دکتر پورمازار جراح و متخصص عمل لازک چشم ،لیزیک،بلفاروپلاستی

اخبار چشم پزشکی بینایی | دکتر پورمازار

نمای یک چشم زیبا
یک رویکرد انقلابی برای درمان سوختگی های شیمیایی در چشم، در حال انجام می باشد.برای اولین بار از آنزیم نرم کننده بافت و کلاژناز در بیمارانی که در حوادث اسیدپاشی دوچار آسیب شده اند،استفاده شود.
ادامه مطلب
ژن درمانی روشی جدید برای افراد نابینا
1398/04/29
با روش های جدیدی که در علم پزشکی هر روزه  ارائه می شود خیلی از بیماری ها به راحتی قابل درمان شدن است. ژن درمانی برای افراد نابینا هم یکی از این روش ها می باشد. 
ادامه مطلب
تولید اولین لنز تماسی الکترونیک
1398/04/23
یکی از ابداعات جدید برای بیماری های چشمی تولید اولین لنز تماسی الکترونیک چشم است. این لنز جهت درمان بیماری های چشمی مانند خشکی چشم به کار می رود. لنز تماسی الکترونیک چشم توسط محققان بلژیکی تولید شده است. 
ادامه مطلب
معاینه چشم توسط دکتر چشم پزشک
1398/04/23
با تلاش های زیاد و مستمر ایران توانست در درمان بیماری های چشمی کاملا خودکفا شود بدون نیاز به فرستادن بیمار به کشورهای خارجی و تحمیل هزینه های زیاد که اکثر مواقع در عهده بیمار خارج بود کاملا درمان شود. 
ادامه مطلب
استفاده از سلول های بنیادی و پروتز قرنیه در بازسازی چشم
1398/04/22
چشم یکی از عضوهای اساسی و همچنین حساس در بدن می باشد.شاید تا چند سال قبل آسیب های چشمی قابل جبران نبودند ولی امروزه با پیشرفت علم می توانید شاهد بازسازی چشم با استفاده از روش های مختلفی باشیم.
ادامه مطلب
ایران سومین کشور موفق در مهار بیماری عفونی چشمی تراخم
1398/04/20
ایران سومین کشور موفق در مهار بیماری عفونی چشمی تراخم شناخته شده است، این متن خبری است که مدیریت دفتر وزارت بهداشت اعلام نمود. مهار بیماری عفونی چشم یا تراخم باعث جلوگیری از نابینایی می شود که در نتیجه گسترش بیماری برای بیمار به همراه خواهد آورد.
ادامه مطلب
لنزهای آبرسان برای بیماران قوز قرنیه ساخته شد
1398/04/20
برای اولین بار در ایران لنزهایی با نام  آبرسان با قابلیت آبرسانی به سطح قرنیه برای افرادی که دچار بیماری های آستیگماتیسم های نامنظم و شدید و همچنین مبتلایان به قوز قرنیه  هستند طراحی و ساخته شد. 
ادامه مطلب
عینک و علائم چشم پزشکی
1396/08/03
بیش از ۲۸۵ میلیون نفر در سراسر جهان شامل ۱۹ میلیون کودک از نابینایی یا کم‌بینایی شدید رنج می‌برند، از این تعداد ۳۹ میلیون نفر نابینا بوده و ۲۴۶میلیون نفر با کم‌بینایی متوسط یا شدید مواجه هستند. حدود 80درصد کم‌بینایی‌ها قابل پیشگیری و درمان است. پس «اهمیت دادن به بینایی» مسیله مهمی است که باید به آن توجه شود.
ادامه مطلب