک محلول الکلی جهت برداشت لایه اپی تلیوم قرنیه استفاده می کند. سپس لیزر اکسایمر بر روی قرنیه تابیده می شود و مجدداً لایه اپی تلیوم در محل اولیه قرار می گیرد. این روش در حال حاضر طرفداران کمتری دارد و عملاً جراحی پی آر کی (PRK) جایگزین آن شده است.

بیشتر